Tarnobrzeg, powiat tarnobrzeski: Zmiana organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy! Trwa policyjna akcja „Znicz”

Jak co roku w związku z dniem Wszystkich Świętych, na terenie naszego powiatu nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach czuwać będą policjanci. W piątek rozpoczęły się działania „Znicz 2017”, które potrwają do czwartku 2 listopada.

W dniu Wszystkich Świętych i w okresie poprzedzającym święto, na terenie powiatu tarnobrzeskiego oraz w samym Tarnobrzegu, przy cmentarzach znajdujących się w rejonie dróg krajowych i wojewódzkich planowane jest ustawienie znaków „ograniczenie prędkości”, „zakaz zatrzymywania się” i „zakaz wyprzedzania”.

Droga krajowa nr 9, na odcinku Tarnowska Wola, gmina Nowa Dęba – wzdłuż drogi znajduje się chodnik umożliwiający bezpieczne poruszanie się pieszych na trasie do cmentarza. Jako miejsce parkingowe wyznaczony zostanie jeden pas ruchu na drodze powiatowej w kierunku miejscowości Alfredówka oraz częściowo pobocze. Na wysokości cmentarza obowiązywać będzie znak drogowy „zakaz zatrzymywania się”. Na odcinku tym będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

W miejscowości Jadachy na obszarze niezabudowanym, na drodze krajowej nr 9, obowiązuje obecnie zakaz zatrzymywania się. Postój pojazdów będzie odbywał się na placu obok cmentarza, jak i na poboczu po jednej stronie drogi dojazdowej. Ruch pieszych odbywać się będzie po chodniku.

Droga wojewódzka nr 871 w granicach administracyjnych miasta Tarnobrzega, ulica Wisłostrada, to droga dwujezdniowa o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. W rejonie cmentarza parkowanie pojazdów będzie się odbywało na parkingach oraz na prawych zewnętrznych pasach ruchu. Ruch pojazdów odbywać się będzie tylko jednym, wewnętrznym pasem ruchu.

Droga wojewódzka nr 723 w granicach administracyjnych miasta Tarnobrzega prowadząca do Sandomierza przez osiedle Wielowieś usytuowana jest bezpośrednio przy cmentarzu parafialnym. Obowiązywać będzie tam zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi. Ruch pieszych odbywać się będzie częściowo po chodniku oraz poboczem. Postój pojazdów odbywać się będzie na wyznaczonym parkingu przyległym do cmentarza oraz częściowo na wyznaczonym parkingu znajdującym się tuż przy cmentarzu.

Cmentarz komunalny zlokalizowany przy ul. Bema, na osiedlu Sobów w Tarnobrzegu posiada własny parking. Na odcinku tym będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz zatrzymywania się, który będzie obowiązywał przed wjazdem na cmentarz w kierunku osiedla Sobów na wysokości przystanku autobusowego. Ruch pieszych odbywać się będzie poboczem jak i też częściowo jezdnią.

  • Gmina Gorzyce

Droga krajowa nr 77 w miejscowości Gorzyce. Na długości cmentarza będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się po stronie w kierunku Stalowej Woli. Postój pojazdów będzie odbywał się na parkingu przy cmentarzu oraz na poboczu drogi przy Urzędzie Gminy Gorzyce. Ruch pieszych uczestników będzie odbywał się po poboczu oraz częściowo po jezdni.

Cmentarz w miejscowości Trześń, gmina Gorzyce znajduje się przy drodze powiatowej nr 1090R. Bezpośrednio przy cmentarzu usytuowany jest parking. Na okres działań, po obu stronach drogi powiatowej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Ruch pieszych odbywać się będzie poboczem częściowo po chodniku.

  • Gmina Grębów 

Droga powiatowa, cmentarz parafialny w miejscowości Grębów – obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Postój pojazdów będzie odbywał się na pobliskim placu targowym. Na czas trwania działań na drodze wojewódzkiej, po obu stronach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Ruch pieszy odbywał się będzie po chodniku.

Cmentarze w miejscowościach – Stale oraz Krawce, znajdują się przy kościołach i postój pojazdów odbywać się będzie na znajdujących się obok parkingach. Ruch pieszy będzie odbywał się częściowo po poboczu.

  • Gmina Baranów Sandomierski

W miejscowościach Baranów Sandomierski, Skopanie, Wola Baranowska i Ślęzaki postój pojazdów odbywać się będzie na parkingach przy cmentarzach parafialnych. Na wysokości cmentarza w Woli Baranowskiej ustawiony będzie znak „zakaz zatrzymywania się”, zaś w miejscowości Ślęzaki na drodze dojazdowej do cmentarza zostanie zmieniona organizacja ruchu z dwukierunkowego na jednokierunkowy.

  • Gmina Nowa Dęba

W miejscowości Nowa Dęba cmentarz usytuowany jest przy ul. Cmentarnej. Dojazd oraz dojście do cmentarza odbywać się będzie ulicą Kościuszki. Parkowanie pojazdów odbywać się będzie poboczem ulic.

Cmentarz parafialny w miejscowości Chmielów znajduje się przy drodze powiatowej nr 1110R. Postój pojazdów będzie odbywał się częściowo na terenie cmentarza oraz na poboczu wzdłuż jego ogrodzenia. Na czas prowadzenia działań obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się na długości od wiaduktu do przejazdu kolejowego.

Apelujemy do wszystkich, którzy mogą w tych dniach zrezygnować z własnych samochodów, aby skorzystali z komunikacji miejskiej. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń policjantów, którzy na miejscu będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących, służyć pomocą oraz kierować ruchem.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content