Złoty i srebrny medal Krzysztofa Żyłki IKS Jezioro Tarnobrzeg w Belgian Open 2017

Srebrny medal w starcie indywidualnym oraz złoto w drużynie wywalczył Krzysztof Żyłka z IKS Jezioro Tarnobrzeg podczas Międzynarodowych Mistrzostwach Belgi – Belgian Open 2017. Dwa medale to ogromny sukces Krzyśka, który w turniejach międzynarodowych gromadzi punkty w rankingu światowym by być jak najwyżej i być tym samym jak najlepiej rozstawionym w Mistrzostwa Świata 2018 – komentuje Rajmund Zięba, prezes tarnobrzeskiego klubu. – Lista rankingowa zamykana jest bowiem z dniem 31 grudnia 2017 – dodaje.

W turnieju indywidualnym w klasie 4, Krzysztof Żyłka pokonał 3:0 (6,4,1) Francuza Nicolasa Antiera, następnie 3:0 (2,9,6) zawodnika z Izraela Davida Gabriela i 3:0 (6,2,3) kolejnego zawodnika z Francji Guillaume Pedrona. W walce o pierwsze miejsce po zaciętym i emocjonującym pojedynku uległ 2:3 (-6,-9,6,8,-10) indywidualnemu mistrzowi Europy 2017 ze Słowenii francuzowi Maxime Thomas.

W turnieju drużynowym, w klasie łączonej 4-5, w Sint-Niklaas, para polsko – holenderska: Krzysztof Żyłka – Gerardusw Van Grunsven wywalczyła złoty medal. Pokonali 2:0 drużynę francuzką Nicolas Antier/Guillaume Pedrona, następnie 2:0 drużynę Wielkiej Brytanii Daniel Bullen/Cellan Hall i 2:1 parę belgijsko-niemiecką Bart Brands/ Joerg Didion.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
EDN
3 lat temu

Brawo

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x