Benefis zespołu S.N.O.W. Sandomierski zespół zaprezentował nową płytę „Po drugie” (fotoreportaż oraz video HD)

„Po drugie” to tytuł nowej płyty sandomierskiego zespołu S.N.O.W. Premiera płyty odbyła się w trakcie piątkowego benefisu grupy, zorganizowanego w klubie Lapidarium.

Zespół S.N.O.W. powstał z końcem 2007 roku z inicjatywy Grzegorza „Gutka” Osmali (ex After Lobotomy, ex Corruption) i Grzegorza „Melona” Wilkowskiego (Corruption). Wkrótce dołączyli do nich Jarosław Krudysz oraz Krzysztof „Thrashu” Szydło (ex Corruption). Po kilku miesiącach do czwórki instrumentalistów dołączył wokalista Tomasz „Wróbel” Wróblewski.

Muzyka wykonywana przez S.N.O.W. ma zdecydowanie rockowy charakter, co udokumentowane zostało na wydanej w lipcu 2010 roku pierwszej studyjnej płycie zespołu. Kolejne wydawnictwo czyli płyta „Po drugie” pojawiła się siedem lat później.

 – Materiał zarejestrowany na płycie „Po drugie” trwa 55 minut i 44 sekundy. Duża część materiału miała premierę w Radio Rzeszów podczas koncertu w Studio Koncertowym Radia Rzeszów 3 października 2014 roku – wyjaśniają muzycy S.N.O.W. – Jeżeli komuś wydaje się, że długo zajęło nam nagranie płyty, to odpieramy ten zarzut, argumentując to udziałem w różnego typu, nieoczywistych dla zespołu zdecydowanie rockowego, wydarzeniach artystycznych: np. w 2014 roku zespół brał udział w nagraniu sceny w filmie „Ziarno Prawdy” w reżyserii Borysa Lankosza (według powieści Zygmunta Miłoszewskiego, z Robertem Więckiewiczem w roli głównej) występując we własnej roli. Jeden z koncertów S.N.O.W. został opisany w książce i scena ta została zekranizowana w filmie. A zespól odtworzył tą scenę na potrzeby filmu grając „tamten” koncert z „tamtą” publicznością – kontynuują dodając, iż oglądając film należy być czujnym, gdyż scena z ich udziałem trwa około 15 sekund 🙂

W 2016 roku S.N.O.W. miał zaszczyt gościć na swoim koncercie przedstawicieli grupy artystycznej ŁÓDŹ KALISKA. – „Wrażenie” jakie zrobiliśmy na artystach z Łodzi zaowocowało prośbą o skomponowanie ścieżki dźwiękowej do happeningu „Szarża stojąca” zrealizowanego na Festiwalu Sztuki Efemerycznej w Sokołowsku 2014r. – opowiadają muzycy.

Premiera filmu i muzyki miała miejsce podczas wernisażu grupy Łódź Kaliska 7 kwietnia 2017 roku w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Shazzza
3 lat temu

lubię tych chłopaków!!!

Maryla
3 lat temu

Bo to fajne chłopoki 🙂 Super impreza.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x