Tarnobrzeg: Miasto zaprasza do wyboru zdjęć do kalendarza. Zobacz propozycje

Tarnobrzeski magistrat zaprasza mieszkańców do wspólnego wyłonienia dwunastu fotografii, które zilustrują strony miejskiego kalendarza na rok 2018. Autorem zdjęć jest tarnobrzeżanin Andrzej Busz.

Do wyboru jest 40 fotografii (galeria pod informacją). Zdjęcia można zobaczyć w „Galerii Okno” w miejskiej bibliotece, gdzie można również oddać swój głos na wybrane zdjęcie. Głosowanie potrwa do 15 listopada br. Wyboru można dokonywać również za pośrednictwem internetu: tutaj

– głosy można oddawać na dowolną liczbę zdjęć, wielokrotnie.

foto: Andrzej Busz

 

Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
adam
3 lat temu

Przerost formy nad treścią, takie zdjęcia mogłyby się znaleźć w publikacji każdego miasta. To ma być kalendarz miejski, a nie robione na siłe artyzmy.

o. Tadeusz
3 lat temu

Tarnobrzeg odkąd pamiętam nie miał w kalendarzu dobrych zdjęć. Były różne pomysły ale wykonanie zawsze słabe. Obecny pomysł wykorzystania zdjęć nadwornego fotografa z UM równie słaby.

babcia klozetowa
3 lat temu

przepłaciliśmy za kible miejskie więc czego chcecie od kalendarza, brakło kasy na dobre zdjęcia

Mieszkaniec
3 lat temu

Te zdjęcia to jest po prostu żenada. Nawet nie ma czego komentować. Ani jedno zdjęcie nie nadaje się do kalendarza miejskiego. Właściwie nigdzie się one nie nadają. To jest jakiś pseudo artyzm. Dokonana „obróbka” zdjęć jest fatalna.

Cyrulik Tarnobrzeski
3 lat temu

Takie zdjęcia mogą wisieć w galerii Okno, ale na kalendarz się nie nadają wolę zdjęcia Piotra Morawskiego są wyraźne i przedstawiają zabytki lub ważne fragmenty miasta z góry. Dlatego odmawiam głosowania na sajs i mydło, bo powidła z tego nie będzie, tylko śmiech w kraju.

Mieszkaniec
3 lat temu

Photoscape? Program dla prawdziwych tfurcuf.

Ola
3 lat temu

Masakra, :-d, :-d, wybieram „Zbyszko trzy cytryny”!!!

cenzor
3 lat temu

żenada przez duże D

asdfg
3 lat temu

kto to firmuje, takie kałowce na stronie głównej miasta

Mieszkaniec
3 lat temu

Kibel, poidełka i kalendarz z buszu inwestycje na miarę…

brzoza
3 lat temu

Matko jedyna! a co to takiego????!kto to wymyślił?

mieszkaniec Tbg
3 lat temu

Ten kalendarz idealnie podsumuje 4 lata rządów Kiełba i Kociuby. Będzie miarą ich dokonań w mieście.

naczelnik
3 lat temu

Nie marudźcie tylko głosujcie. 40 zdjęć, jest z czego wybrać. Kilka dni zostało do końca głosowania.

pracownik
3 lat temu

Wydział kultury i promocji z Kociubą i Chablem na czele obudzili się z kalendarzem jak zwykle za pięć dwunasta. Nawet najprostszej rzeczy jaką jest kalendarz miejski nie potrafią zrobić. Niech zlecą jego wykonanie zewnętrznej firmie, wydają przecież setki tysięcy złotych zewnętrznym firmą za to co powinni sami robić. Gdyby tego było mało to jeszcze dostają od prezydenta ogromne półroczne nagrody za „ciężką” pracę. Totalne DNO.

FB prezydenta Kiełba
3 lat temu

To jednak nie żart na FB prezydenta można przeczytać: „Zapraszam Was do dokonania wspólnego wyłonienia dwunastu fotografii, które zilustrują strony kalendarza na 2018 rok.
Fotografie autorstwa Andrzeja Busza.”

gfadsgfd
3 lat temu

Przecież te zdjęcia straszą a nie zachęcają do patrzenia na kalendarz i zobaczenia naszego miasta…

wiadro dziegciu
3 lat temu

jeszcze gorzej niż wybory do sejmu, tu nie można głosować na mniejsze zło, żadnego jasnego punktu 🙁 tym razem współczuję urzędnikom, którzy będą musieli patrzeć na karty z kalendarza przez następny rok. Wątpię aby ktoś normalny powiesił to coś na ścianie

Tarnobrzeżanin
3 lat temu

Faktycznie zaprezentowane zdjęcia to może w odbiorze ich autora coś niezwykłego i unikalnego a dla mnie naprawdę nic specjalnego. Fragment torów, butelki, tudzież fragmenty tarnobrzeskich ruder, deska do krojenia, koła od parowozu, cytryna – to ma promować w kalendarzu miejskim nasz Tarnobrzeg. Autor zdjęć jak najbardziej może wydać swój autorski kalendarz i tam zamieszczać zdjęcia jakie chce, ale w przypadku kalendarza miejskiego to należałoby sobie postawić poprzeczkę trochę wyżej. Moim zdaniem w 100 rocznicę odzyskania niepodległości można było pomyśleć o kalendarzu ukazującym Tarnobrzeg współczesny w zestawieniu z Tarnobrzegiem sprzed stu lat. Można było ogłosić konkurs miejski na najlepsze zdjęcia współczesne i dawne ukazujące nasz Tarnobrzeg zapewne mielibyśmy w czym wybierać. Ciekawe zdjęcia można znaleźć na internetowej stronie Narodowego Archiwum Cyfrowego i Muzeum Fotografii w Krakowie których zapewne większość mieszkańców naszego miasta nie widziała na własne oczy. Kwestia uregulowania formalności w zakresie możliwości wykorzystania tych zdjęć i mogłby powstać w mojej ocenie fajny kalendarz troszeczkę nawet z patriotycznym charakterze. A tak ponure szare zdjęcia zdają się odzwierciedlać stan upadającego galicyjskiego miasteczka a nie zachęcać nawet do jego odwiedzenia. MYślenie nie powinno boleć, chociaż z tym myśleniem w naszym kraju jest coraz gorzej. Pozdrawiam

Mieszkaniec
3 lat temu

To jest coś złego w głosowaniu? Może sami podeślijcie zdjęcia. Może warto wyjść z inicjatywą samemu? Krytykować każdy potrafi, ale samemu coś zdziałać to już nie.

Władysław
3 lat temu

Nie będę się znęcał nad tymi „propozycjami” – one po prostu nie nadają się do kalendarza miejskiego. Rozumiem, że ma on być częścią promocji Tarnobrzega. Można byłoby więc wybrać do kalendarza np. najpiękniejsze miniatury z Kolekcji Dzikowskiej, lub piękne okazy siarki krystalicznej, albo ptaki czy zwierzęta z terenów zrekultywowanych wokół Tarnobrzega tak znakomicie sfotografowanych np. przez pana Piotra Morawskiego czy innych pasjonatów tego typu tematyki. W związku z przyszłoroczną setną rocznicą odzyskania niepodległości można byłoby też wziąć pod uwagę sylwetki wybitnych tarnobrzeżan, którzy do tego się przyczynili

Joanna
3 lat temu

Czekałam na tarnobrzeski kalendarz prezentujący piękno naszego miasta. Chciałam go wysłać rodzinie za granicę zamiast banalnej kartki świątecznej. Te fotografie skutecznie zniechęciły mnie do realizacji mojego zamiaru. NEVER EVER! Jeśli te fotografie mają promować nasze miasto, to proponuję dołączyć jeszcze fotki otoczenia wieżowca na ul. Sikorskiego 7 na osiedlu Centrum. Będzie pełny obraz nędzy, brudu i wszelakiej mizeryi… Żal…

zigi
3 lat temu

zdjęcia może i artystyczne, ale nie na promocję miasta

Joanna
3 lat temu

Wszyscy piszecie, że można było … można było … Owszem ! można było, ale nie spodziewajcie się pomysłów od urzędników, którzy tylko patrzą na to, co zrobić żeby się nie narobić i wyręczać innymi! Poziom kreatywności i inteligencji wydziału kultury i promocji z naczelnikami na czele jest na poziomie 0. A poza tym ktoś to w końcu zatwierdził i zaakceptował! No chyba że wydział już ma tak totalnie wszystko w d… że olali sprawę i teraz obudzili się z ręką w nocniku! nie pierwszy raz zresztą.

Sam pomysł na kalendarz z wykorzystaniem przedstawionych zdjęć nie jest zły, nawet powiedziałabym że oryginalny i ciekawy. Z tych zdjęć można wybrać naprawdę coś fajnego (12 zdjęć) i zrobić unikatowy kalendarz. W mojej opinii zdjęcia są bardzo OK

Zniesmaczona
3 lat temu
Reply to  Joanna

Kobieto! Ogarnij się. Sama nie wiesz co piszesz. Skoro urzędnicy i decydenci wg Ciebie się nie wysilili i poziom kreatywności mają 0, to znaczy że pomysł jest do wyrzucenia. A skoro wg Ciebie jest „be” to skąd ta ocena, że „pomysł na kalendarz z wykorzystaniem przedstawionych zdjęć nie jest zły, nawet powiedziałabym że oryginalny i ciekawy”? Nie chcąc ubliżać powiem: poziom logiki Twojego myślenia to „mniej niż zero”.

Elf
3 lat temu

Z większości tych zdjęć bije smutek, zgnilizna, upadek. Jeśli maja być wizytówką efektów rządów obecnego prezydenta to oddają dokładnie te odczucia.

Joanna
3 lat temu

Joanna komentująca o 12:02 i Joanna komentująca o 12:32 to dwie różne osoby. To tak dla ścisłości 😉

Mieszkaniec
3 lat temu

Niektóre są naprawdę fajne. Ale niektóre to Busz po prostu odleciał w kosmos…to nie na miejski kalendarz. Nie mówie żeby zrobić disco polo ale może żywsze i z innej perspektywy?

Yogi
3 lat temu

Nie wiem gdzie ten autor widzi artyzm czy jakowes piekno w tych zdjeciach. Wiem jedno. Jakbym patrzyl przez caly rok na te zdjecia w kalendarzu to najlepszy psychiatra nie wyleczyl by mnie z depresji.
Masakra. Czy juz nie bylo lepszych fotek tylko pokazujace m.in. stare, brudne butelki z pajeczyna? Koszmar

Ania
3 lat temu

To jest naprawdę slabe faktycznie na tych zdjęciach brakuje Tarnobrzega podoba mi się pomysł opisany powyżej miasto 100 lat temu, kiedyś w telewizji Tarnobrzeg leciały stare zdjęcia siedzieliśmy jak zaczarowani oglądając je tak jak ktoś z was myślałam że to żart a jednak okazuje się że nie miałam okazję w zeszłym roku oglądać kalendarze z ościennych miejscowości i nikt nie zrobił takiego czegoś jak planują nasi może to o to chodzi żeby być pierwszym. Ale czy w tym przypadku no nie wiem nie będę głosować bo z tych 40 zdjęć tylko 1 jest ok ale oni akurat może promować każde miasto z rzeką

smile
3 lat temu

Jaki urząd…takie fotografie…:) 🙂 🙂

owen
3 lat temu

Patrzę, patrzę, oglądam i oczy przecieram ze zdumienia, że to wcale nie jest żaden ponury żart tylko rzeczywista propozycja prezydenta miasta. No żeby takie zdjęcia zaproponować mieszkańcom na kalendarz to naprawdę trzeba się wykazać nie lada arogancją! Panie prezydencie: proszę nie obrażać ludzi bo
w przeciwieństwie do pana mieszkańcy mają poczucie dobrego smaku i estetyki.

31
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x