Tarnobrzeg: Rywalizowali w ramach Podkarpackich Olimpiad Specjalnych

W minioną środę, w Tarnobrzegu odbył się XVII Podkarpacki Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych i XIII Podkarpacki Mityng Trójboju Siłowego Olimpiad Specjalnych (przysiad, wyciskanie na ławeczce, martwy ciąg). Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu oraz Klub Olimpiad Specjalnych „Leliwa” Tarnobrzeg.

W zawodach udział wzięło w sumie 73 zawodników z 13 szkół i ośrodków specjalnych z całego województwa podkarpackiego. Przyjechali zawodnicy z Dębicy, Grębowa, Ropczyc, Jasła, Mielca, Mrowli, Rudnika, Rzeszowa, Kolbuszowej, Lubaczowa, Strzyżowa i Leżajska.

Turniej już po raz siódmy rozgrywany był w Tarnobrzegu na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zawodnicy rywalizowali o medale w grupach odpowiadających ich sprawności. W organizacji zawodów pomagało 30 wolontariuszy, byli to uczniowie tarnobrzeskich szkół wraz z nauczycielami i przyjaciółmi Olimpiad Specjalnych.

Celem Olimpiad Specjalnych jest nie tylko rywalizacja i wyłonienie najlepszych zawodników, ale przede wszystkim dobra zabawa i integracja młodych sportowców.

Patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Tarnobrzega pan Grzegorz Kiełb.

foto&info: Zespół Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x