Mieszkaj modnie – beton architektoniczny w łazience

Urządzenie łazienki to nie lada wyzwaniem. W końcu wyróżnić można wiele modnych i ponadczasowych aranżacji. Przez bardzo długi okres czasu jako sposób na wykończenie łazienki dominowały płytki. Obecnie wiele się zmieniło, klasyczne łazienki, gdzie na ścianach i podłodze znajdują się poukładane płytki są już niemodne. Na popularności zyskują zupełnie inne rozwiązania, choć nie mowa tutaj o całkowitym wyparciu z rynku płytek. Obecnie jednak coraz modniejsze staje się stosowanie w łazienkach paneli z betonu, a nawet pozostawienie ścian pomalowanych farbą.

Ciekawe aranżacje łazienek

Łazienka w stylu skandynawskim, prowansalskim, klasycznym. To tylko kilka przykładów modowych trendów. Nie da się zaprzeczyć, że aranżacja łazienki to bardzo trudne zadanie. Problemy wynikają z faktu, że najczęściej są to pomieszczenia niewielkie, gdzie trudno jest wprowadzać różnego rodzaju modyfikacje. Najważniejsze jest zastosowanie rozwiązań, które optycznie powiększą pomieszczenie. Ważne jest, aby ściany były pomalowane czy wykonane z produktów w jasnych kolorach. Płytki czy gres na podłodze powinien być ułożony ukośnie, co również sprawi, że łazienka będzie wydawać się większa. Jeśli pomieszczenie jest bardzo małe to warto zastanowić się nad rezygnacją z wanny i zamontowaniem kabiny prysznicowej. Podczas aranżacji łazienki należy pamiętać o tym, że powinno się wykorzystywać produkty wyłącznie odporne na wilgoć. W ostatnim czasie bardzo popularnym rozwiązaniem jest rezygnacja z montażu płytek na ścianach, a zamiast tego malowanie ścian specjalną farbą przeznaczoną do łazienek. Ciekawym sposobem na aranżację są panele 3D, które optycznie powiększają pomieszczenie, nadając mu niezwykły charakteru. Z pewnością warto jest zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Pierwszym producentem w Polsce płyt i paneli wykonanych z betonu architektonicznego jest VHCT. Szeroki asortyment pozwala na dopasowanie produktu do każdego rodzaju wnętrza. Można wybierać pomiędzy różnymi wzorami i kolorami.

Stylowe dodatki do łazienki

Jeszcze do niedawna łazienka była pomieszczeniem, gdzie nie znajdowały się żadne dodatkowe dekoracje – jedynie toaleta, wanna, ewentualnie umywalka, jakaś szafeczka i lustro. Dziś panuje trend na dekorowanie łazienki różnymi elementami. Popularne są kwiaty, figurki, ozdobne koszyki. Jednymi z najbardziej wyjątkowych elementów wystroju wnętrza są lustra. Mogą być oprawione w ozdobne ramy lub proste, bez dodatkowych zdobień. Nie da się ukryć, że lustra optycznie powiększają powierzchnię łazienki, tworząc tym samym pewnego rodzaju złudzenie. Z pewnością warto jest zamontować je w łazience i dobrać inne, gustowne dodatki.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content