Niezwykły zespół z Domu Pomocy w Mokrzyszowie zbiera fundusze na nowe organy. Pomóżmy zrealizować muzyczne marzenia

Od kilku lat w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Mokrzyszowie działa niezwykły zespół – WC Plus. Nazwa grupy w skład której wchodzą podopieczni domu, wzięła się od pierwszych liter imion Wojtka i Czesia – głównych członków grupy oraz reszty zespołu.

Pieczę nad zespołem sprawuje pan Arkadiusz, pracownik domu, który dzięki muzykoterapii odkrył multiinstrumentalne uzdolnienia Wojtka. Od momentu powstania, grupa nie tylko zapewnia oprawę muzyczną podczas różnych uroczystości obchodzonych przez mieszkańców Domu Pomocy, z powodzeniem uczestniczy również w przeglądach i festiwalach.

I tak jak czas działa na korzyść niezwykłych muzyków którzy wciąż podnoszą swoje umiejętności, to zupełnie odwrotnie obchodzi się z wysłużonymi organami, które są już zniszczone i często odmawiają posłuszeństwa ze względu na swój wiek. Dlatego też, na facebookowym profilu placówki pojawił się apel z prośbą o przekazywanie pieniędzy na zakup nowego sprzętu:

 „KOCHANI NASI PRZYJACIELE

Zwracamy się do Was z wielką prośbą…
Prosimy o Waszą dobroć…
Prosimy o wielki dar Waszego serca…
My chłopcy z zespołu WC-PLUS

Mamy wielkie marzenie: chcemy grać i rozwijać talenty a nie mamy na czym. Dlatego chcielibyśmy zakupić nowe organy do naszego zespołu gdyż te, na których obecnie gramy są już zniszczone i często odmawiają posłuszeństwa ze względu na swój wiek.
Niestety nie mamy na to pieniążków. Jeśli tylko poczujesz w swoim sercu, że chciałbyś ofiarować nam jakąś sumę nawet najmniejszą, ale dla nas tak wielką to bardzo Cię o to prosimy.

Podajemy numer naszego konta:

Dom Pomocy Społecznej
ul. Sienkiewicza 211
Bank Pekao S.A. I o/ Tarnobrzeg
80 1240 2744 1111 0010 0680 4043

,, Każda dobra dusza jest jak świeca sama się spala, a innym przyświeca

Bóg zapłać.”

***********

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Mokrzyszowie (Tarnobrzeg) prowadzony jest przez Siostry Służebniczki Najświętszej Maryi Niepokalanie Poczętej. Oprócz dzieci i młodzieży, przebywają w nim również osoby dorosłe, które trafiły do domu w dziecięcym wieku.

foto&info: DPS Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x