21.11 (wtorek) Autorskie spotkanie z pisarzem Włodzimierzem Kłaczyńskim, w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Włodzimierzem Kłaczyńskim i promocję najnowszej książki p.t. „Wnucek”, która odbędzie się we wtorek 21 listopada b.r. o godz. 17.00.

Włodzimierz Kłaczyński – pisarz, z zawodu lekarz weterynarii. Autor powieści i dzienników, po które ciągle sięgają czytelnicy. Za debiut uważa się „Popielec” (1981 r.) – powieść, która bardzo szybko zyskała popularność. Na jej podstawie Telewizja Polska zrealizowała serial. Następnie ukazały się „Wronie pióra” i „Anioł się roześmiał”. Były też niezwykle popularne wspomnienia weterynarza „ „I pies też człowiek” oraz „I kot ma duszę” .
W 2015 roku ukazał się cykl powieści historycznych „Miejsce”, w 2013 roku ukazał się wywiad rzeka „ Zobaczyć rzeczywistość” przeprowadzony przez Janusza Termera. Wśród dorobku literackiego Włodzimierza Kłaczyńskiego są również utwory sceniczne i powieści radiowe.

„Wnucek” to rodzaj monodramu …”, bo takim jest w istocie książka, którą oddaję w ręce czytelników – pisze w posłowiu autor- Pisarz nie może być tabula rasa i przeżycia jakie były jego udziałem wywierają na nim ( przynajmniej na mnie) niezatarte piętno.

info: MBP Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content