Sandomierz: „Wolne śpiewanie z Ordonką…” przeniosło słuchaczy w czasy międzywojennej Polski

11 listopada w sandomierskim zamku odbył się niezwykły spektakl muzyczny pt. „Na pierwszy znak” w wykonaniu zespołu Triodeon. Jego częścią stał się recital wyjątkowej artystki, Anny Przybysz, która zaczarowała widownię wcielając się w rolę Hanki Ordonówny.

Pani Ania inicjowała również wspólne śpiewanie, zarówno piosenek Ordonki, jak też związanych z naszą historia, okresem powstań narodowych, czasami powstania wolnej Polski w 1918 r. Wspomniane wydarzenie, które odbyło się z udziałem licznych mieszkańców Sandomierza i okolic, było wpisane w miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości AD 2017.

Historia opowiedziana śpiewem przeniosła słuchaczy w czasy międzywojennej Polski; czasy, które odznaczały się swoistym systemem wartości oraz artyzmem. Ania Przybysz swoim występem doskonale oddała osobliwy klimat lat 30. XX wieku. Nie po raz pierwszy śpiew i charyzma artystki wywarły ogromne wrażenie na licznie zgromadzonej publiczności. We wspólnie intonowanych refrenach i piosenkach można było wyczuć nutę wzruszeń, ale przede wszystkim pobrzmiewała w nich radość z odzyskanej niepodległości.

Ten wspaniały wieczór nie odbyłby się bez wsparcia Starostwa Powiatowego oraz Banku Spółdzielczego w Sandomierzu. Obie instytucje wsparły nasze muzeum finansowo, dzięki czemu nasi goście mogli uczcić ten szczególny czas w wyjątkowy sposób. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

foto&info: Muzeum Okręgowe w Sandomierzu

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x