Jak skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Od 2016 roku na terenie powiatu sandomierskiego funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – jako narzędzie kontaktu społeczeństwa z Policją.

Jak z niej skorzystać ? Wystarczy wpisać w dowolnej wyszukiwarce internetowej Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i kliknąć w link przenoszący do geoportalu. Następnie znaleźć na mapie lokalizację, za pomocą czerwonego plusa w lewym dolnym rogu wybrać rodzaj występującego zagrożenia i następnie umieścić je w odpowiednim miejscu. Do wyboru mamy m.in. spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowe parkowanie, nielegalne wyścigi samochodowe, grupowanie się małoletnich, akty wandalizmu, niszczenie zieleni, kłusownictwo i wiele innych.

Zgłoszenie możemy zaznaczać tylko raz na dobę. Po upłynięciu 24 godzin system zarejestruje kolejną sugestię wysłana za pomocą naszego komputera.

Przypominamy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

info: Policja Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x