Zamiast kontrowersyjnego, będzie kalendarz poświęcony losom Tarnobrzega w stuleciu niepodległości naszej ojczyzny

Magistrat nie wyda miejskiego kalendarza na rok 2018, którego karty zdobić miały fotografie Andrzeja Busza. Mocno krytykowany w internecie projekt zastąpi kalendarz, poświęcony losom Tarnobrzega w stuleciu niepodległości naszej ojczyzny.

W środę 15 listopada zakończyła się możliwość oddawania głosów na zdjęcia Andrzeja Busza, zaprezentowane na stronie internetowej Urzędu Miasta oraz na wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu. W głosowaniu wzięło udział 271 mieszkańców. Zdaniem głosujących najlepszym zdjęciem okazała się fotografia nr 33, przedstawiająca nocny widok placu Bartosza Głowackiego.

Zdjęcia z największą liczba wskazań miały trafić do miejskiego kalendarza w 2018 roku. Jednak w międzyczasie otrzymaliśmy informację, że inny, alternatywny projekt kalendarza uzyskał zgodę na korzystanie z identyfikacji wizualnej programu „Niepodległa”, dzięki któremu kalendarz Tarnobrzega dołączy do innych polskich miast uczestniczących w ogólnopolskim projekcie realizowanym w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Miejski kalendarz zostanie więc poświęcony losom Tarnobrzega w stuleciu niepodległości naszej ojczyzny.

Wszystkim mieszkańcom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w wybór zdjęcia, które w przyszłości może zostać użyte do promocji Tarnobrzega. Dziękujemy także Andrzejowi Buszowi, autorowi zdjęć, za udostępnienie swoich zbiorów fotografii” – czytamy na stronie Urzędu Miasta.

info: UM Tarnobrzeg

foto: Andrzej Busz

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeżanin
3 lat temu

I to pokazuje, że opinie w internecie (zwłaszcza na tym portalu) mają znaczenie. Dobra decyzja, bo patrząc na tamte zdjęcia to aż oczy bolały. Może się nie znam na sztuce, ale tego typu fotografie to się nadają dla koneserów, a nie do kalendarza miejskiego, który powinien promować miasto i prezentować w nim te najlepsze rzeczy 😉

Filip
3 lat temu

Klasyczne wycofanie rakiem. Lepsze to niż nic.

Mieszkaniec
3 lat temu

Kiedy powiesz prawdę o tym, jak chciałeś sprzedać zdjęcia z Natury do miasta a to jednostka podległa miastu jest? Kiedy ?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x