Baranów Sandomierski: Rusza remont MGOK. Będzie nowa scena, fotele, reżyserka i garderoba

Władze Baranowa Sandomierskiego rozstrzygnęły przetarg na remont Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury. Całkowita wartość projektu wynosi blisko 4 mln 900 tys. zł, zaś na modernizację obiektu gmina pozyskała prawie 3 mln zł z funduszy unijnych.

W czerwcu gmina Baranów Sandomierski podpisała umowę o dofinansowanie partnerskiego projektu, którego jest liderem pod nazwą „Rozwój infrastruktury oraz oferty kulturalnej na terenie gmin Baranów Sandomierski i Gorzyce wchodzących w skład Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Tarnobrzeg”. Projekt ten otrzymuje dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 Oś priorytetowa IV Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego Działanie 4.4 Kultura.

Jest to projekt partnerski, dzięki któremu trzech beneficjentów realizować będzie swoje inwestycje: Gmina Baranów Sandomierski jako lider dokona modernizacji Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Parafia w Ślęzakach częściowo wyremontuje zabytkowy kościół, a Gmina Gorzyce Dom Kultury we Wrzawach wraz z zakupem wyposażenia dla Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach.

Realizacja projektu powinna się zakończyć do 31 października 2018 r. Wczoraj, burmistrz Marek Mazur podpisał umowę z wykonawcą wyłonionym w postępowaniu przetargowym dla części pierwszej, czyli „Architektura roboty budowlane MGOK Baranów Sandomierski”. Wybrana została oferta złożona przez Firmę Budowlaną REMBISZ Ryszard Rembisz, z ceną brutto ponad 3 328 tys. zł. Termin zakończenia prac: 14 września 2018.

PLANOWANA MODERNIZACJA MGOK W BARANOWIE SANDOMIERSKIM

MGOK w Baranowie Sandomierskim: Całkowita wartość prac to ok. 3,5 mln zł, z czego 3 mln zł to dofinansowanie.

Największe zmiany planowane są w obrębie SALI WIDOWISKOWEJ i jej zaplecza. Zbudowana zostanie zupełnie nowa scena, z nowoczesnymi kulisami wyposażonymi w profesjonalny osprzęt. Uda się zagospodarować także nieużywaną dziś przestrzeń pod sceną. Powstanie tam magazyn.

W planie jest zakup nowych wygodnych foteli. Do tego miejsc będzie więcej, ponieważ dodane zostaną dwa rzędy (dziś są 192 miejsca, zwiększenie do 239 miejsc). Powierzchnia części widowiskowej zostanie znacznie podniesiona, dzięki czemu lepiej widoczna będzie scena. Poprawiona zostanie również akustyka.

Poprawi się bezpieczeństwa i komfort, zarówno artystów, jak i widzów dzięki opracowaniu nowoczesnych systemów wentylacji i klimatyzacji oraz zabezpieczeniom przeciwpożarowym.

W planie jest stworzenie profesjonalnej reżyserki dźwięku i światła, zakupy profesjonalnego estradowego oświetlenia i nagłośnienia. Do tego powstanie możliwość rejestrowania występów dzięki małemu studiu nagraniowemu. Z reżyserką i studiem sąsiadować będzie także nowy magazyn kostiumów.

Artyści występujący w MGOK-u i dzieci uczęszczające na zajęcia wreszcie będą mogły skorzystać z garderoby z prawdziwego zdarzenia, wyposażonej w lustra, oświetlenie, wieszaki itp. Do tego za sceną powstaną dwie wyposażone w podstawowe sprzęty i wyciszone salki prób z zapleczem sanitarnym.

Po remoncie nie do poznania będzie także BIBLIOTEKA. Przede wszystkim zyska nową podłogę, oświetlenie, grzejniki, zakupione zostaną nowe regały i komputery do czytelni.

Nie lada gratka czeka również najmłodszych czytelników, ponieważ specjalnie dla nich zostanie wygospodarowany kącik biblioteczny. Biblioteka nareszcie też będzie dostępna dla niepełnosprawnych. Projekt zakłada budowę rampy dla osób poruszających się na wózkach.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szerlok
4 lat temu

Gratulacje dla Baranowa. My w Tbg mogliśmy tylko usłyszeć o tym, że nasz wniosek na rozbudowę TDk przeszedł względy formalne, to był sukces magistratu odbębniony przez prezydenta. W skrócie, urzędnik prawidłowo wypełnił dokumenty i to był sukces 🙁

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content