Sklep internetowy zamiast stacjonarnego – wysyłka kurierem

Marzysz o tym, aby mieć własny sklep i móc sprzedawać swoje towary na całą Polskę, a nawet za granicę? To czy marzenie się spełni, zależy tylko wyłącznie od ciebie. Jeśli zamierzasz tworzyć sklepy stacjonarne, to musisz przygotować się na dość długi czas oczekiwania, szczególnie jeśli sam zamierzasz budynku swojego sklepu stawiać i kupować pod nie działki w całym kraju. Wtedy zejdzie to całe lata i trzeba mieć potężny kapitał początkowy. Można oczywiście starać się o dotacje, ale trzeba liczyć się z tym, że mimo wszystko swój wkład procentowy mieć musisz.

Sklep internetowy

A może zacznij od czegoś łatwiejszego, prostszego i szybszego? Nie, nie chodzi o handlowanie towarami na targu. Tak się majątku nie dorobisz. Na myśl przychodzi tu raczej, sklep internetowy. Taki biznes jest o wiele łatwiejszy do zrealizowania, niż sklep stacjonarny. Jaka jest różnica? Przede wszystkim taka, że nie potrzebujesz lokalu sklepowego. Wystarczy sam magazyn na gromadzenie wszelkich rzeczy. Omija cię więc wiele kosztów związanych z wynajęciem takiego miejsca czy jego budową. Zaczynając karierę jak sprzedawca, można trzymać wszelkie towary w domu jeśli nie jest ich dużo. Z czasem można po prostu, przeznaczyć na nie osobne pomieszczenie, a wraz z rozkręcaniem się biznesu, zacząć starać się wynająć lub postawić własny magazyn. Co więcej, na początku zwykle nie potrzeba pracownika, ponieważ z pakowaniem poradzisz sobie sam.

Opcje wysyłki

Decydując się na sklep internetowy możesz mieć potężny zasięg oraz klientów z całej polski, a nawet świata. Dlatego trzeba po pomyśleć o dostawie swoich produktów do klienta. Jest to bardzo ważna kwestia i niekiedy decyduje o tym, czy klient do ciebie wróci, czy pójdzie do konkurencji. Dlaczego ma to tak ważne znaczenie? Tak jak zawartość paczki oraz sposób jej zabezpieczenia są istotna kwestią, tak samo doręczenie, odpowiada za pierwsze wrażenie klienta. Aby było ono jak najlepsze, przesyłka powinna być szybka i sprawna oraz najlepiej pod drzwi. Jeśli sprzedajesz tylko duże rzeczy, których nie opłaca się wysyłać po taniości, to obowiązkowa jest wysyłka kurierem. Jest ona szybka i dociera pod same drzwi klienta. Jeśli masz również w ofercie rzeczy drobniejsze, których wartość nie przekracza przesyłki kurierskiej, wtedy można wysyłać także pocztą. Warto pomyśleć o tym, by klient miał wybór. Jedni wola bowiem taniej, a wolniej, zaś inni szybciej, ale dopłacić te 2 czy 5 złotych.

Poprawnie zapakuj

Przesyłki pocztą, odchodzą coraz szybciej do lamusa, ponieważ wymagają odwiedzania poczty, brania ze skrzynki awizo itp. taka przesyłka bardziej irytuje niż cieszy i pierwsze wrażenie jest zepsute. Jednak, żeby z przesyłki kurierskiej klient był zadowolony, również musi być to zaufana i rzetelna firma, która nie zgubi czy nie uszkodzi paczki. Według ekspertów z latajacepaczki.pl, ogromne znaczenie ma tutaj prawidłowe zapakowanie takiej paczki i zabezpieczenie jej do transportu. Warto zapatrzeć się w kartony, folie bąbelkowe oraz styropian w kulkach i mocna taśmę, które bardzo przydają się przy pakowaniu.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x