29.11 (środa) Baranów Sandomierski: Dzień Seniora z DJ WIKĄ

DJ Wika będzie zarażać energią! Najstarsza polska didżejka przyjedzie odwiedzić baranowskich seniorów.

DJ Wika, a właściwie Wirginia Szmyt łamie wszelkie stereotypy. Mimo emerytury i słusznego wieku (a może właśnie dzięki temu), szaleje na parkietach tanecznych, rozkręcając swoimi bitami każdą imprezę, zarówno dla młodszych, jak i dla seniorów. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, swoją energią mogłaby obdzielić kilku nastolatków. Podróżuje po całym świecie, spotyka się z osobami starszymi i udowadnia im, że wiek nie ma tu nic do rzeczy, że nie jest żadną przeszkodą w realizowaniu pasji, byciu aktywnym i korzystaniu z życia.

Podczas otwartego dla wszystkich (nie tylko seniorów) spotkania można będzie porozmawiać o wydanej w zeszłym roku książce „DJ Wika. Jest moc!”, a także o filozofii życia didżejki, czy jej planach zawodowych. Spotkanie to odbędzie się w galerii „emgok” w najbliższą środę 29 listopada o godzinie 17.00.

Podczas Dnia Seniora zaplanowano również pokaz twórczości artystycznej seniorów. Będzie można zobaczyć efekty kilkumiesięcznej pracy uczestników projektu „Aktywny Senior w Gminie Baranów Sandomierski” realizowanego przez Stowarzyszenie Tor Rozwoju przy współpracy z gminą oraz MGOK-iem.

Program realizowany jest od marca do końca roku. Dwie dwudziestoosobowe grupy seniorów: w Baranowie Sandomierskim i Skopaniu brały udział w warsztatach rękodzieła, kulinarnych, muzycznych, teatralnych i rehabilitacji ruchowej. Ponadto odbyły się wycieczki do tarnobrzeskich muzeów, plener malarski, żeglowanie po Jeziorze Tarnobrzeskim oraz wizyta na spektaklu w Teatrze Siemaszkowej w Rzeszowie. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

rd

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x