Tarnobrzeg: Andrzej Biernat laureatem nagrody im. dr. Michała Marczaka (fotoreprotaż)

Andrzej Biernat został tegorocznym laureatem Nagrody im. dr. Michała Marczaka. Nagrodę przyznawaną przez Muzeum Historyczne miasta Tarnobrzega i Starostwo Powiatowe, wręczono dziś, w zamku Tarnowskich w Dzikowie. Uroczystości uświetnił występ Jana Kondraka, jednego z liderów piwnicy artystycznej Lubelska Federacja Bardów.

Andrzej Biernat jest typowym regionalistą, działającym na rzecz swojej małej ojczyzny, jaką jest Mokrzyszów, niegdyś wieś, a od kilkudziesięciu lat osiedle Tarnobrzega. Od 3 lat laureat wydaje Zeszyty Stowarzyszenia Mokrzyszów „Husarz”, wcześniej pisał do kwartalnika ”Dzikovia”, ostatnio zaś do „Tarnobrzeskich Zeszytów Historycznych” oraz „Tarnobrzeskiego Słownika Biograficznego”.

Nagroda im. dr. Michała Marczaka przyznawana jest osobom, które wyróżniają się w dziedzinie regionalistyki. Patron nagrody był historykiem, bibliotekarzem – archiwistą, badaczem dziejów powiatu tarnobrzeskiego oraz opiekunem zbiorów Tarnowskich w Dzikowie. Wyróżnienie przyznawane jest z inicjatywy dr. Tadeusza Zycha, dyrektora Muzeum Historycznego miasta Tarnobrzega.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x