Wieczne miasto kusi turystów mnóstwem atrakcji

Do odwiedzenia Rzymu nie trzeba nikogo namawiać. Stolica Włoch ma wiele do zaoferowania: zachwycające parki i ogrody, bogatą architekturę, na którą składają się budowle z różnych epok, słynne teatry oraz galerie, znakomite jedzenie, a także wspaniałą pogodę. To wszystko sprawia, że każdego roku do Rzymu przybywają miliony turystów z całego świata. W takim tłumie łatwo się zgubić i można mieć problemy z dotarciem w różne miejsca. Dlatego oferujemy Wam transfer do miasta oraz na lotnisko, aby ułatwić dotarcie na samolot.

Dlaczego warto odwiedzić Rzym:

  • skrywa bogatą historię oraz tajemnice,
  • kusi różnorodnością zabytków,
  • zaskoczy przepysznym jedzeniem i znakomitą kawą.

Walory Rzymu

Ulokowana na siedmiu wzgórzach stolica Włoch jest ważnym ośrodkiem turystycznym, który ma światowe znaczenie. Rzym to nie tylko miejsce do zwiedzania, ale też centrum przemysłowe, w którym rozwija się przemysł samochodowy, elektroniczny i spożywczy, a także siedziba wielu banków oraz instytucji finansowych. Dlatego do miasta przybywają turyści oraz biznesmeni, którzy doceniają urok stolicy Włoch, ale też mają tam interesy do załatwienia.

Największym atutem Wiecznego Miasta jest bogata architektura. W Rzymie znajdziemy starożytne budowle (np. Koloseum, Forum Romanum, Panteon, akwedukt oraz łuki triumfalne), średniowieczne kościoły oraz renesansowe pałace. W stolicy Włoch znajduje się również najważniejsze miejsce dla kultury chrześcijańskiej, czyli Watykan, który przyciąga tajemniczymi muzeami i licznymi świątyniami. Pozostałe zabytki miasta to fontanny (np. di Trevi), parki oraz ogrody, a także inne zabudowania miejskie (np. Schody Hiszpańskie).

Włosi słynną też ze znakomitego jedzenia i przepysznej kawy. W stolicy znajdziemy mnóstwo lokali, w których czeka nas prawdziwa uczta dla podniebienia. Wybór jest ogromny i często nie wiadomo, gdzie zjeść. Najlepiej zapytać mieszkańców, bo oni najlepiej znają to miasto. Warto pamiętać, że Rzym tętni życiem o każdej porze, więc również nocą możemy wybrać się na zwiedzanie, ale lepiej wtedy mieć towarzystwo.

Jak się dostać do Rzymu?

Coraz niższe ceny biletów lotniczych powodują, że mnóstwo osób decyduje się podróżować samolotem. Z Polski możemy dolecieć na dwa rzymskie lotniska – Fumicino i Ciampino. Pierwsze oddalone jest o 15 km od historycznego centrum miasta, a drugie 35 km. To wszystko sprawia, że do Rzymu najlepiej lecieć samolotem. Z Krakowa do Rzymu znajdziemy wiele lotów w atrakcyjnych cenach, ale może pojawić się problem, co zrobić z samochodem. W końcu nie każdy mieszka w pobliżu lotniska. Jednak o nic nie musimy się martwić, możemy skorzystać z oferty https://orangeparking.pl/ i przechować nasz pojazd na ich parkingu. Poza tym firma gwarantuje nam transport na lotnisko i z powrotem, więc o nic nie musimy się martwić. Teraz pozostało już tylko kupić bilety i wybrać się w wspaniałą podróż do Rzymu, a nasz samochód zaczeka bezpiecznie na nasz powrót.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
5 lat temu

Moim ulubionym filmem jest Gladiator. Przyczynił się do tego, że bardzo fascynuje mnie cesarstwo rzymskie. Wieczne Miasto było zaś stolicą tego imperium. Na prawie każdym kroku można znaleźć tam zabytki z czasów cesarzy. W wielu miejscach mamy dosłownie możliwość dotknąć historii. Historii zamierzchłej i czasem trochę ponurej, ale bez wątpienia niezwykłej.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content