Tarnobrzeg: Zapadł wyrok, prezydent Grzegorz Kiełb musi przeprosić swojego byłego zastępcę Wojciecha Brzezowskiego

Przed Sądem Rejonowym w Tarnobrzegu zapadł dziś wyrok, w sprawie Wojciech Brzezowski kontra Grzegorz Kiełb. Były wiceprezydent pozwał swojego dawnego szefa o zniesławienie.

Sprawa swój początek miała w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb odwołał Wojciecha Brzezowskiego z funkcji wiceprzewodniczącego, za „kumoterstwo”. Obejmując stanowisko wiceprezydenta Wojciech Brzezowski zrezygnował z prowadzenia biura projektowego na rzecz swojej córki, jednak jak wyjaśniał wtedy prezydent, biuro to miało w ekspresowym tempie wydawane pozwolenia na budowę, asygnowane podpisem Brzezowskiego.

– Wszystko sprawdziłem, wnioski o pozwolenie na budowę składane przez biuro córki byłego już wiceprezydenta rozpatrywane były w przeciągu 19 dni, pozostałe zaś, również te złożone w tym samym dniu czekały na decyzję do 65 dni – mówił 30.listopada ubiegłego roku prezydent Kiełb. – Tu nie ma o czym dyskutować, chodzi o prywatny interes. Dla mnie jest to nieetyczne i niemoralne zachowanie – dodał.

Kilka dni później Wojciech Brzezowski odniósł się do zarzutów skierowanych pod jego adresem przez G. Kiełba. – Zostałem pomówiony, oczekuję że do końca roku prezydent mnie przeprosi, jeśli nie to będę musiał wystąpić na drogę sądową – mówił w grudniu ubiegłego roku były wiceprezydent Tarnobrzega. Przeprosin się jednak nie doczekał. – Nie będę przepraszał Wojciecha Brzezowskiego, racja jest po mojej stronie – tłumaczył wtedy prezydent.

PREZYDENT KIEŁB MUSI PRZEPROSIĆ

Sprawa nie została rozwiązana na dwóch rozprawach pojednawczych, z powodu nieobecności G. Kiełba. Dzisiaj, Sąd Rejonowy wydał wyrok na mocy którego prezydent Tarnobrzega ma przeprosić Wojciecha Brzezowskiego publikacjami w Tygodniku Nadwiślańskim i na naszym portalu.

G. Kiełb ma również wpłacić 2 tysiące na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, oraz pokryć koszty procesu sądowego wynoszące blisko 4 tysiące złotych.

– Dałem czas prezydentowi na przeprosiny, ale jak widać, prezydent chciał załatwić tę sprawę w sądzie – komentuje w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl Wojciech Brzezowski. – Z wyroku sądu jestem zadowolony, sprawiedliwości stało się za dość. Mam nadzieję, że ten wyrok nauczy pana prezydenta, że nie można bezkarnie publicznie nikogo pomawiać – dodaje.

Do wyroku sądu prezydent Tarnobrzega odniesie się już wkrótce. – Mój pełnomocnik już wystąpił o pisemne uzasadnienie, zwołam konferencję prasową i wtedy wszystko wyjaśnię – powiedział nam dziś Grzegorz Kiełb.

Wyrok jest nieprawomocny.

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec Tbg
3 lat temu

Ale jaja

Proceder
3 lat temu

Sam teraz widzi jak to jest oskarżać innych… Kto mieczem wojuje…

Bratek
3 lat temu

Jeszcze na zwołanej konferencji powinien przeprosić…..tak jak odwołał, tak powinien przeprosić !

owen
3 lat temu

Ciekawe czy na konferencji będzie komentować wyrok sądu czy pomawiać sąd o niesprawiedliwość? Gratuluję prezydentowi doradczyni.

wyborca
3 lat temu

e tam zniesławienie… mówił jak było

Maniek
3 lat temu
Reply to  wyborca

Sugerujesz że świadkowie którzy zeznawali w sądzie (a na pewno byli też jacyś z urzędu ) kłamali ?!-Bo myślę że nie.

owen
3 lat temu

Wyrok sądu obrazuje status GK: człowiek Przegrany.

Mieszkaniec
3 lat temu

Kazdy, kto zna byłego wicka wie jaki był i że grał tylko na siebie. Innych miał daleko…sąd uznał za pomówienia. Kalinkowe na górze forum już wrzeszczą. A kiełb dobrze zrobił że go usunął. Znam go i dziwię się, że go zatrudnił w ogóle. Ale był wtedy z prawymi i sprawiedliwymi.

Maniek
3 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Kiełba też widzę dobrze znasz, skoro go tak bronisz….tylko wyrok został wydany i niestety Kiełb się przed sądem nie wybronił ! I pogódź się z tą porażką !!!

Maniek
3 lat temu
Reply to  Maniek

Zresztą to już nie pierwsza jego przegrana sprawa w sądzie !

Mieszkaniec
3 lat temu
Reply to  Maniek

Znam.

emeryt
3 lat temu

Dziwne tylko, że absolwent prawa prezydent Kiełb nie potrafił udowodnić swoich racji w sądzie. Kombinował i oddalał porażkę biorąc lewe zwolnienie L4 na „rozprawy” na kótrych nie musiał być a był wtedy w pracy itp. Teraz przeprosi bo tak zdecydował niezawistny sąd. Przekombinował.

Olaf
3 lat temu

Nie ma Wojciecha w urzędzie jest spokój. Koleś dbał o siebie.

Kasia
3 lat temu

Ale mi przegrana. Warunkowe umorzenie z przeprosinami. Prezydent mial prawo odwołać bez podania przyczyn. To że nie udowodnił co powiedział wynika z faktu ,ze nie zbierał haków .Tylko tyle . Nie został skazany i po co ta wrzawa. No ale cóż do końca kadencji będzie to podnoszone. To widać kto pisze na tym forum . Aby to dla autorów tych wpisów nie zakończyło sie porażka .Wszystko nalezy przewidzieć a nie cieszyć się z porażek przeciwnika. Skąd to znamy. Kto wie ?

ŻAŁOSNE TŁUMACZENIE
3 lat temu
Reply to  Kasia

TAKI PREZYDENT JAK PRAWNIK, „PREZYDENT MIAŁ PRAWO ODWOŁAĆ BEZ ZPODANIA PRZYCZYN” – TO PO CO PODAWAŁ PRZYCZYNĘ? POMÓWIŁ, OŚMIESZYŁ SIE I PRZEGRAŁ W SĄDZIE. UPRAWIA DZIWNE GIERKI POLITYCZNE ZAMIAST PRACOWAĆ NA RZECZ MIASTA I JEGO MIESZKAŃCÓW. SZKODA ZMARNOWANYCH 4 LAT.

Tarnobrzeżanin
3 lat temu

Nie, żebym był za G. Kiełbem, bo szczerze liczę na zmianę organu wykonawczego gminy Tarnobrzeg w 2018 roku, ale wstrzymajmy się z ocenami.
Wyrok jest nieprawomocny i zapewne sprawa jeszcze potrwa dobrych kilka miesięcy. Prezydent się zapewne odwoła, więc zobaczymy jak sprawę potraktuje sąd wyższej instancji (Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu).
Dopiero po prawomocnym orzeczeniu będzie można się odnosić do sprawy w bardziej obiektywny sposób.
Poza tym, ciekawią mnie motywy wydania tego wyroku oraz uzasadnienie, które zostanie dopiero sporządzone. Mam nadzieję, że Redakcja NadWisłą24.pl będzie śledziła sprawę i opublikuje również uzasadnienie wyroku w I instancji.

tarnobrzeżanka
3 lat temu

Poczytajcie uzasadnienie, dokładnie, popytajcie jak zeznawali naczelnicy… Prezydent został sam ze swoimi żalami no i przegrał. Zasłanianie się partią to już klasyczna strategia obecnie panującego, mściwie panującego rzec by się chciało… Nie można ludzi oczerniać. Zresztą to już chyba nie pierwszy tego typu wyrok… Ktoś to zliczył? Na sesjach jeden radny co rusz o tym mówi.

lolo
3 lat temu

obaj siebie warci pieniacze bawiący się i robiący szopki za nasze pieniądze.
a miasto z roku na rok coraz biedniejsze.

Wojtek
3 lat temu

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci skorzysta. Już niedługo…

owen
3 lat temu

Jeden z dziennikarzy otwarcie broni kiełba na fb. Zapewne kieruje się czystym obiektywizmem?

lolo
3 lat temu

dziennikarzy to w naszym mieście nie ma.to są tylko chłopcy na posyłki,względnie koleżanki na posyłki.
pismaki i radiowcy w mieście służą zawsze temu samemu,choć zmieniającemu się czasami co 4 lata panu.

lolo
3 lat temu

dziennikarzem to można nazwać Morawskiego.a nie tych co w zamian za ogłoszenia miejskie wchodzą w buty propagandystów.
choć nie każdy jest karykaturą jak np. szpak.

owen
3 lat temu

no nie zgodziłbym się z tym generalizowaniem, nie wszyscy dziennikarze jedzą z ręki mściwie panującemu, nie wszyscy…

smile
3 lat temu

Ale w koło jest wesoło….:) 🙂 🙂

Wyborca
3 lat temu

Jest wiele spraw , których lokalni dziennikarze nie podejmują. Być może z troski o zdrowie aktualnie urzedujacego prezydenta a może tak jest wygodniej.

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x