Romantyczne wakacje na Teneryfie?

Zachęcające do spacerów, ciągnące się kilometrami plaże, zapierające dech w piersiach krajobrazy, niespotykana nigdzie indziej fauna i flora a także lokalna sztuka kulinarna – to wszystko czeka na nas, jeśli tylko zdecydujemy się spędzić romantyczne wakacje na słonecznej, wulkanicznej Teneryfie. Ta jedna z największych Wysp Kanaryjskich cieszy się niesłabnącą od wielu lat popularnością wśród turystów, także tych planujących szczególne wakacje we dwoje.

W każdym z nas drzemie dusza romantyka oraz uśpiona wrażliwość na piękno widoków i wyjątkowe okoliczności. Z pewnością możliwość przespacerowania się z naszą drugą połówką nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego przy niebie skroplonym czerwienią zachodu słońca, w niejednym turyście obudzi na co dzień rzadko okazywane uczucia. Doskonałym pomysłem w tak niesamowitej scenerii będzie także sposobność by przepłynąć się po pobliskich wodach prawdziwym katamaranem, dzięki temu nie tylko poznamy lepiej tę tajemniczą wyspę, ale też dostarczymy naszej dwójce niepowtarzalnych emocji związanych z żeglugą po egzotycznych wodach.

Wyspa dla par uwielbiających aktywność

Oczywiście wybierając ofertę z serii Teneryfa Last Minute z pewnością wyobrażamy sobie wylegiwanie się na pięknej piaszczystej plaży i relaks w tropikalnych okolicznościach przyrody. I nic dziwnego, większość turystów przyjeżdża tu właśnie dla najlepszych plaż w Europie. Jednak wysp oferuje także coś dla tych spragnionych wiatru we włosach i prawdziwej przygody.

Jeśli jesteście parą, która kocha aktywny wypoczynek, z pewnością chętnie spróbujecie swoich sił na desce surfingowej przy wind lub kitesurfingu. Teneryfa zaskoczy was również wieloma ciekawymi miejscami do nurkowania w Atlantyku oraz niepowtarzalną okazją do uprawiania tak zwanego podziemnego alpinizmu, który wiąże się z przemierzaniem sieci jaskiń i długich tunelów znajdujących się na wyspie.

Po wycieńczających zabawach warto też na pewno oddać się zwiedzaniu wyspy. Na pierwszym miejscu wśród atrakcji należy niewątpliwie umieścić stolicę wyspy, Santa Cruz. Tradycją jest tutaj odbywający się w każdą niedzielę pchli targ, gdzie turyści mogą zdobyć niesamowite i nieszablonowe pamiątki. Ta impreza cieszy się też wielkim powodzeniem u tubylców, z którymi nie raz przyjdzie nam rywalizować o najlepsze suweniry. Oprócz stolicy miłośnicy historii i zabytków powinni zdecydować się na podróż do La Orotavy, gdzie znajdują się najstarsze budowle na wyspie.

– Wszystkie te atrakcje a także o wiele więcej zapewni Ci wybór odpowiedniego, doświadczonego i specjalizującego się w destynacji hiszpańskiej operatora wycieczki – zaznacza ekspertka z biura Direct Spain Tour – to on weźmie na siebie jakość twojego wypoczynku a także zadba o jego bezpieczeństwo.

materiał partnera
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> Skip to content