Świąteczny wystrój Tarnobrzega (fotoreportaż)

W centralnych miejscach Tarnobrzega pojawiły się już ozdoby świąteczne. Znak, że nadchodzą święta Bożego Narodzenia.

Jak co roku, głównym elementem przypominającym o zbliżających się świętach jest choinka na rynku. Ta, którą podziwiać można w tym roku, służyć nam będzie przez kolejne lata, bowiem jest nią specjalnie zasadzona w tym celu jodła.

Świecące elementy zdobią okoliczne słupy i lampy, świąteczne elementy pojawiły się też na dwóch fontannach, rondach, zaś przed magistratem ponownie stanął 6-metrowy renifer.

Na udekorowanie Tarnobrzega magistrat podpisał w ciągu minionych dwóch lat dwie trzyletnie umowy dzierżawy, jedną w 2015 (20 tys. zł brutto/rocznie) i w 2016 (23 tys. zł brutto/rocznie). Po tym jak każda z umów przestanie obowiązywać, ozdoby staną się własnością miasta dodaje.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec miłośnik światła
3 lat temu

Wszystko łądnie i pięknie tylko że choinki, renifer, ozdoba fontanny itp…potrzebują prądu żeby pięknie wyglądać a nie same białe druty !!! A w Tarnobrzegu ciemności egipskie : z rana pół godziny a po południu jeszcze dłużej światła zero :)) czyli ozdoby nie spełniają swojej roli! Nawet tak pomyślałęm że panowie odpowiedzialni za oświetlenie miasta na Mikołaja zaczną rozdawać latarki czołowe! A tak na marginesie to jazda samochodem w tych porach jest koszmarem (a nie daj panie Boże deszcz lub śnieg), już znajomi mieszkający poza miastem zaczynają go zwać Ciemnobrzeg co podrażnia mój patriotyzm lokalny ale niestety mają rację!

Mieszkaniec
3 lat temu

Słabo to wygląda, kilka błyskotek i tyle. A gdzie obiecane nowe ozdoby? Była zapowiedz,że co roku będzie coś nowego. Jeżdżę po innych miasta i wszystkie biją Tbg na głowę.

Tarnobrzeżanin
3 lat temu

Zobaczcie, jak wygląda starówka w Zamościu w tym roku, to jest coś pięknego. W Rzeszowie też bardzo ładnie. Nie mówię o Warszawie, bo to stolica, ale nawet przy mniejszych miastach wypadamy dosyć blado. Jedyną nowością w tym roku jest oświetlenie „Pałacu Prezydenckiego”, co akurat oceniam na wielki plus. Niestety, to za mało.

Adrian
3 lat temu

Faktycznie słabiutko wygląda nasze miasto. Gdzie światełka na dtzewach przed um?

Doda
3 lat temu

Ciemnogród – bardzo dobre określenie. Wczoraj jadąc ze znajomymi wieczorem ul. Wyspiańskiego wsydziłam się za to jak wygląda bądz co badz główna ulica. Ciemno ze zabić się można. Na co drugiej latarni marna ozdóbka się świeci. Zero świątecznego klimatu. Gdyby nie choinka na rondzie byłoby tragicznie.

Alik
3 lat temu

Choinka na placu bardzo ładna, ale „felerna”, bo bez czubka zwieńczonego gwiazdą. Światełka na latarniach wzdłuż ulic takie sobie. O wiele ładniejsze są np. w Mielcu.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x