Tarnobrzeg: 22-latek pędził audi z prędkością 108 km/h

Wczoraj o godz. 21.30 patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego osobowym audi. Jego kierowca jechał ulicą Warszawską w Tarnobrzegu z prędkością 108 km/h. W terenie tym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział 22-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego.

Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci ukarali mężczyznę mandatem i punktami karnymi. 22-latek stracił również prawo jazdy.

Młody kierowca uprawnienia do kierowania pojazdem, będzie mógł odzyskać dopiero za 3 miesiące.

info: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dyba
3 lat temu

Pędził audi z prędkością 108 km/h ? wow.

Kamilrt
3 lat temu

Dobry żart 🙂 w Dzień jadać ta droga 100 km/ h nie czuć predkosci a tu pirat drogowy, bo w nocy jechał 108 gdy ruch drogowy jest znikowy

AWS
3 lat temu

Te kundle tylko sie czaja na tej Warszawskiej co 500 m stoją , schowani zawsze a nie mogą sie ukrywać.
Świnie

Prawnik
3 lat temu

A wiadomo jakim urządzeniem był dokonywany pomiar? Jeśli była to Iskra-1 bądź LTI 20-20 UltraLyte 100LR, to są to urządzenia nielegalne (choć w niektórych jednostkach Policji nadal używane).
Mimo, że nie pochwalam zachowania takich piratów drogowych, to też z drugiej strony nie podoba mi się działanie Policji w stosunku do uczestników ruchu drogowego (nie tylko kierowców, ale także pieszych czy rowerzystów).

owen
3 lat temu

Jeżeli ktoś jedzie tą drogą ponad stówą to nadaje się na organy. Chorzy ludzie, którzy nie stanowią dla nikogo zagrożenia czekają na przeszczepy.

Piotr
3 lat temu

A prawo jazdy za co stracił ?

Piotr
3 lat temu

ok – słusznie

Trenbolon
3 lat temu

może miało być 180

pobocze
3 lat temu

widzę, że są i tacy, którzy nie widzą w tym niczego złego, (nawet „prawnik” się znalazł co będzie szukał dziury w całym a nie zna tematu), co z tego że zapyerdalał?… dopóki jestem użytkownikiem tej drogi i w grę wchodzi moje bezpieczeństwo to nie chcę aby taki buc tamtędy jeździł tak jak mu się podoba, i dlatego policja wypełnia wolę ludzi dbających o bezpieczeństwo na drogach.. a tego typu uje niech jeżdżą po torach i tam sie rozpyerdalają, sami!
brawo policja, eliminować bydło z ulicy!

Prawnik
3 lat temu
Reply to  pobocze

Gratuluję Panu „umiejętności” czytania ze zrozumieniem, poziom językowy Pana komentarza również budzi „uznanie”. Gdzie napisałem, że nie widzę w tym niczego złego? Potępiam zachowanie tego młodego człowieka, gdyż przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym to poważne wykroczenie, nawet jeśli była to noc, a po jezdni nie poruszały się żadne pojazdy. Jeśli nie znam tematu, a Pan zna to chętnie zapoznam się ze szczegółami i w bardziej obiektywny sposób ocenię stan faktyczny. Poza tym, nie szukam żadnej dziury w całym. Zwracam tylko uwagę, że Policja stosowała i nierzadko nadal stosuje do pomiaru prędkości urządzenia, które są niezgodne z wymogami rozporządzenia. Urządzenia typu Iskra-1 czy laserowy miernik prędkości UltraLyte były bohaterami kilku orzeczeń sądów, które uniewinniały kierujących (po odmowie przyjęcia mandatu) bądź uchylały im przyjęte już (i prawomocne) mandaty karne. Wszystko to z uwagi na to, iż niektóre mierniki prędkości drastycznie zawyżają prędkość (nawet o 40-50 km/h). Można w internecie znaleźć filmy pokazujące jak radar Iskra-1 mierzy prędkość 30 km/h pojazdowi zaparkowanemu na parkingu. A na zachowanie Policji zwróciłem uwagę nie in concreto w ramach tej interwencji, a in genere. Zajmuję się bowiem sprawami wykroczeniowymi i pomagam osobom, które miały nieprzyjemne spotkania z Policją, Strażą Miejską czy ITD. Często… Czytaj więcej »

Mieszkaniec
3 lat temu

Coraz więcej prochów w TBG. Mówi się już o tym głośno. Coraz więcej dilerki pod szkołami a Ci kierowców będą łapać. No tak, trzeba załatać dziurę budżetową za wszystko z plusem…108 na godzinę? Co to jest za prędkość? Dla mnie żadna. Dróg nie ma ekspresowych a ci tylko karać i karać…

art
3 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Jechał 108 km na godzinę, zatem dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość poruszania się pojazdem w terenie zabudowanym. Jak dla mnie 108 km/h w terenie zabudowanym to jest bardzo duża prędkość. Inna sprawa, że gdyby jechał miedzy 23-05 rano to już prawa jazdy by nie stracił.

sd
3 lat temu

dziwię się tym co nie widzą problemu – chyba że kiedy przez takiego debila ktoś zginie na drodze z bliskich czy rodziny to wtedy zmienią zdanie.
Ja zabierałbym prawo jazdy na co najmniej pół roku + 2000 zł mandat

Mieszkaniec
3 lat temu
Reply to  sd

I przez takich jak Ty w tym kraju nie będzie wolności przez najbliższych parę lat.

a kuku
3 lat temu

Mieszkańcu: wolności??? Zdrowy ty jesteś na umyśle? Proponuje nie uzywac znaczenia słowa, którego nie rozumiesz? Za jazdę 100km/h w terenie ZABUDOWANYM powinno sie odbierać prawo jazdy dożywotnio! Mam nadzieję, ze i tobie odbiorą, czego ci serdecznie życzę a moje życzenia zawsze sie ludziom sprawdzają.

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x