16.12 (sobota) Wernisaż wystawy „Światłoczuli”

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Uczestników warsztatów fotograficznych pt. „Światłoczuli”. Wernisaż odbędzie się w sobotę 16 grudnia 2017 r. o godz. 17.30 w Iluzjon Art Cafe przy Sandomierskim Centrum Kultury (Rynek 25/26).

***

Wystawa fotografii pt. „Światłoczuli” to efekty pracy Uczestników warsztatów fotograficznych zorganizowanych przez Sandomierskie Centrum Kultury, które w Porcie Kultury poprowadził Patryk Goszczyński. Port Kultury jest placówką, której działania zorientowane są na rozpoznawanie, rozbudzanie i zaspokajanie potrzeb oraz aspiracji kulturalnych, tworzenie, upowszechnianie oraz promowanie aktywnego i kreatywnego uczestnictwa w kulturze, organizowanie wydarzeń kulturalnych, animację czasu wolnego (również podczas wakacji i ferii zimowych) oraz integrację społeczności lokalnej.

Zajęcia fotograficzne odbywają się regularnie już kilka miesięcy i ich ogólną ideą jest poszerzenie świadomości fotograficznej. Początkowo zajęcia obejmowały podstawowe zagadnienia dotyczące obsługi aparatu fotograficznego. Po opanowaniu umiejętności technicznych pozwalających na fotografowanie Uczestnikom w trybie ręcznym poruszone zostały zagadnienia dotyczące kompozycji obrazu fotograficznego oraz środków graficznych wykorzystywanych przy rejestrowaniu kadru. Obecnie Uczestnicy pracują nad podstawami obróbki fotografii oraz kreatywnym łamaniem poznanych podstawowych zasad. Uczestnicy poznają także historię fotografii, sylwetki twórców tej pięknej dziedziny sztuki oraz ich dzieła. W planach na rok 2018 mamy poznanie i opanowanie zagadnień takich jak minimalizm, przepych, surrealizm, geometria i wiele, wiele innych.

Prace, które zaprezentują Uczestnicy podczas wystawy obejmują różne techniki i wiele z nich powstało podczas zajęć w plenerze, które odbywają się dość często gdyż ideą warsztatów jest stawianie na umiejętności praktyczne.

Wstęp wolny!

Zapraszamy wszystkich serdecznie!

foto&info: SCK

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x