Sandomierz: „Wiślacka Gwiazdka 2017”. Udana kwesta na rzecz potrzebujących z piłkarskimi emocjami w tle (fotoreportaż oraz video HD)

Po raz drugi kibice i zarząd Wisły Sandomierz zorganizowali charytatywny turniej piłki nożnej. Wzorem ubiegłego roku tak i tym razem na wsparcie kibiców i sympatyków Wisły liczyć mogli podopieczni Domu Dziecka w Łoniowie, najubożsi mieszkańcy miasta oraz bezdomne psiaki z „Przytuliska na Wiśniowej”.

Jak informują organizatorzy, w ramach licytacji oraz sprzedaży cegiełek udało się zebrać ponad 5 tysięcy zł, 21.50 euro i 20 koron. Dodatkowo zebrano mnóstwo darów, w postaci żywności dla najbardziej potrzebujących, słodyczy dla dzieciaków, środków chemicznych do sprzątania. Wśród darów pojawił się również quad, który z pewnością ucieszy najmłodszych podopiecznych placówki w Łoniowie.

Kibice i sympatycy Wisły hojnie obdarowali również bezdomne psiaki i koty, dla których zebrano 40 kg karmy w worku i 46.25 kg karmy puszkowej.

PIŁKARSKA RYWALIZACJA

W ramach „Wiślackiej Gwiazdki” rozegrano turniej piłkarski. W grupie A zagrały drużyny Wisły Sandomierz, Wisłoki Dębicy, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Sparty Dwikozy. Z kolei w grupie B rywalizowali obrońcy tytułu Siarka Tarnobrzeg która do Sandomierza przyjechała w bardzo młodym składzie oraz piłkarze GKS-u Bełchatów, Sokoła Sokolniki i Czarnych Połaniec.

W tym roku triumfował zespół z Połańca, który w finale pokonał Wisłokę Dębica 3:2. W meczu o 3-miejsce po rzutach karnych Sparta Dwikozy wygrała z GKS Bełchatów 2:1 (1:1).

WYNIKI WSZYSTKICH SPOTKAŃ

Klasyfikacja grupowa:

Grupa A:

Wisła Sandomierz 0-0 Wisłoka Dębica

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2-3 Sparta Dwikozy

Wisła Sandomierz 0-0 Sparta Dwikozy

Wisłoka Dębica 0-0 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

Wisła Sandomierz 1-2 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

Wisłoka Dębica 3-0 Sparta Dwikozy

Grupa B:

GKS Bełchatów 0-0 Sokół Sokolniki

Siarka Tarnobrzeg 2-2 Czarni Połaniec

GKS Bełchatów 0-2 Czarni Połaniec

Sokół Sokolniki 1-1 Siarka Tarnobrzeg

GKS Bełchatów 2-1 Siarka Tarnobrzeg

Sokół Sokolniki 0-3 Czarni Połaniec

Półfinały:

Wisłoka Dębica 3-1 GKS Bełchatów

Sparta Dwikozy 0-1 Czarni Połaniec

Mecz o 3. miejsce:

GKS Bełchatów 1-1 k. 1-2 Sparta Dwikozy

Finał:

Wisłoka Dębica 2-3 Czarni Połaniec

foto&video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x