Czym lepiej podróżować? – Samolot kontra samochód

Coraz więcej ludzi wyjeżdża na urlopy, kiedy tylko zacznie się ku temu sezon. Trwa on nie tylko w lecie, ale także w czasie ferii zimowych, kiedy to wszyscy chcą mieć jak najlepsze miejsca do noclegu i wypoczynku. Przygotowania trwają już znacznie wcześniej, ponieważ trzeba zablokować miejsce w hotelu czy też wynająć domek. Zwykle trzeba robić to dużo wcześniej, gdyż w czasie pełni sezonu nie zostaje nic, a zaraz przed, tylko te oferty najmniej korzystne. Wszystko oczywiście zależy od popularności miejsca, regiony czy kraju do którego się wybieramy.

Warto zastanowić się również wcześniej nad tym, czym zamierzamy się dostać w wybrane miejsce. W zależności czy jest to w obrębie polski, krajów sąsiadujących czy lezących daleko za morzami, mamy potężne ilości możliwości. W dzisiejszych czasach można poruszać się z powodzeniem samochodami, pociągami, autobusami, metrem, statkiem, samolotem czy nawet balonem – co kto woli. Wszystko zależy od tego, ile mamy czasu, pieniędzy czy chęci. Dwa najbardziej popularne środki transportu to samochód i samolot. Zobacz czym podróżuje się lepiej, czy m szybciej, wygodniej itp.

Podróż samochodem

Jeśli poruszamy się w obrębie polski czy nawet jej połowy, to tutaj stanowczo sprawdza się samochód. Nie mamy na tyle lotnisk w Polsce, aby poruszać się z jednego województwa do drugiego drogą powietrzną. Jeśli ktoś chce, to może np. z Rzeszowa lecieć do Warszaw z Warszawy do Gdańska itp. ale te lotniska wraz z Krakowem są jedynymi w naszym kraju. Dlatego do pokonywania małych odległości najlepiej nadaje się samochód. Jest to w miarę tani środek transportu, jeśli mamy pojazd na gaz, w przypadku paliwa wychodzi już drożej. Jeśli chcesz się wybrać gdzieś dalej samochodem to taką decyzję trzeba dobrze przemyśleć. Bowiem w przypadku większych kilometrów, taki środek transportu ma swoje wady. Przede wszystkim, trzeba liczyć się z korkami w miastach i na granicy państwa. Jest to zwykle jeden z najbardziej irytujących powodów, dla których każdy woli wsiąść w samolot. Przed każdorazową jazdą, dobrze jest zrobić przegląd samochodu, naprawić usterki i wymienić niektóre części. Kiedy to wszystko zliczy się do kupy, wychodzi nie tylko drożej niż samolotem, ale też znacznie dłużej.

Podróż samolotem

Dla tych, którzy nie lubią prowadzić, marnować czasu na drogę oraz w ogóle poruszać się samochodem, doskonałym środkiem transportu jest samolot. Każdy coraz częściej decyduje się na podróż samolotem, szczególnie od czasu, kiedy dostępne jest coś takiego jak last minute. Jest to świetne wyjście dla tych, którzy lubią spontaniczne wycieczki i szybkie decyzje. Warto jednak połączyć podróż samolotem z samochodem. W końcu jakoś trzeba na lotnisko dotrzeć, a w przypadku dalekich odległości taxi się nie bardzo sprawdzi. Jest tylko jeden warunek: parking strzeżony. Najlepiej wybrać taki, który znajduje się zaraz obok lotniska lub do niego przynależy jak np. odlotowyparking.pl samochód będzie tam bezpiecznie czekał, na twój powrót.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Malinka54
3 lat temu

Hej. Dla osób, które wolą jednak latać samolotem i szukają dobrych parkingów przy lotnisku Modlin to zapraszam pod ten link https://airport-modlin.com korzystam i jest super. Pozdrawiam.

Jureczek
2 lat temu

Jazda samochodem zza granicę, zwłaszcza autokarem, jest bardzo męcząca. Ja staram się w tedy lecieć samolotem a swój środek transportu zostawiam np. na parkingu http://parkujblisko.pl/index.html niedaleko portu lotniczego w Modlinie.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x