Zapraszamy na transmisję L, budżetowej Rady Miasta Tarnobrzega (zdjęcia oraz video HD)

Portal NadWisłą24.pl zaprasza na transmisję video z L, budżetowej sesji Rady Miasta Tarnobrzega. Sesja odbędzie się w czwartek 28. grudnia br., w sali 201 w Urzędzie Miasta. Początek godz.11.

PORZĄDEK OBRADZaproszenie na 50 sesję BUDŻETOWA 28.12.2017

Foto&video: Piotr Morawski

Cz.1

Cz.2

Cz.3

Cz. 4

Cz.5

Cz.6

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
4 lat temu

Jeszcze się nie zaczęły obrady?

DW
4 lat temu

Słucham sesji i jak słucham na temat budżetu i strategi inwestycji wypowiedzi Pani Kapusniak to ręce opadają kto ją wybrał na radną. Pani nie wie co to jest rozwój miasta i skąd biorą się pieniądze z podatków ? Przy takiej postawie Pani Radnej i braku wiedzy miasto się wyludni, żadna firma nie przyjdzie z inwestycją i nie będzie wpływów z podatków. Inne miasta mogą a wg. Pani Tarnobrzeg nie może inwestować i się rozwijać ? Ludzie nie wybierajcie takich ludzi bo to jest agonia dla miasta. Pani lepiej niech odpoczywa i się relaksuje a nie zajmuje miejsca w radzie.

markopolo
4 lat temu

Macie tam straszny przester. Aż głośniki trzeszczą.

kiko
4 lat temu

A gdzie ja moge zobaczyc ten caly budzet? Chciabym wiedziec co sie w tym Tarnobrzegu bedzie budowac 🙂

Mieszkaniec
4 lat temu

Ludzie, odwołajmy go! Przecież to co wyrabia Kiełb woła o pomstę do nieba! Niestety nasze piękne miasto stacza się po równi pochyłej…

Adaś
4 lat temu

A miało być tak pięknie… A tu podwyżki opłat. Moje głosu w przyszłych wyborach pan nie dostanie prezydencie!!!

boloek
4 lat temu

Czy mnie się zdaje,że Norbi zmienia front, przestaje nawalać i zaczyna się przymilać do Kiełba?

Liczy na coś ta kreatura?

Okazałby się aż tak tanią kobietą lekkich obyczajów?

byczek
4 lat temu
Reply to  boloek

to nie kiełb finansuje także mastalerzowską spółkę piłkarską i hoduje prezesa dariusza ?
strach przed pisem jednoczy,a kto wie co sądy w przyszłości powiedzą o obu tych prezydenturach ? być może to samo w dodatku w tonie oskarżycielskim ? 😛

owen
4 lat temu

Połowa sesji budżetowej to napie….lanka personalna na zasadzie kto komu lepiej dowali.
Panie Kołek: nie „zrozummy” tylko co najwyżej: „postarajmy się zrozumieć”. Uszy bolą.
Jeden człowiek w moim odczuciu powiedział to co należało powiedzieć głośno i wyraźnie: radny Zych. Obnażył kiełba całkowicie, jego metody postępowania, intrygi, kompletny brak odpowiedzialności za słowa, beznadziejne decyzje i sposób wydatkowania pieniędzy z miejskiej kasy. Wreszcie wyliczył mu Zych ile lekką ręką wydaje na zewnętrzne firmy i jak jest to zakamuflowane w budżecie.
Jak „utrącił” Zycha bo oto wyrastał mu pod nosem potencjalny kontrkandydat z konkretną wizją rozwoju terenów nad jeziorem i wykorzystania wód siarczkowych.
To w moim odczuciu jedyny radny, który skupia się właśnie na sprawach miasta
a nie knuciu przeciwko innym.
Mam nadzieję, że z tego przypadkowego prezydenta Kiełba Mastalerz, za którym
również nie przepadam, zrobi w miazgę w kampanii wyborczej.
I szkoda, że takie kiepskie nagłośnienie, niechby sobie Tarnobrzeżanie posłuchali jak to kiełb rządzi miastem.

mieszaniec
4 lat temu

Czemu to robicie temu miastu? Co Wam ono zaszkodziło, że aż tak bardzo chcecie go zniszczyć? Poprzednie pokolenia stworzyły z małego miasteczka miasto wojewódzkie w ciągu jednego pokolenia. A następnie kolejne pokolenie przez 20 lat to wszystko zniszczyło i prowadzi do stanu pierwotnego. I nawet nie mam bardzo pretensji do Rady Miasta czy do Prezydenta bo to mieszkańcy wybierają tych ludzi i oni ich reprezentują i ich „interesy”…więc dalej ważniejsze jest topienie milionów w oświatę mimo iż dzieci w tym mieście już prawie nie ma a nawet jak są to uciekną jak tylko podrosną bo w tej „dziurze” nie ma przyszłości! Dalej wydawajmy na siłownie, uliczki do „paru domów” albo na jakieś stowarzyszenia które służą głównie wyciąganiu kasy z budżetu miasta. Ludzie mówią, że chcą pracy, inwestycji, rozwoju ale żeby ten rozwój był trzeba coś poświecić, pierw trzeba zainwestować. Zainwestować w jezioro, w strefie, w plany, w uzbrojenie itd. wykorzystać możliwe dofinansowania które dostępne chyba są po raz ostatni w historii. One przyniosą zyski w przyszłości które będzie można przeznaczyć na inwestycje społeczne. Ale skoro większość młodych ambitnych już uciekło a zostali sami emeryci którym to w sumie już obojętne to nie dziwie się, że jest jak jest. Prezydent zamiast… Czytaj więcej »

On
4 lat temu

Hehe a to wszystkie komentarze wylewa właśnie tarnobrzeski PiS,że źle ,że nie tak że ktoś niszczy,notak bo najlepiej poztrudniac , poupychać swoich,i tak wielce jeżdżą załatwiają ,że to oni a tu nicccccc, możemy się nienawidzić ale dla naszej małej ojczyzny zróbmy wszystko żeby było dobrze,a nie bo jeden z drugim z PiSu nie pojadą a warczą to tu trzeba a tu no przecież to oni mają kontrakty,(o ile mają) mieli pole do popisu i co i upychali swoich na stołeczki .

Tarnobrzeżanin
4 lat temu

Do „owen” tak oczywiście Radny Zych zabłyszczał bo oto w swoim wystąpieniu zarzucił Prezydentowi, że ten w projekcie Budżetu Miasta Tarnobrzega na 2018 zakamuflował ponad 1 mln 300 tys zł. na jakieś niewiadome wydatki co jest korupcjogenne – więc proszę odsłuchaj sobie merytorycznej odpowiedzi wraz z wyjaśnieniami Pani Skarbnik to zbudujesz sobie obraz radnego, który nie wie co mówi bo po prostu nie mając wiedzy chciał populistycznie zabłyszczeć a został zgaszony. Wizja rozwoju miasta Pana Radnego Zycha to budowa mostu przez Wisłę do Koprzywnicy i wody siarczkowe. To do rzeczy – jako mieszkaniec wolałbym aby nasze miasto rozwijało się w kierunku na Mielec lub Stalową Wolę z propozycją połączenia z A4 bo dobra komunikacja to dla inwestorów podstawa a Radny Zych chce nas rozwijać w kierunku za Wisłę – czytaj w sady, pomidory i kapustę a uzasadnienie dzieci z tamtych terenów będą mieć bliżej do szkół. Tak się składa że akurat za Wisła z demografią jest coraz gorzej, ale co tam, radny ma „pomysła” to budujmy tylko przy tym zadłużeniu zasadnicze pytanie – za co? Wody siarczkowe – Radny Zych w tym przypadku Ameryki nie odkrył – można zaglądnąć na mapę internetową wód mineralny woj. podkarpackiego i mieć pełne rozeznanie… Czytaj więcej »

marek189
4 lat temu

A ty urzędniku UM, chcesz dostać dodatkową premię świąteczną od Kiełba? Może z tego funduszu o którym Zych mówił- koszty bezosobowe na umowę zlecenie pracujesz po godzinach.
Jak widać jesteś dobrze poinformowany ale coś mało tych haków na radnego Zycha znalazłeś cwaniaku, postaraj się bardziej. Bo jak można komuś robić zarzut że się stara coś dla miasta załatwić. Pełen szacun dla niego że ten beton ministerialny przekonał i miasto będzie miało odwiert.

TBG
4 lat temu

Czytam komentarze i jest tak jak w naszej Radzie Miasta od kilku lat jeden drugiego krytykuje na forum krytykuje a miasto umiera. Wczoraj usłyszeliśmy że Mielec i Stalowa nam odjechały i już ich nie dogonimy. Za rok może dwa usłyszymy że Nowa Dęba i Sandomierz nas wyprzedają. A co za 4 – 5 lat ? Sami wybieramy sobie Radnych i tak mamy że połowa przez ponad trzy lata nie odezwała się na sesji ani raz, część wypowiada się ale nie wie o czym mówi bo nie rozumie przepisów i ustaw, natomiast są też tacy (Kołek, Kapuśniak, Bożek, itp.) którzy dla swojego dobra (bo mają np. problemy finansowe)i prywaty (bo mają od lat ambicje) sprzedają się politycznie chwaląc dzisiaj Prezydenta ale do niedawna byli w opozycji i go krytykowali. Czy tacy Radni są w TBG potrzebni czy miasto ma szanse na chociaż mały rozwój i zatrzymanie młodych mieszkańców ? Powinien powstać ruch – inicjatywa na rzecz rozwoju i funkcjonowania miasta na kolejne lata. W mieście na pewno są ludzie którzy mogli by się w taką debatę i opracowanie planu rozwoju zaangażować aby coś dobrego zrobić mają pomysły, mają doświadczenie biznesowe, mają kontakty tylko nie chcą angażować się w wojenki PIS –… Czytaj więcej »

kiko
4 lat temu

Fakt,Tarnobrzeg to dziura i nic i nikt juz tego nie zmieni.Mozemy sie porownywac co najwyzej do Kolbuszowej czy Koluszek ale to i tak zbyt ambitne.

Bono
4 lat temu

Z przykrością stwierdzam, że rada nie jest organem kompetentnym i odpowiedzialnym za decyzje. Tak winno być a nie jest. To już w tej radzie i przy tym prezydencie się nie powiedzie. Małostkowość i interesowność wielu członków rady bierze górę nad dobrem wyborców , których powinni reprezentować. Prezydent miasta nie zabiegający o dodatkowe pieniądze jest skazany na wydawanie wyłącznie środków włanych czyli podatków , dotacji i subwencji. To nie pozwoli na rozwój miasta. Ale tak prawdę powiedziawszy żadnego rozwoju raczej nie będzie, nie ma na to perspektyw. Aby zrealizować cokolwiek większego niż, droga czy chodnik trzeba mieć wizję i strategię oraz poparcie w układzie władzy wojewódzkiej i rządowej. Jak to się ma do nieodpowiedzialnych i szkodliwych wystąpień prezydenta i jego urzędników w stronę wojewody, marszałka czy minnisterstwa? Powiem wprost źle jest kiedy gryzie sie rękę która karmi. Przez następne kilka lat jak wskazują sondarze rzadzić będzie w kraju ta sama ekipa. Czy stać nas na to aby płynąć obok lub pod prąd? Z tym włodzrzem czeka nas jeszcze kilka lat stagnacji.

Kak
4 lat temu

Oglądnęłam i jedno pewne Kiełb z Mastalerzem się skundlił. Obrzydliwe ale prawdziwe, siebie warci.

Josef
4 lat temu
Reply to  Kak

Uważam, że życie prywatne osób publicznych jest ich życiem prywatnym i jeśli sami się nim nie obnoszą nic nam do niego. Jestem też zdania, że każdy ma prawo pobłądzić. Dlatego nigdy bym tego nie napisał, gdyby Bardzo, Bardzo Ważna Osoba w Tarnobrzegu na swoim oficjalnym Facebooku (nie prywatnym!) nie podzieliła się swoim prywatnym życiem, pisząc z okazji 16-rocznicy ślubu tak: Równe 16 lat razem. Udane małżeństwo wymaga wielokrotnego zakochiwania się zawsze w tej samej osobie. Dziękuję Agusia za wszystko ❤️ ❤️ i zilustrował go serduszkami i czułym zdjęciem z małżonką. Reaguję, bo ów wpis jest szczytem tupetu, zakłamania i wręcz niewyobrażalnej OBŁUDY. Kpiną z elementarnej ludzkiej przyzwoitości. A to dlatego, że ów zakochany w żonie pan – kilka lat temu zakochał się równie silnie, ale … nie w tej samej osobie. Zastrzegam od razu, że to piszę, nie jest żadną tajemnicą, ani plotkami lecz powszechną wiedzą, znaną bardzo wielu osobom, a w Urzędzie Miasta Tarnobrzega znaną praktycznie wszystkim pracownikom. Ponieważ oboje zakochani, byli wówczas pracownikami tegoż urzędu a ów pan wcale nie krył się ze swoim uczuciem. Nie był to dla niego żaden pokątny romans, tylko NOWY oficjalny związek. Tak! Zostawił żonę wraz z dwoma synkami i zamieszkał z nową… Czytaj więcej »

wilk
4 lat temu

Tak czytam te komentarze i nadziwić się nie mogę, jakbym w innym mieście żył. Miasto powoli, ale pięknieje. Wiem, bo się interesuję, że plan zagospodarowania jeziora, a nawet terenów nad Wisłą jest. Inwestorzy powolutku się lokują i to nie byle jacy. Nie zaciągamy już długów. Jasne Rzeszowem, Mielcem ani Stalową nie będziemy, tylko nie bardzo rozumiem po co mielibyśmy być. Mamy fajne miejsce do życia, spokojne zielone, z pięknym jeziorem, którego inni nam mogą pozazdrościć. Najgorsze co w Tarnobrzegu jest … to chyba jego mieszkańcy, którzy tak plują na miejsce, w którym żyją. Wyjedźcie do Stalowej, Rzeszowa i finał. Niech tu zostaną ci, którzy to miasto kochają. Mi tu jest dobrze i zam takich co wyjechali do dużych miast i wcale nie twierdzą, że jest super. Najgorsi są malkontenci, niestety na tym forum to 85% piszących.

Terfan
4 lat temu

Do Wilk . Chyba mieszkasz w innym Tarnobrzegu ? Gdzie miasto pięknieje ? Co takiego przez ostatnie lata się stało że jest lepiej ? Nikt nie chce wyjeżdżać tylko żeby misto sie rowijało pod względem wyglądu, kultury i biznesu żeby teraz i w przyszłości młodzi ludzie nie uciekali do innych miast. Jeśli nie masz ambicji i podoba Ci się obecna strategia miasta to lepiej zamilcz i nie wypowiadaj sie na forach.

byczek
4 lat temu

miasto pięknieje ?
może pięknieje tam gdzie jakiś mieszkaniec ogarnia swoje podwórko.
żadna zasługa w tym bezradnych czy kieszonkowych wodzów jak mastalerzyk,dziubek czy teraz kiełbik.
jedną maścią smarowane politykiery i dorobkiewicze na urzędzie.
domki sobie w czasie prezydentury budować potrafią.nic więcej.

a do Mielca czy Stalowej to niedługo nie będzie można nawet pisać porównać tylko słusznie tu zauważa ktoś,że do Dęby czy innych Gorzyc.
taka smutna prawda.

do restauracji czy na wydarzenia kulturalne trzeba jechać do Sandomierza,do Stalowej po pracę,na zakupy czy do kina,podobnie do Mielca.

do Tarnobrzega tylko letnią porą by sobie grilla zrobić nad zalewem,względnie zjeść odgrzewaną zapiekankę czy inne mrożone półprodukty,załatwić się w śmierdzącym toj toju i leżeć na plaży obok kapsli,plastikowych butelek,petów gdzie zapach podpałki do grilla miesza się z chmurą oparów co chwilę dostarczanych przez przejeżdżającego obok tira.
a z drugiej strony jeziora gdzie można coś zrobić działki dla wybranych i „znajomych królika”

byczek
4 lat temu

poprawię : miasto pięknieje tam gdzie ludzie tacy jak Skowron pokazują,że są lokalnymi patriotami i robią w mieście interesy,dając przy tym pracę… takich ludzi jest więcej.dzięki nim miasto i mieszkańcy jakoś to wszystko ciągną.nie dzięki władzy politycznej.politykom zwłaszcza lokalnego kalibru niczego nie zawdzięczamy,nawet gdy przechwalają się milionami na inwestycję to przeciętny mieszkaniec Tarnobrzega nic lub prawie nic z tego nie ma. chyba,że przejazd nad torami.Tarnobrzeg cierpiał od lat na brak pomysłu ma miasto,każdy rządzący administruje z większym (Mastalerz) czy mniejszym (Dziubiński) rozmachem.dziś tej idei wyższej też nie widać,no chyba,że te powtarzane wciąż mrzonki o kurorcie nad jeziorem.chyba nikt z głoszących owe mrzonki nigdy nie był nad zagospodarowanym dobrze akwenem.króluje prowizorka postawiona lata temu co dobrze było widać w mijającym roku w szczycie sezonu gdy kopano pod wodociąg i kanalizację. to małe,kompaktowe,dość spokojne miasteczko z wieloma zielonymi strefami gdzie można pospacerować. mamy też brzeg Wisły leżący od czasów komuny odłogiem i wciąż niszczejący pozbawiany funkcji dla mieszkańców.w Stalowej o ile się nie mylę nie mają Królowej polskich rzek a tam będą adaptować brzeg dla mieszkańców o ile się nie mylę za kilkanaście milionów złotych. ale w Stalowej przez lata mieli choć kapitana i wizjonera,który przez trudne czasy ich przeprowadził.teraz dzięki lansowaniu… Czytaj więcej »

Kasia
4 lat temu

Jak sie nie kocha miasta w ktorym sie żyje to nigdy nawet złotego pałacu sie nie zauważy. PIS( radniPIS ) osiągnął cel. Jak my nie rządzimy to wszystko jest „BE”, „BE” i jeszcze raz „BE”. Troche pokory radni PIS.

Przesiebiorca
4 lat temu

Nie gwiazdorzył Dziubiński ale swoje coś tam robił, Mastalerz gwiazdor i mało co robił ale coś robił. Kiełb nie roi kompletnie nic! Parę ścieżek, parkingów, chodników, elewacje w szkole czy przedszkolu to są inwestycje?? to są zadania dla podrzędnego urzędnika. Co mu się dziwić skoro całe miasto mówi, że to babiarz i tylko za tyłkami się ugania. Zmiana prezydenta konieczna!

owen
4 lat temu

Do Josef:wszystko się zgadza (chociaż pominąłeś jeszcze jedną panią i jeszcze jedno silne zakochanie), głośno o tym było, dlatego ów pan prezentuje takie same standardy w swojej pracy i życiu publicznym jak w życiu prywatnym.
Szczyt hipokryzji!

wilk
4 lat temu

Szacun dla wypowiedzi Tarnobrzeżanina.Jedyna merytoryczna wypowiedź i co się dzieje? Od razu jazda i to oczywiście w stylu – nic się nie dzieje, a ten co się wypowiedział, na pewno jest z urzędu i pracuje na premię. I jaki wniosek, ano cała tzw. totalna opozycja, która ma chrapkę na władzę siedzi przy komputerach i napieprza. A druga grupa to zatroskani malkontenci. Ja tam pamiętam, że za Mastalerza nawet Tesco nie powstało. Mrówka z bólem otwarła swe podwoje, a jedynymi miejscami pracy było 15 miejsc w MC Donaldzie:) Myślę, że jeśli by policzyć obecnie tych w parku technologicznym i wziąć pod uwagę tylko Schollglas i parę strategicznych decyzji dla miasta, to Kiełb będzie się miał czym pochwalić pod koniec kadencji. A mi dworzec, park Tarnobrzeg, parę innych nowych sklepów i te nowe krawężniki się podobają. Ja widać mamy inny wzrok, a wy szanowni malkontenci idźcie do okulisty, bo tu widzę problem :))

lolitka
4 lat temu

wilk…no wiesz.Jedni wpieprzają Pasztetowa a inni kalmary 🙂 Ty jesteś szczęśliwy i nic ci więcej nie potrzeba poza pasztetowa:)

byczek
4 lat temu

wilk kąsa dla kiełbika.

owen
4 lat temu

Mimo krytycznego spojrzenia na prezydenta uważam, że Tarnobrzeg naprawdę pięknieje i trzeba być wyjątkowym malkontentem żeby tego nie dostrzegać.
A może daltonistą, który wszystko widzi w szarych barwach?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
29
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content