Sandomierz: Walka o remont starego mostu i budowę Lwowskiej bis

Z prośbą o podpisanie petycji dotyczącej remontu starego mostu i budowy Lwowskiej bis, do mieszkańców Sandomierza zwrócił się burmistrz miasta, Marek Bronkowski. Pa Adresatem pisma będzie premier Polski, Mateusza Morawieckiego.

– Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w walce o remont starego mostu i budowę Lwowskiej bis. Wyczerpałem już wszelkie możliwości administracyjne, łącznie z pismami do byłej premier i prezesa PIS Jarosława Kaczyńskiego – apeluje burmistrz.

– Inwestycja ta wyceniona była na kwotę 220 mln zł, wykupiono działki, uzyskano pozwolenie na budowę i… zmarnowano szansę na rozwój infrastruktury drogowej dla naszego miasta. Za Państwa sprawą kieruję petycję do obecnego prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i wierzę, że tysiące głosów sandomierzan nie zostaną zlekceważone. Proszę każdego z nas o zbieranie podpisów pod tą petycją. Bądźmy zdeterminowani w działaniu – dodaje.

Remont starego mostu miał się rozpocząć w 2011 roku, kiedy otwarto nowy most. W tym samym czasie miała ruszyć budowa drogi tranzytowej. Terminy wielokrotnie się zmieniały. Pod koniec grudnia 2014 okazało się, że droga nie została ujęta w projekcie ministerstwa rozwoju i infrastruktury dotyczącym budowy dróg krajowych do 2023 roku. Stary most na Wiśle ze względu na fatalny stan techniczny został wyłączony z użytkowania. Wymaga kompleksowego remontu, także z uwagi na biegnące pod nim sieci gazowe, kanalizacyjne i wodne.

TREŚĆ PETYCJI ORAZ TABELA NA ZBIERANIE PODPISÓW DOSTĘPNE SĄ TUTAJ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x