Tarnobrzeg: Do końca świata i jeden dzień dłużej. Za nami 26 finał WOŚP (fotoreportaż)

Za nami 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja grała „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Zbiórka była możliwa dzięki wspaniałym wolontariuszom, których w sumie po ulicach polskich i zagranicznych miast, chodziło ponad 120 tysięcy.

W całej Polsce działało dziś około 1,7 tys., a poza jej granicami około 80 sztabów. Orkiestra w tym roku gra również m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii, Tokio, na wyspie Bali i Biegunie Północnym.

W sumie przez ostatnie 25 finałów Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała 825 mln zł na sprzęt i programy medyczne. Ile ofiarowaliśmy w tym roku, dowiemy się za kilkanaście dni, kiedy skończą się aukcje on – line (klik).

Tarnobrzeski 26. Finał WOŚP zakończyło tradycyjne światełko do nieba, które rozbłysło dzisiaj o godzinie 20 w wielu miejscach w Polsce. Przed pokazem sztucznych ogni, w finałowym koncercie wystąpił zespół Wanda i Banda.

W tarnobrzeskim sztabie trwa liczenie pieniędzy z ulicznej zbiórki oraz licytacji. Na godzinę 19.30 zebrana kwota wynosiła prawie 29 tysięcy zł.

Koniec liczenia: 95 214,22 pln plus trwające aukcje online.

Pokaz sztucznych ogni. 26. Finał WOŚP Tarnobrzeg | Tarnobrzeg z góry 2018. Autor: Air View Channel

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
WOŚP
3 lat temu

Tarnobrzeg uzbierał: 93 489,64 zł a trwają jeszcze aukcje internetowe

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x