Emilka Piątkowska z Tarnobrzega w „The Voice Kids”. Już w sobotę emisja programu z utalentowaną 14-latką

Już w sobotę 20 stycznia o godz.20.05 w TVP2, swoją wokalną przygodę rozpocznie 14-letnia tarnobrzeżanka Emilka Piątkowska. Wystąpi w pierwszej polskiej edycji telewizyjnego show „The Voice Kids”.

Na precastingi do premierowej edycji „The Voice Kids” zgłosiło się kilka tysięcy dzieci chcących spełnić swoje muzyczne marzenia. Spośród nich wybrano setkę najzdolniejszych młodych wokalistów, którzy wzięli udział w „Przesłuchaniach w Ciemno”. Ich poziom wokalny był tak wysoki, że zdecydowano, by powiększyć składy drużyn i przyjąć aż 9 głosów więcej do programu. Emilka zaśpiewała przed Edytą Górniak, Tomsonem i Baronem oraz Dawidem Kwiatkowskim.

– Kiedy oglądałam The Voice of Poland marzyłam by w przyszłości wziąć udział w programie. Gdy w Polsce ogłoszono castingi do dziecięcej wersji The Voice postanowiłam spełnić swoje marzenia. Pod koniec czerwca razem z mamą pojechałyśmy do Warszawy na precasting. W czasie przesłuchań każdy z nas śpiewał krótki fragment wybranej przez siebie piosenki. Potem pozostało tylko czekać. Kiedy mama dostała telefon z informacją, że zakwalifikowano mnie do programu, byłam najszczęśliwszą osobą na świecie. Pierwsze próby i nagrania odbyły się pod koniec sierpnia, a resztę opowieści zobaczycie Państwo w programie. Dla mnie była to bardzo ciekawa muzyczna przygoda, poznałam wielu nowych przyjaciół, zobaczyłam kulisy powstawania takiego programu. Sama jestem bardzo ciekawa jak pokażą to w telewizji – opowiada Emilka.

Emilka Piątkowska jest uczennicą I Społecznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tarnobrzegu. Śpiewa o wielu lat, nagrała kilkanaście piosenek na płytach „Wygraj Sukces” wydawanych od 23 lat przez jej tatę, Jarosława Piątkowskiego, kompozytora, aranżera i współtwórcę Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”. Mama Danuta pracuję jako polonistka w Szkole Podstawowej nr 10 i od wielu lat przygotowuje z uczniami ciekawe wydarzenia teatralne i muzyczne. Reszta rodziny także ma muzyczne zainteresowania. Siostra Kamila wiele lat nagrywała piosenki do płyt „Wygraj Sukces”, reprezentowała Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2004 roku w norweskim Lillehammer. Teraz uczy w „Hetmanie” i edukuje wokalnie młodsze pokolenie. Brat Kacper gra na fortepianie, ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia w Stalowej Woli.

– Emilka uwielbia śpiewać – mówi jej mama. – W jej pokoju zawsze słychać muzykę, sąsiedzi nie muszą włączać radia:) Emilka miała kilka miesięcy gdy pojechała z nami do Rabki, ponieważ ja i mąż byliśmy w kadrze Wyjątkowych Warsztatów Wokalnych. Od tego czasu co roku jeździ na obozy i warsztaty artystyczne, bez których nie wyobraża sobie wakacji – dodaje.

Jak Emilka poradziła sobie w programie? Dalszą historię będziecie mogli zobaczyć Państwo 20 stycznia 2018 r, o godz.20.05 w TVP2.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alicja
3 lat temu

Brawo Maleńka JESTEŚ WIELKA! Zostań naszą tarnobrzeska Edytka:*

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x