Tarnobrzeg: Centrum „Natura 2000” zaprasza dzieci w okresie ferii. Będzie ciekawie i ekologicznie

Od poniedziałku 29 stycznia do 11 lutego w Tarnobrzegu i całym województwie podkarpackim rozpoczną się ferie zimowe. Atrakcyjny i ekologiczny sposób na spędzenie zimowego wypoczynku, dzieciom i młodzieży proponuje Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 „Tarnobrzeska Dolina Wisły”.

– Ferie rozpoczniemy Akademią Przyrodniczą poświęconą rdzennej kulturze naszego regionu, która – co ciekawe – bardzo silnie związana była z lasami Puszczy Sandomierskiej – opowiada Konrad Niedźwiedź, kierownik Centrum Promocji Obszaru „Natura 2000”. – Będziemy też podróżować z filmami, czy czytać bajuchy do poduchy – kontynuuje.

Tradycyjnie w programie ferii przygotowywanym przez pracowników Centrum, nie zabraknie zajęć w terenie. – Będziemy tropić zwierzęta, badać pomniki przyrody, oglądać świat w powiększeniu. Pojedziemy także na wycieczkę w bajeczną krainę doliny niezmeliorowanej rzeki Smarkatej. Na koniec zaś ferii powtórzymy przygodę z obrączkowaniem ptaków w Parku Dzikowskim pod okiem wprawnego ornitologa z uprawnieniami – dodaje kierownik.

Szczegółowy program ferii w Centrum Natura 2000 – FERIE-ZIMOWE-2018

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x