Siatkarskie zmagania w ramach Turnieju Barbórkowego. Kraków sięga po pełną pulę (fotoreportaż oraz video HD)

Krakowskie drużyny żeńska i męska zwyciężyły w XIV Barbórkowym, Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej. Zawody które odbyły się w miniony weekend zorganizowało Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej.

W dwudniowym turnieju udział wzięło 16 ekip, 8 żeńskich i 8 męskich – łącznie około 160 osób. Obok drużyn gospodarzy, w Tarnobrzegu zagrali przedstawiciele Warszawy, Krakowa, Kielc, Opola, Stalowej Woli, Czechowic, Skarżyska oraz Szymbarku.

W sobotę odbyły się mecze w ramach rozgrywek grupowych oraz półfinały w turnieju męskim. Po ciężkich bojach grupowych w półfinałach turnieju mężczyzn zagrały ze sobą drużyny: AZS UJK Kielce – Volley Masters Czechowice-Dzedzice oraz SKB Bartosz i Przyjaciele Kraków – SAMAX Stalowa Wola. Oba mecze były bardzo wyrównane a zwycięzców poznaliśmy dopiero po zaciętych tie-brakach. Jako pierwsi do finału turnieju męskiego po wygranej w tie-braku 16-4 awansowali zawodnicy AZS UJK Kielce.

W drugim półfinale emocji też nie brakowało. Po pierwszym dość łatwo wygranym secie zawodnicy SAMAXu Stalowa Wola w drugim secie prowadzili już 24-20 i wydawało się, że formalnością będzie zdobycie punktu dającego awans do finału. Nic bardziej mylnego. Zepsuta zagrywka a zaraz po niej seria potężnych zagrywek Piotra Klimy (MVP turnieju mężczyzn) i to zespół SKP Bartosz po wygranej w tie-braku do 12 mógł się cieszyć z awansu do finału.

Po sobotnich rozgrywkach w turnieju kobiet wiadomo było, że w niedzielnych półfinałach zagrają: Politechnika Opolska – Bez Oba Kraków oraz Apollo Kraków – DANA GAMEB Skarżysko –Kościelne.

Niedzielne rozgrywki rozpoczęły się 2 meczami półfinałowymi w turnieju kobiet oraz meczem o 3 miejsce w turnieju mężczyzn. Do finału turnieju kobiet awansowały drużyny Politechniki Opolskiej oraz Apollo Kraków., zaś w meczu o 3 miejsce w turnieju mężczyzn zwyciężyła drużyna Volley Masters Czechowice-Dziedzice, która pokonała SAMAX Stalowa Wola 2-1 .

W finale mężczyzn zespół SKP Bartosz i Przyjaciele Kraków przewyższał ubiegłorocznych zwycięzców turnieju z AZS UJK Kielce pod względem fizycznym, co zdecydowało o dość łatwym zwycięstwie 2-0.

W tzw. „małym finale” w turnieju kobiet wygrała drużyna Bez Obaw Kraków, pokonując dziewczyny z DANA GAMEB Skarżysko-Kościelne 2:1. Z kolei w finale zespół Apollo Kraków pokonując 2-0 Politechnikę Opolską udowodnił, że to właśnie tej drużynie w tym roku należało się zwycięstwo w XIV Barbórkowym Turnieju Piłki Siatkowej.

Końcowa klasyfikacja Turnieju Kobiet:

1. Apollo Kraków
2. Politechnika Opolska
3. Bez Obaw Kraków
4. DANA GAMEB Skarżysko-Kościelne
5-8. TSSPS Tarnobrzeg, Gotowe na Wszystko Warszawa, Tak Jest Kraków, AZS UJK Kielce

Końcowa klasyfikacja Turnieju Mężczyzn:

1. SKP Bartosz i Przyjaciele Kraków
2. AZS UJK Kielce
3. Volley Masters Czechowice-Dziedzice
4. SAMAX Stalowa Wola
5-8. WORD Tarnobrzeg, PAW-BUD Team Tarnobrzeg, Trybus Szymbark, KONZBUD Stalowa Wola

„ZŁOTA SZÓSTKA” Turnieju:

1. Weronika Zawadzka (DANA GAMEB Skarżysko-Kościelne)
2. Olga Czernik (Bez Obaw Kraków)
3. Vanessa Łobodzińska (Politechnika Opolska)
4. Mateusz Tkaczyk (SAMAX Stalowa Wola)
5. Krzysztof Łukasik (Volley Masters Czechowice-Dziedzice)
6. Maciej Zieliński (AZS UJK Kielce)

MVP Turnieju Kobiet:

1. Dorota Szymska (Apollo Kraków)

MVP Turnieju Mężczyzn:

1. Piotr Klima (SKP Bartosz i Przyjaciele Kraków)

info: UM Tarnobrzeg

foto&video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content