Tarnobrzeg: W marcu II Zimowe Zmagania z Wisłą

Klub Sportowy BodyMors Tarnobrzeg wraz ze Stowarzyszeniem PiKajRo po raz drugi organizują Tarnobrzeskie Zimowe Zmagania z Wisłą. Z królową polskich rzek śmiałkowie zmierzą się w sobotę 10. marca.

Celem imprezy jest promocja zimowych walorów Wisły oraz miasta Tarnobrzega. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą pokonywać Wisłę wpław z przeciwległego brzegu na stronę Tarnobrzega, będąc wyposażonymi w płetwy do pływania oraz bojki ratownicze, w asyście kajakarzy, ratowników pogotowia wodnego, strażaków oraz płetwonurków.

Impreza ma charakter otwarty z prawem startu dla osób które ukończyły 18 lat i posiadają co najmniej roczny staż morsowy.

Przedsięwzięcie odbędzie się na terenach przy Wiśle obok przeprawy promowej oraz przystani Stowarzyszenia TKKF (w sąsiedztwie „Fregaty”) przy współudziale Tarnobrzeskich Klubów i Stowarzyszeń: Plakat promujący wydarzenie oraz regulamin wydarzenia przesyłamy w załączeniu.

Tegoroczne impreza współfinansowana jest z w ramach programu Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” pod nazwą „Decydujesz, pomagamy”.

Harmonogram imprezy:

10.30-11.00 – Zbiórka na terenach nadwiślańskich naprzeciw restauracji Fregata w Tarnobrzegu. Pamiątkowe zdjęcie;
10.30 – 11.30 – potwierdzanie rejestracji w biurze zawodów
11:15-11:30 Omówienie szczegółów bezpieczeństwa uczestników z WPR i WOPR oraz ustalenie kolejności startu;
11:30-11:45 Oficjalne powitanie uczestników spływu i kajakarzy oraz wspólna rozgrzewka;
11:45 Przewożenie uczestników na drugi brzeg Wisły
12.00 Start pierwszych uczestników
13:00-15:00 Wręczenie pamiątkowych dyplomów, pakietów oraz poczęstunek dla uczestników spływu oraz kajakarzy;
15.00 – Wręczenie pucharów dla najmłodszego i najstarszego uczestnika spływu oraz ognisko integracyjne

info: organizator

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeżanin
5 lat temu

Ostatnia tragedia w Sandomierzu nikogo niczego nie nauczyła? Jakoś nie podobają mi się tego typu wydarzenia, mam nadzieję, że ratownicy będą jeszcze bardziej wyczuleni.

eye
5 lat temu

jak kogoś trzepnie auto na pasach to ludzie mają nie przechodzić? czy przy każdych pasach ma stać przeprowadzacz i ratownik? ogarnij się, ludzie mają pasje i bardzo dobrze. a Ty siedź przed tv w kapciach i daj żyć

Tarnobrzeżanin
5 lat temu
Reply to  eye

Ojej, napisałem komentarz z troski, bo wcale przyjemnie się nie czyta takich tragicznych informacji, a tu już od razu hejt na całego. Zapewniam Cię, że spędzam czasu w kapciach przed TV, bo po pierwsze nie mam na to czasu, a po drugie nawet nie posiadam TV (w obecnych czasach to może i lepiej).
Ad rem, porównanie jest absurdalne. Przy zachowaniu przez pieszego odpowiedniej ostrożności, ryzyko potrącenia przez samochód jest nieporównywalnie mniejsze, gdyż droga jest całkowicie pusta. Tutaj nawet jeśli zachowamy wszystkie wymagane środki ostrożności, zawsze może się pojawić czynnik od nas niezależny (silny prąd, wir wodny, bądź problemy kardiologiczne czy oddechowe). Poza tym, ja niczego nie neguję, przepływajcie sobie tę Wisłę, każdy ma swoje pasje, ja również – choć może nie tak ekstremalne. Po ostatniej tragedii w Sandomierzu po prostu wyraziłem swoje zaniepokojenie tego typu wydarzeniami. No ale – każdy odpowiada za siebie.
Co do ratowników to tak z ciekawości zapytam, sami za nich płacicie czy robi to miasto? 😉

pływający mors
5 lat temu

„Tarnobrzeżaninie” Tragedia, która miała miejsce w Sandomierzu pokazała takim jak Ty, że sporty ekstremalne wiążą się zawsze z jakimś ryzykiem. Wisła to nie żarty, walka z silnym prądem, niska temperatura wody to nie lada wyzwanie. Każdy robi to na własną odpowiedzialność i zdaje sobie sprawę z wynikających zagrożeń. Impreza była bardzo dobrze zabezpieczona i to nie jest wina ratowników, że nie byli wystarczająco wyczuleni. A po ostatnich wydarzeniach na Nanga Parbat, wszyscy mają rezygnować ze wspinaczek górskich, bo można zginąć? Ludzie z pasją wiedzą, że żyją, robią to, co kochają. „Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja. Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo”. Amen

jj
5 lat temu

Miasto nie dokłada do tej imprezy nawet grosza gotówki

jj
5 lat temu

Bo i jak skoro nie ma nikt mocy w UMie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content