Czy Kamil Kalinka będzie komisarzem w Tarnobrzegu?

Kamil Kalinka zrzekł się mandatu radnego miasta Tarnobrzega. Czy ma to związek z objęciem przez radnego funkcji komisarza?

O powody tej decyzji zapytaliśmy Kamila Kalinkę, szefa tarnobrzeskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

– Zrzekłem się mandatu radnego i to jest fakt,  obecnie już nie jestem radnym – tłumaczy w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl K. Kalinka. – Na dzień dzisiejszy nie chciałbym dalej komentować mojej decyzji i nie odnoszę się kompletnie do sprawy komisarza. Nie chcę żadnych spekulacji dziś robić. Na dzień dzisiejszy tylko tyle mogę powiedzieć i o powodach nie chciałbym na razie rozmawiać – dodaje.

Premier RP Mateusz Morawiecki już wkrótce ma wyznaczyć komisarza, który do wyborów samorządowych będzie sprawował funkcję prezydenta Tarnobrzega. Związane jest to z postępowaniem, jakie toczy się przeciwko obecnemu włodarzowi miasta, oskarżanemu o korupcję. W miniony piątek Grzegorz K. został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. To postanowienie sądu jest nieprawomocne, adwokaci prezydenta przygotowują na nie zażalenie.  Prezydent Grzegorz K. nie przyznaje się do winy.

Subskrybuj
Powiadom o
55 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szczur
6 lat temu

to kto wchodzi do rady miasta na jego miejsce?

Staszek
6 lat temu
Reply to  Szczur

Wygląda na to, ze kolejna osoba listy z której startował Kamil Kalinka czyli zgodnie z wynikami http://samorzad2014.pkw.gov.pl/359_Rady_gmin/0/1864 będzie to Pan Robert Rębisz.

obywatel
6 lat temu

Bardzo dobrze.
Liczę na Pana Kalinkę w nadchodzących wyborach jak wielu mieszkańców. To dobry kandydat ( tak wiem wyleje się fala hejtu na mój wpis ) ale prawda jest taka ze wierze w to mocno iż przemawia przez niego ogromna idea poprawy wizerunku i jakości tego miasta.

Trzymam Kciuki !

Pana Wyborca.

obywatel 2
6 lat temu

małostkowy i niekompetentny , oprocz pieniactwa vs Kielb albo Mastalerz nic nie pokazał , nawet radni z PIS glosowali za jego odwolaniem
oby to nie byla prawda

siarkowy
6 lat temu

Będzie. I czekam kiedy Tadzio Aparatczyk odszczeka na fejsie to co pluł na PiS i Kamila. Honorowy facet sam by się zwolnił a nie czekał na kopa w tłusty zad.

ZSL
6 lat temu
Reply to  siarkowy

a tam.. napisze jakis ladny tren pochwalny i bedzie cacy 😉

Optymista
6 lat temu

Panie Kamilu, proszę uporządkować ten miejski burdel. Już najwyższy czas!!!

dd_reporter
6 lat temu

Jeżeli Pan Kalinka będzie komisarzem to miasto spotkało najgorsze co mogło spotkać, jak zwykle wygrywają układy. Po prostu DRAMAT! Nie jestem zwolennikiem żadnej partii, ale uważam, że miastem powinien pokierować albo ktoś całkowicie z zewnątrz w takim wypadku albo jeden ze starych prezydentów tj. Dziubiński lub Mastalerz. Może nie byli najlepsi, ale przynajmniej mają już doświadczenie w kierowaniu taką jednostką. Kalinka = PORAŻKA DLA MIASTA.

łolala
6 lat temu
Reply to  dd_reporter

…powiedział bezstronny pracownik UM. Jak jesteśmy już przy byłych prezydentach to nie przez przypadek są… byłymi prezydentami.

dd_reporter
6 lat temu
Reply to  łolala

Jestem bezstronny i nie jestem pracownikiem urzędu. Nie trzeba być geniuszem żeby stwierdzić, że Pan Kalinka nadaje się do tarcia chrzanu i pchania karuzeli, ale nie do kierowania taką jednostką. Jeżeli nie byli prezydencji to chętnie zobaczę każdego innego który ma trochę oleju w głowie, może Stasiak? Uważam, że to mieszkańcy powinni decydować lub przynajmniej mieć wpływ na to, a nie partyjne skrzydła.

Bambo szambo
6 lat temu
Reply to  dd_reporter

Wez sie czlowieku za robote i nie pied** Dosyc juz hejtu na tych wszystkich forach

dd_reporter
6 lat temu
Reply to  Bambo szambo

Prawda w oczy koli pieski pisowskie 🙂

dziuniek
6 lat temu

Oddać ten zapyziały ,zasrany Tarnobrzeg pod zarządzanie Stalowej Woli jako jej dzielnica i natychmiast zapanuje porządek.Kuźwa To miasto właściwie nie powinno mieć prezydenta tylko burmistrza.Jak każde miasteczko tej wielkości.A Wielowieś,Mokrzyszow i inne wioski powinny wrócić do odrębności administracyjnej.Wówczas Tarnobrzeg ze swoimi 15 tysiącami ludności byłby na swoim miejscu..Takie miasto nie zasługuje na prezydenta bo to zaściankowy sposób myślenia .

art
6 lat temu
Reply to  dziuniek

Do dziuniek: Zaraz wzywam w trybie pilnym Lekarza Psychiatrę, który zapewne stwierdzi u Ciebie wrodzoną pomroczność umysłu…… Weź chłopie przestań wypisywać dyrdymały i wklejać je w kilku tematach.

XYZ
6 lat temu
Reply to  dziuniek

Jednym słowem wypier…30 km na wschód!

Stach
6 lat temu

http://rta24.eu/promesa-na-drugi-miejski-zlobek/ Rzeczywiście…Kiełb nic nie robił, a pieniądze z nieba spadły, co za naród.

Kanalia
6 lat temu

Niech Zyje układ, niech żyje wódz narodu, niech żyje Gargamel i jego kot….

badacz dziejów
6 lat temu

Chcę napisać pracę pt „Wpływ braku erekcji nauczyciela języka polskiego na losy galicyjskiego miasteczka w drugiej dekadzie XXI wieku”. Oczekuję na finansowe wsparcie publikacji.

Ja2
6 lat temu

To J.K. miałaby mieć erekcję?

kobi
6 lat temu

ale brudu na tych forach, aż czytać się nie chce… ten zły , tamten jeszcze gorszy… tamten wziął, tamta dała… ta dać nie chciała… ludzie sami nie wiecie czego chcecie… czy ten czy inny i tak grabie zawsze do siebie grabią!!!!

Towarzysz
6 lat temu

Ten co oszukuje społeczeństwo pcha się do urzędu. dalej przekręty będzie robił i znajomym załatwiał ……

Tedy
6 lat temu
Reply to  Towarzysz

Do piekła czerwona zarazo!

Pan to nie ja
6 lat temu

A ja wierzę że prezydent jest niewinny i wkoncu go wypuszcza, będzie dalej prezydentem a wam wszystkim hejterom kopary opadna.

owen
6 lat temu

Tadziu aparatczyk dopiero dziękował na fejsie kiełbowi za przygarnięcie i ciepłą posadkę. Jak kiełba zapuszkowali to szybko wpis z fb zdjął.To sie chłopina nabył wicedyrektorem OSiR-u! Gdzie nie pójdzie to sie ziemia pod nim osuwa. Cwaniactwo + wazeliniarstwo + lenistwo + arogancja maluczkiego tadzia zostały ukarane ze wszech stron.

Tarnobrzeżanin
6 lat temu
Reply to  owen

W Osirze Dyrektor i jego nowy zastępca już trzęsą portkami, ale bardzo dobrze może wreszcie ktoś zrobi z nimi porządek. Koniec kolesiostwa !!! Pan KK zrobi z nimi porządek !!!!

Antonii
6 lat temu
Reply to  owen

Tadek niejadek już może pakowac walizki hehehe oj nabył się vice nabył 🙂 miesiac ? Koniec kolesiostwa !!!!!!

Karolina
6 lat temu
Reply to  owen

a czy to prawda że CBA będzie również badałą wątki ostatnich obsad stanowisk m.in w OSIRZE ?

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
6 lat temu
Reply to  Karolina

A co ma do tego CBA, wystarczy że wybrany komisarz zajmie się tą sprawą i pogoni towarzystwo zatrudnione bez kompetencji. No chyba że tadek smarował za posade to kto wie hehehehe

Karolina
6 lat temu

A ma proszę Pana, bo jeżeli się okaże ze były wcześniej ustalenia pomiędzy dwoma stronami m.in prezydentem, spotkania telefony itd.. ? to również może mieć to znamiona czynów zabronionych.

Np. „Ty mi dasz stanowisko, a ja Tobie głosy”

Dziwnym jest fakt, ze na forach tarnobrzeskich już trąbiono od dawna kto wygra konkurs. Czy to jest transparentność ?

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
6 lat temu
Reply to  Karolina

a to w takim razie niech się przyjrzą tym ustawionym kastingom, bo nie od dzisiaj wiadomo i na miescie wszyscy o tym mowili że posada za głosy psl.

haha
6 lat temu

No dokładnie.Jednego już mamy w Baranowie nieudacznika łysego okrągłego cymbała Burmistrza Z elitarnego grona popaprańców i dojdzie następny piastujący fotel prezydenta.

Ryk
6 lat temu
Reply to  haha

Ale odejdą tacy jak ty o poziomie dna szamba!

FF
6 lat temu
Reply to  Ryk

na ciebie frajerze też przyjdzie czas jaj na tego najaśniejszego pana z Baranowa o twarzy księżyca.

Słynny tropiciel
6 lat temu

Ja bardzo cieszyłbym się gdyby komisarzem miasta został pan Kalinka.A to dlatego,że wtedy wybory samo rządowe nie wygra kandydat PIS.
Pan Kalinka jest tak charyzmatyczny jak gumiok wyciągnięty z Wisły po wieloletnim pobycie na dnie rzeki.Jakby mu dac chusteczkę miałby w co smarkać .Gdy coś mówi wydaje się ze zaraz bedzie płakał.
To wspaniała wiadomość dla przeciwników PISu

Mac
6 lat temu

Ale masz porównania, od razu widać jaki poziom inteligencji !!!

Solejuk
6 lat temu

ja byłbym kontent gdyby Jolka została komisarzem a zastępcą Janusz i Mariusz

art
6 lat temu

I widać komu zależało na wywaleniu prezydenta. PISIORY nie mają skrupułów. Boże tylko nie on ….

Tarnobrzeżanin
6 lat temu

Skoro taka jest wola niebios to nie nam to na tą chwilę oceniać, poczekamy zobaczymy co z tego wyjdzie. Moim zdaniem za kadencji prezydenta GK coś działo się w mieście, były remonty, inwestycje, jacyś inwestorzy się pojawili – wiadomo nie mamy startu do STW czy Mielca. Nie ma co ukrywać że najważnejsza dla mieszkańców jest godna praca za godne wynagrodzenie, nie pilkington czy inne fenixy za 2100zł brutto !!!! Nie dali dokończyć mu kadencji, tak wyszło teraz przyjdzie nowy i ma czystą kartę i sam zapracuje na swój wizerunek. Powodzenia ktokolewiek to będzie !!!!

Stach
6 lat temu

Ja nie wiem, czemu każdy tak podnieca się Stalową Wolą czy Mielcem. Te miasta mają największy poziom syfu w powietrzu a nawet tlenki aluminium…owszem praca tam jest, ale jakim też kosztem.

Szlęzak przegrał wybory, bo nasprowadzał inwestorów zagranicznych, gdzie poziom niezadowolenia wśród społeczeństwa wzrósł. Obecny mówił, że zmieni oblicze, a w cale tego nie robi, negocjuje umowy z nowymi „pracodawcami”, molochami. Wycina las jak leci.

I gdzie są o tym informacje??? NW24 narobiło zadymy u nas, jak zwierzyniec wycinali, a tam tną i…cisza…jak to tak?

Tarnobrzeżanin
6 lat temu
Reply to  Stach

jedynie ilości możliwości zatrudnienia można im pozazdrościć, niczego wiecej. w tbg brakuje 3-4 porządnych inwestorów z miesjcami pracy, aby ludzie mieli możliwość wyboru i nie musieli orać jak murzyny za najniższą krajową. Wtedy pracodawca zacznie SZANOWAĆ pracownika i o niego dbać i zabiegac a i poziom zatrudnienia mógłby sie podnieść.

Poliklinikier
6 lat temu

Jaja by były jakby nagle El Prezidente został zwolniony, a tu radny, już nie radny Kamillo bez mandatu 😛 Toż to by wilki wyły w pobliżu Zwierzyńca za starą rozlewnią szpirytusu:P

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
6 lat temu
Reply to  Poliklinikier

Do jutra można składać odwołanie od wyroku sądu o areszt, ale jakoś nie widzę szans. Chcieli posadzić to posadzili i nic tego nie zmieni, widocznie komus na tym zalezało….

Agnieszka
6 lat temu

Pani Kamilu jeśli to prawda że będzie Pan komisarzem to proszę zadbać o to miasto. Zrobić porządek w instytucjach bo to co się dzieje to jest jakieś nieporozumienie. Proszę poprzyglądać się wszystkim kastingom w instytucjach miejskich, kolesiostwu mówimy stanowcze NIE !!!! MOPR czy MOSIR stanowiska dyrketorskie / vicedyrektorskie / kierownicze dawane ludziom bez jakiegokolwiek doświadczenia i przygotowania pełnionych funkcji !!!! proszę zakonczyc tą farsę kolesiostwa niech wróci normalnośc do Tarnobrzega !!!!!

acab
6 lat temu
Reply to  Agnieszka

Gonić dziadostwo !!!!! niech srają teraz pod siebie wszyscy zatrudnieni po znajomościach !!!! to co się ostatnio działo to woła o pomstę do nieba, takiego kolesiostwa dawno nie było w tbg !!!! ale juz niedługo dzień sądu jest bliski !!!!!

Mieszkaniec
6 lat temu

Wreszcie będzie spokój z finansowaniem przez miasto bandy nierobów i pseudo biznesmenów z klubu łubudubu prezesa DD !!!!!! koniec łożenia pieniędzy na te niedojdy, które same nie potrafią znaleść pieniędzy !!!!! dodatkowo po sąsiedzku zrobić porządek w MOSIR,co wyprawiają osoby ,,decyzyjne,, woła o pomstę do niebios – wstyd że tacy ludzie tam rządzą ale nie dziwne po znajomości zatrudnieni bez doświadczenia a przede wszystkim WIZJI na rozwój MOSiRU !!! dodatkowo szkoły podstawowe tutaj tez kolesiostwo i załatwianie posad nie po kompetencjach a po znajomościach !!!!

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
6 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

oj tak !!!!!! sp3, sp4, sp10 tam co sie wyprawia to masakra jakas !!!!

Kogito ergo sum
6 lat temu

„A głupi! a głupi! A głupi wy! Na kim się mleło, na was skrupi. To póki o wskrzeszeniu Polski była rada, O dobru pospolitem, głupi, u was zwada? Nie można było, głupi, ani się rozmówić, Głupi, ani porządku, ani postanowić Wodza nad wami, głupi! A niech no kto podda Osobiste urazy, głupi, u was zgoda! Precz stąd! ” Niechaj wszyscy domorośli „specjaliści”, którzy wstawiają tu swoje „uczone” komentarze na temat złego PiSu i strasznego Kalinki, raczą zauważyć, że to co obecnie mamy w mieście (czyli wielkie g..wno) zawdzięczamy społeczno-politycznej głupocie i zwykłej ciemnocie, jaką prezentuje pokaźna część tzw. wyborców. Kompletny brak rzetelnej wiedzy o tym co dzieje się na co dzień we własnym mieście i powtarzania durnych plotek wyssanych z palca owocuje w efekcie wyborem kolejnego kanciarza lub nieudacznika na fotel włodarza miasta, co miało miejsce w ostatnich (i nie tylko) wyborach. Czasami odnoszę wrażenie, że tarnobrzeskim wyborcom należało by przed głosowaniem obowiązkowo sprawdzać poziom IQ i zależnie od wyniku dopuszczać lub nie do urn wyborczych. Wystarczy spojrzeć za naszą miedzę, czyli na Stalową Wolę, jakie efekty daje mądrość obywateli wynikająca z zainteresowania życiem swojego miasta. Najwyższy czas zaimportować takie myślenie do Tarnobrzega jeżeli wreszcie chcemy mieć normalne miasto i… Czytaj więcej »

Tasik
6 lat temu

KALINKA,kalinka,kalinka Maja ale JAJA PIS na fali a może wybudują drogę obwodową przed wyborami samorządowymi albo parlamęntarnymi. BRAWO KOŁEK nieociosany!!!!!!

OSIR
6 lat temu

Tadek !! Co ?? Pakuj walizki !!!

Mieszkaniec
6 lat temu

Prezydent Kiełb okazał się nieodpowiedzialnym i nie dbajacym o mieszkańców Tarnobrzega szefem. Udawał szeryfa, który walczy z nieuczciwością a okazało się że sam ma z tym duży problem. Odsunął i pomówił o nieuczciwość sowich zstepców. Być może dlatego aby na ręce nie patrzyli. Dzsiaj mamy skutek ich braku. Nie ma kasy na projekty ale też nie zadbał o zabezpieczenie podstawowych obowiązków jako pracodawca i ojciec miata. Ludzie czekają na wypłaty a miasto pogrąża się w długach – dochodzą jeszcze odsetki i kary umowne. Wstd mi za takiego prezydenta!

Szczur
6 lat temu

zyszczy nam, spuści nam…

abc
6 lat temu

A co tam u ojca chrzestnego Grzesia.Jak teraz Tomek i synowie będą kręcić lody jak on w pudle?

owen
6 lat temu

Nie pojmuję o jakiej obwodnicy piszecie?Droga przez środek miasta to jest waszym zdaniem obwodnica? A będzie za 5-10 lat? dalej obwodnica? Ludzie na tym forum na ogół mają bardzo złe zdanie o swoim mieście (nie biorę pod uwagę „komentatorów” z zewnątrz) ale proszę spojrzeć w jakim tempie w Tbg mieszkańcy budują domy.

Szczur
6 lat temu
Reply to  owen

W praktycznie zerowym tempie. terenów do budowy domów niemal nie ma. A jak już są to ceny są z galaktyki.

ot taki
6 lat temu

Witam, od dłuższego czasu czytam wieści i komentarze związane z sytuacją w mieście TBG. Jako że jestem rdzennym mieszkańcem tego miasta ( i moja rodzina też ) wyrażę i ja swoje zdanie w tym temacie…. może być i Pan Kalinka włodarzem tego miasta.. ale pod jednym ale…. niech szanowny Pan Kalinka przejdzie najpierw ZSW a po tym będzie miał przyzwolenie na władanie miastem( sądzę że większość społeczeństwa się z tym zgodzi ). ZSW przeprowadzone przez starą kadrę. Niech pozna co to znaczy szacunek dla drugiego człowieka, niech zazna wyższości innych, gdzie rodzina mu nie pomoże. Niech zasmakuje życia w stresie. jak nauczy się tych rzeczy może zasiąść na stołku włodarza miasta.. bo jak cwaniak szedł do ZSW to wychodził normalny człowiek a jak pizda szła do ZSW to z pizdy zrobili człowieka. A tak na marginesie… urzędnicy płaczą że pieniędzy nie mają, 500+ nie wypłacone.. dobra może to i wina Prezydenta… ale w tym przypadku urzędników mi najmniej szkoda.. przysiedli się do korytka zwanego miską państwową i myślą że im wszystko wolno.. a petenta traktują jak śmiecia.. ( cyt: „bo kupka synka ważniejsza musi Pan poczekać” albo cyt: ” Mamusia dzwoni, czego Pan chciał?…. zaraz do Pana podejdę” ) i… Czytaj więcej »

Postaw mi kawę na buycoffee.to
55
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content