Marzysz o własnej działalności gospodarczej? Zobacz, co warto wiedzieć, zanim ją otworzysz

Polski rząd, chcąc ośmielić rodzimych przedsiębiorców, postanowił wprowadzić więcej innowacji i udogodnień. Mają one pomóc w rozwinięciu skrzydeł tym, którzy dopiero zaczynają, jak również przedsiębiorcom, którzy działają już w biznesie od wielu lat. Jakie korzyści niesie ze sobą Konstytucja dla biznesu czy jedno konto ZUS?

 Konstytucja dla biznesu. Szereg ułatwień dla małych i średnich przedsiębiorców

Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że od 31 marca 2018 roku wejdzie w życie Konstytucja dla biznesu. Zmiany te dotyczą szeregu udogodnień, które sprawdzą się zwłaszcza w przypadku mikroprzedsiębiorców. Mały przedsiębiorca będzie miał pół roku bezpłatnego ZUS-u. Kolejne dwa lata będą obejmować preferencyjny ZUS. W Konstytucji dla biznesu obowiązywać będzie też zasada domniemania uczciwości przedsiębiorcy i wizyta tylko raz w danej sprawie w siedzibie przedsiębiorcy.

 Jednolity Plik Kontrolny

Wraz z początkiem nowego roku na wszystkich przedsiębiorców zarejestrowanych w Polsce spoczywa nowy obowiązek comiesięcznego wysyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK_VAT). Obowiązek ten ma na celu uszczelnienie systemu i ograniczenie nielegalnego zwrotu podatku VAT.

Świeżo upieczeni przedsiębiorcy, którzy nie chcą podejmować się samodzielnego prowadzenia księgowości, mogą udać się do wyspecjalizowanego biura rachunkowego lub wspomóc codzienne działania za pośrednictwem programu do prowadzenia firmy, dostępnego pod tym linkiem http://innbusiness.pl/program-do-prowadzenia-firmy/.

Jedno konto ZUS – e-składka

Wraz z dniem 1 stycznia tego roku przedsiębiorca wszelkich składek na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dokonuje jednym przelewem na przypisany do niego indywidualny numer. Ma on na celu uproszczenie formalności związanych z opłacaniem składek ZUS. Pozwala wyeliminować konieczność płacenia poszczególnych składek (ubezpieczenie zdrowotne, społeczne, Fundusz Pracy itp.). Więcej informacji można dowiedzieć się m.in. na stronie e-skladka.pl.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content