Tarnobrzeg: Kolejny świetny występ młodych pływaków z „Delfina”

Kolejny świetny występ zanotowali młodzi pływacy tarnobrzeskiego „Delfina”. Z Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego dzieci w wieku 10-11 lat, zawodnicy przywieźli 7 medali.

W zawodach, które rozegrane zostały w Strzyżowie udział wzięło 140 zawodniczek i zawodników z 14 klubów z całego województwa. Tarnobrzeski klub UKS Delfin reprezentowała tam 17 osobowa ekipa, w składzie: Patryk Bałata, Bartłomiej Bzdyra, Krzysztof Chruściel, Mikołaj Galus, Jan Pawlak, Maksymilian Płaneta, Bartłomiej Skwara, Otylia Błażejczak, Maria Jaworek, Aleksandra Jochaniak, Julia Kawalec, Aleksandra Kozłowska, Zosia Michałeczko, Natalia Rzeszowiak, Zuzanna Woźniak, Milena Włodarczyk oraz Oliwia Wójcikowska.

4 medale (3 złote i 1 srebrny) oraz tytuł najlepszego zawodnika w roczniku 2008 wywalczył Bartłomiej Skwara. Bartek tytuły Mistrza Okręgu Podkarpackiego zdobył na dystansach 50 m stylem dowolnym (0:36,82), 100 m stylem dowolnym (1:25,51, 50 m) oraz 50 m stylem motylkowym (0:44,01). Z kolei na dystansie 100 m stylem zmiennym z czasem 1:36,43, Bartek był drugi.

Złoty medal Jego klubowy kolega Patryk Bałata został Mistrzem Okręgu na dystansie 50 m stylem grzbietowym (0:47,55) wywalczył Patryk Bałata, zaś z brązowymi medalami z mistrzostw wróciły Aleksandra Jochaniak (200 m stylem klasycznym 3:39,93) oraz Otylia Błażejczak (100 m stylem motylkowym1:39,93).

Pozostali zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe.