Srebro dla Łucji Zych, brąz dla Szymka Skulskiego z UKS Delfin

Łucja Zych wywalczyła srebrny medal Międzywojewódzkich Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat w pływaniu, które odbyły się w miniony weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z brązowym medalem z zawodów powrócił jej klubowy kolega, Szymek Skulski.

W zawodach brało udział 16 klubów pływackich województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego, reprezentowanych przez 209 zawodników.

Do rywalizacji UKS Delfin Tarnobrzeg wystawiło 13 osobową ekipę w składzie: Łucja Zych, Szymon Skulski, Amelia Ślęczka, Zuzanna Garbacz, Kinga Rękas, Roksana Knap, Marcelina Zięba, Anna Jaworek, Alicja Szymańska, Szymon Brzozowski, Piotr Szczepan, Adam Chmielowski oraz Jakub Kalita – podopieczni trener Angeliki Michalik.

Srebrny medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym wywalczyła Łucja Zych z czasem 1:18,69 i niewiele brakło jej do medalu na 200 m stylem grzbietowym, gdzie zajęła 4 miejsce. Jej klubowy kolega Szymon Skulski na dystansie 100 m stylem dowolnym zdobył brązowy medal z czasem 1:01,04, zaś na 100 m stylem motylkowym zajął 4 miejsce uzyskując czas 1:09,53.

Dużo emocji dostarczyła sztafeta 4 x50 m stylem zmiennym 12 latków, która zajęła czwarte miejsce przegrywając medal o 2 setne. Sztafeta popłynęła w składzie: Łucja Zych, Adam Chmielowski, Szymon Brzozowski oraz Piotr Szczepan.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy świetnych rezultatów oraz godnej postawy!