Tarnobrzeg: „Stanisław Białogłowicz – wczoraj i dziś ” – nowa wystawa w Muzeum Historycznym (fotoreportaż)

Do 15. maja br. w Muzeum Historycznym Tarnobrzega można oglądać wystawę malarską pt. „Stanisław Białogłowicz – wczoraj i dziś”. Wernisaż wystawy odbył się w miniona niedzielę.

Stanisław Białogłowicz urodził się w Dukli na Podkarpaciu. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Studiował na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Taranczewskiego w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom w 1973 roku.

Jako profesor zwyczajny na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego prowadzi autorską pracownię malarstwa dla studentów studiów stacjonarnych i dyplomantów. Uprawia malarstwo sztalugowe, monumentalne i rysunek. Autor ponad stu wystaw indywidualnych w galeriach i muzeach polskich i zagranicznych.

Uczestnik ponad dwustu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Laureat nagród artystycznych, dydaktycznych i jubileuszowych. Kilkakrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendium twórczego w Niemczech.

Laureat prestiżowej nagrody artystycznej im. K. Ostrowskiego.

W dorobku artystycznym posiada realizacje sakralne m.in.: Krzyż i witraż w Kaplicy Męczenników Polskich w Bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie, Apokalipsę w Kościele Parafialnym w Loburg Ostbewern (Niemcy), polichromię w Kaplicy Seminaryjnej SVD księży Werbistów w Nysie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków w Opolu oraz Nyskiej Grupy Artystycznej w Nysie.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x