Tarnobrzeg: Wystartowała Nadwiślańska Liga Piłkarska. Zapowiada się ciekawa rywalizacja (fotoreportaż oraz video HD)

W Tarnobrzegu, na orliku w Mokrzyszowie wystartowała Nadwiślańska Liga Piłkarska. To nowa inicjatywa, której organizacji podjęli się sędziowie piłkarscy Rafał Sawicki i Wojciech Wolan.

Mimo iż chętnych było więcej, to do premierowej odsłony NLP organizatorzy zaprosili 12 zespołów. Wysoki poziom rozgrywek gwarantują zgłoszone drużyny, wśród których są lider A klasy w podokręgu Stalowa Wola czyli LZS Jadachy, grające na tym samym poziomie KS Żupawa, Transdźwig Stale czy DK Truck Agricola Łoniów (Świętokrzyska A-klasa).

W stawce są jeszcze Grajki z Jamajki których skład opiera się w głównej mierze na piłkarzach OKS Mokrzyszów i Iskry Sobów, wieloletni uczestnicy Sandomierskiej Ligi Futsalu czyli Betony, Sandomierskie Byki i Automotive Sandomierz, reprezentacje tarnobrzeskich szkół Rolnika i Górnika, B-klasowy GKS Świniary oraz Golden Grupa Agencja Reklamy, której większość graczy ma za sobą wieloletnie występy w lokalnych klubach.

Pierwsze mecze rozegrane zostały wczoraj. Na inaugurację LZS Jadachy pokonał DK Truck Agricola Łoniów 9:6, Grajki z Jamajki rozbiły KS Żupawa 10:3 zaś Sandomierskie Byki skromnie, bo 1:0 pokonały Transdźwig 1:0.

Dokończenie pierwszej kolejki odbędzie się dzisiaj. O godzinie 18.30 rozpocznie się mecz GKS Świniary – Automotive Sandomierz, o 19.30 Golden Grup Agencja Reklamy – Rolnik TBG, w ostatnim zaś spotkaniu Betony zmierzą się z Górnikiem Zespół Szkół.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
fanatyczny
5 lat temu

Super, super, na prawdę bardzo fajnie to wygląda.
W końcu ktoś na własną rękę zorganizował coś konkretnego w tym mieście, co zainteresowało większość tarnobrzeżan i okolic. Na pewno doświadczenie zdobyte przez sędziów na różnych turniejach i ligach zaprocentuje i będzie tutaj jeszcze więcej atrakacji. NA PEWNO BĘDĄ NA POCZĄTKU JAKIEŚ NIEDOCIĄGNIĘCIA, BŁĘDY, ale CZAS DZIAŁA NA WASZĄ KORZYŚĆ I NIE PRZEJMUJCIE SIĘ EW. HEJTAMI.
Powodzenia Panowie, trzymam za Was kciuki!

Amator
5 lat temu

Liga faktycznie dla każdego. Sami zawodowcy w ligach na Orlikach, a jak nie, to Harpagany z Jadach. A amatorów odrzucili

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content