Rezerwy wciąż niepokonane. Wisan Skopanie – Siarka II Tarnobrzeg 1:2 (fotoreportaż oraz video HD)

Kolejne zwycięstwo odniosły rezerwy Siarki Tarnobrzeg. W meczu 22. kolejki podopieczni trenera Michała Szymczaka pokonali na stadionie w Baranowie Sandomierskim Wisan Skopanie 2:1 (1:1). Z pierwszego składu w rezerwach grali: całe spotkanie Paweł Mróz, Michał Bierzało i Łukasz Świderski, jedną połowę Jakub Księżniakiewicz oraz przez 90minut trener bramkarzy Siarki, a w rezerwach zawodnik z linii defensywnej Kamil Beszczyński.

WISAN SKOPANIE – SIARKA II TARNOBRZEG 1:2

1:0 – Arkadiusz NOWAK 12′
1:1 – Łukasz ŚWIDERSKI 15′
1:2 – Łukasz ŚWIDERSKI 53′

W czołówce tabeli A klasy w grupie Stalowa Wola I nic się nie zmienia, na pierwszym miejscu z dorobkiem 58 punktów jest zespół z Jadach, który w minionej kolejce pokonał LZS Kępie Zaleszańskie 5:1. Drugie miejsce zajmują rezerwy, z identycznym dorobkiem punktowym jak zespół Tomasza Wolana, trzeci jest zaś Transdźwig Stale, z 55 punktami na koncie. W minionej kolejce podopieczni trenera Mażysza pokonali San Wrzawy 5:2. Pięć punktów do drużyny ze Stalów traci zaś czwarty w tabeli Wisan Skopanie.

Bezpośredni awans do klasy okręgowej zapewnią sobie drużyny z dwóch pierwszych miejsc, trzecią czekają zaś baraże.

FINAŁ PUCHARU NA SZCZEBLU PODOKRĘGU STALOWA WOLA

Oprócz walki o awans, drugą drużynę Siarki czeka jeszcze mecz z Olimpią Pysznica (klasa okręgowa) w ramach finału PP na szczeblu podokręgu Stalowa Wola. Według trenera Szymczaka, spotkanie to najprawdopodobniej odbędzie się w czwartek 17 maja, a więc dzień po meczu ligowym pierwszej drużyny Siarki w Katowicach.

video: Agnieszka Nycz

 

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kolejarz
6 lat temu

„Wiedziałem ze czeka mnie trudny mecz” haha. Jakim trzeba być człowiekiem żeby tak mówić. Weź się Szymczak ogarnij bo żal Cię słuchać

Prawnik
6 lat temu

Dlaczego Podokręg Stalowa Wola po raz kolejny utrudnia wszystko naszym rezerwom? Do sprawy z walkowerami, które zostały uchylone przez NKO PZPN (ostatecznie więc Siarka sprawę wygrała w III instancji) wracać nie będę, bo chyba każdy sympatyk naszego klubu ją zna. Tym razem mam zastrzeżenie do Starszych Panów ze Stalowej Woli w innej kwestii – chodzi o planowany termin finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Stalowa Wola. Z artykułu wynika, iż „Spotkanie to najprawdopodobniej odbędzie się w czwartek 17 maja, a więc dzień po meczu ligowym pierwszej drużyny Siarki w Katowicach.”. Nie trzeba więc tłumaczyć, że dla naszej drużyny jest to niekorzystny termin. Przede wszystkim jednak jest on niezgodny z Regulaminem Rozgrywek Pucharu Polski Podkarpackiego ZPN na sezon 2017/2018 (dostępny na stronie: http://www.podkarpackizpn.pl/pliki/regulaminy/RR_PP.pdf). Zgodnie z § 3 ust. 1 tego dokumentu: W pierwszym etapie rozgrywki prowadzone będą w Okręgowych Związkach Piłki Nożnej w Jarosławiu i Krośnie oraz w Podokręgach Rzeszów-Dębica oraz Stalowa Wola . Zakończenie pierwszego etapu rozgrywek musi nastąpić do 15 maja 2018 roku.”. Przepis jest więc chyba jasno sformułowany i nie wymaga szerszego komentarza. Z punktu widzenia Siarki sytuacja jest niekorzystna, gdyż zarówno w tym, jak i w przyszłym tygodniu pierwsza drużyna rozgrywa w środku tygodnia mecze ligowe, zaś… Czytaj więcej »

Novak
6 lat temu

Odpuścić mecz ligowy a wygrać ten puchar, zawsze to nowe trofeum następnie wygrać puchar na szczeblu wojewódzkim i zgarnąć kasę.

Novak
6 lat temu

Karpaty Krosno czekają już w pół finale a w finale Reska. Warto wygrać ten puchar bo liczy się prestiż i kasa.

Tarnobrzeżanin
6 lat temu

Zgadzam się, jednak terminy wyznaczone przez Podokręg Stalowa Wola, jak i Podkarpacki ZPN są uderzająco niekorzystne dla Siarki.
Finał z Olimpią Pysznica ma odbyć się 17 maja o godz. 17:00, mimo że zgodnie z regulaminem ten etap rozgrywek powinien być zakończony do 15 maja 2018. Dzień wcześniej Siarka gra zaległy mecz z Rozwojem Katowice, więc pewnie nie wystawi w meczu pucharowym najsilniejszego składu, co znacząco zmniejsza szanse na zwycięstwo. Sądzę, że władze Podokręgu Stalowa Wola o tym wiedziały, był cały kwiecień na rozegranie drugiego meczu półfinałowego i finału, który mógł zostać wyznaczony w wolną dla Siarki środę. Nawet w tym tygodniu, skoro mecz z GKS Jastrzębie został przełożony.
Również termin półfinału wojewódzkiego PP jest bardzo niekorzystny, bowiem został zaplanowany na 23 maja, kiedy to Siarka gra z GKS Jastrzębie. Jeśli za tydzień rezerwy pokonałyby Olimpię Pysznica, to sugerowałbym władzom klubu złożenie wniosku o przesunięcie terminu rozgrywania półfinału, przynajmniej o tydzień (np. na 30 maja), ze względu właśnie na mecz z Jastrzębiem. Zwłaszcza że finał PP na szczeblu wojewódzkim został zaplanowany dopiero na 20 czerwca.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content