Przełożony mecz Siarki z liderem w Jastrzębiu

Zaplanowany na środę mecz Siarki z GKS Jastrzębie został na wniosek gospodarzy przełożony. Siarkowcy z liderem tabeli zagrają 23 maja.

Przełożenie spotkania ma związek z tragedią w kopalni Zofiówka. W wyniku sobotniego wstrząsu zginęło tam dwóch górników.

– Klub z Jastrzębia zgłosił się do nas z prośbą o przełożenie meczu. Zdajemy sobie sprawę, że po tych wszystkich smutnych wydarzeniach trudno się będzie skupić na graniu w piłkę, dlatego decyzja nie mogła być inna – zagramy z Jastrzębiem w innym terminie – powiedział prezes Siarki Dariusz Dziedzic.

Na ligowe boisko Siarkowcy powrócą więc w sobotę 12. maja, podejmując na własnym stadionie Znicz Pruszków. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 16.

źródło: Siarka Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeżanin
4 lat temu

23 maja jest też mecz półfinału PP na szczeblu wojewódzkim, czy jeśli Siarka II wygra puchar na szczeblu podokregu (17 maja gra finał z Olimpią Pysznica), to będzie starała się o przełożenie meczu półfinałowego? Nasi młodzi wychowankowie z rezerw bardzo dobrze sobie radzą, w A-klasie wygrali na wiosnę wszystkie spotkania, w pucharze doszli do finału i mają szansę na awans do rozgrywek centralnych, co wiąże się z kolejnymi trofeami (puchar Podokręgu Stalowa Wola, Puchar Podkarpackiego ZPN) oraz nagrodą w wysokości 30 000 zł. Szkoda byłoby zmarnować taką szansę, skoro zaszliśmy już tak daleko. I chociaż zdaję sobie sprawę, że ten Puchar nie jest priorytetem to na pewno jest świetnym motywatorem dla naszych rezerw. Zaś terminarz rozgrywek jest mocno niekorzystny w obecnej formie…O ile finał z Olimpią Pysznica ciężko by chyba było teraz przełożyć z 17 maja (gdyż nie ma żadnych wolnych terminów w tygodniu), to półfinał wojewódzki z 23 maja nie powinien stanowić problemu, gdyż finał wojewódzki zaplanowany jest na 20 czerwca, zatem jest jeszcze sporo wolnych terminów w środy lub czwartki (np. 30/31 maja, kiedy pierwsza drużyna nie gra żadnego meczu). Oczywiście te rozważania mają sens jeśli wygramy z Olimpią Pysznica 17 maja, w co głęboko wierzę i kibicuję… Czytaj więcej »

Tarnobrzeżanin
4 lat temu
Reply to  NW24

Miło to czytać – dziękuję w takim razie za informację! 😉

Novak
4 lat temu

Lepiej dla Siarki by mecz rozegrany był Sokolnikach – przyjaznych Siarce.

Kibic Siarki
4 lat temu

czemu finału nie gramy w Tarnobrzegu – ktoś kombinuje jak może – Resovia grała, Krosno gra tylko my nie gramy bo jakiś jełop coś kombinuje dla Pysznicy, Siarka II powinna zagrać najmocniejszym składem

Tarnobrzeżanin
4 lat temu
Reply to  Kibic Siarki

Temat Podokręgu Stalowa Wola to rzeczywiście ciężki temat i nie po raz pierwszy podejmowane są tam – delikatnie mówiąc – kontrowersyjne decyzje. Nie chciałbym tutaj używać ostrzejszego języka ani też nikogo bezpodstawnie oskarżać, ale faktem jest, że wiele z tych decyzji zostało podjętych w ten sposób, że negatywne skutki ponosiły rezerwy Siarki. W tamtym sezonie Podokręg – mimo obowiązku bieżącej kontroli rozgrywek – nie zwracał Siarce II uwagi, że wystawiony jest nieuprawniony zawodnik. Dopiero po zakończeniu rundy jesiennej Siarka II została ukarana bodajże 8 czy 9 walkowerami. Co ciekawsze, tę skandaliczną decyzję podtrzymał Podkarpacki ZPN (w II instancji, po wniesieniu przez Siarkę II odwołania). Dopiero Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN (III instancja) zmieniła obie te decyzje i finalnie przyznała rację naszemu klubowi jednak było to już pod koniec sezonu i zawodnicy nie byli przez całą rundę wiosenną tak zmobilizowani, by nadal walczyć o awans. W tym sezonie również był problem z wyznaczeniem meczu półfinałowego z Jadachami (początkowo w terminie meczu drugoligowego pierwszej drużyny, po interwencjach termin zmieniono, wcześniej jednak termin został przesunięty bez niczego na prośbę Jadachów, gdyż grali mecz w A-klasie, w przypadku Siarki były problemy z tym). Na wiosnę w Pucharze Polski na szczeblu Podokręgu został jeden mecz półfinałowy… Czytaj więcej »

Tarnobrzeżanin
4 lat temu
Reply to  Kibic Siarki

Zapomniałem jeszcze o jednej kwestii. W pozostałych okręgach/podokręgach finał rozgrywany był/będzie na boisku zespołu, który gra w niższej klasie. Wynika to z regulaminu: http://www.ozpnjar.webd.pl/images/dokumenty/Regulamin_PP_PodkZPN_2017_2018.pdf

㤠10
W rozgrywkach o Puchar Polski obowiązuje zasada, iż drużyna klasy niższej jest w każdym przypadku gospodarzem zawodów
na każdym szczeblu rozgrywek Pucharu Polski. W spotkaniach zespołów tej samej klasy – gospodarza wyznacza się drogą losowania.”

Nie mam pojęcia dlaczego w Podokręgu Stalowa Wola finał odbędzie się na boisku w Gorzycach – zgodnie z regulaminem powinien odbyć się on w Tarnobrzegu, gdyż Siarka II gra w A-klasie, zaś Olimpia Pysznica w klasie okręgowej. Właściwie to nie wiem, ale się domyślam dlaczego, lecz nie będę tu o tym pisał. Trochę to smutne jednak, że zawsze nasz klub ma tracić na decyzjach niekompetentnych (wersja optymistyczna) lub wyrachowanych (wersja pesymistyczna) działaczy.

lubudubu
4 lat temu

Barany ,jolopy przeciez prezesem podokregu Stalowa Wola jest byly pilkarz Siarki Tarnobrzeg ,tarnobrzeżanin Jozef Kornatowski .Macie pretensje do Stalowej Woli ze kreca.? Co kuzwa za ludzie.

http://www.echodnia.eu/podkarpackie/sport/pilka-nozna/a/jozef-kornatowski-nowym-prezesem-podokregu-stalowa-wola,13111404/

Tarnobrzeżanin
4 lat temu
Reply to  lubudubu

Kolego, nie obrażaj, bo nie znasz realiów, a chyba nie chcesz, by Ciebie ktoś obrażał. Wybór Pana Kornatowskiego miał miejsce całkiem niedawno, ale cała ekipa Podokręgu Stalowa Wola pozostała bez zmian, a faktyczną władzę sprawuje tam Pan Edzio Chmura, znany z pewnej słynnej afery: http://www.newsweek.pl/polska/dzien–w-ktorym-zepsula-sie-ryba,32279,1,1.html

Poza tym, jak ktoś zna środowisko Podokręgu Stalowa Wola, to będzie wiedział o czym mowa. A kto nie wie, to proponuję obejrzeć galerię zdjęć na ich oficjalnej stronie: http://www.podokreg-stw.pl/

tarnobrzeżanin
4 lat temu
Reply to  lubudubu

toż to jakiś gbur spod sklepu jak prezes klubu łubu dubu d.d., więc nie dziwię się że jest nieprzychylny naszej Siarce. Won z burakami w PZPN.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content