Europejska Noc Muzeów w Tarnobrzegu (fotoreportaż)

Wernisaż wystawy Rogate serce „Słońcesława z Żołyni” zainaugurował tegoroczną Europejską Noc Muzeów w tarnobrzeskim Muzeum Historycznym.

Tuż po wernisażu wystawy poświęconej życiu i twórczości Franciszka Frączaka, zwiedzających zaproszono na koncert pt. „Poświatowska i muzyka. Ja minę, ty miniesz…” w wykonaniu mezzosopranistki Agnieszki Makówki, sopranistki Agnieszki Makówki, którym akompaniowała Aleksandra Nawe.

Dodatkową atrakcją tegorocznej Nocy Muzeów była prezentacja fragmentów zakupionej przez tarnobrzeskie muzeum kolekcji prac Mariana Ruzamskiego.

Do swojej niewielkiej ale bogatej w zbiory siedziby, „Nocnych Marków” zaprosiło również Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 „Tarnobrzeska Dolina Wisły”.

Oczywiście tego wieczoru muzealne ekspozycje można było oglądać za darmo, dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia naszego zamku oświetlonego, bowiem w ciągu roku światła nie są włączane ze względów ekonomicznych.

foto: Piotr Morawski

2
Dodaj komentarz

1 Wątków komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tarnobrzeżanin

Te zdjęcia to mistrzostwo świata! Mamy piękne miasto i niesamowite muzeum historyczne, które warto promować!

Piotrek

Nocne zdjęcia zabytków zawsze robią wrażenie gdy obiekty są odpowiednio oświetlone. W przypadku naszej perełki od kilku lat próbuję wykonać zdjęcia w całości podświetlonego obiektu. Niestety z marnym skutkiem 🙁 Nigdy jeszcze nie widziałem oświetlonego w całości zamku. Zamku za którego podświetlenie miasto zapłaciło nie małe pieniądze. Oświetlenie „całego” obiektu włączane jest podobno tylko raz do roku w Noc Muzeów. Jeżeli ktoś nie zauważył to lewa strona zamku nie jest w całości podświetlona. Doskonale to widać z góry i dołu. Radni wielokrotnie mówili o słabej promocji naszego najcenniejszego zabytku i jego kolekcji. Przykre, że w naszym mieście nikomu to nie… Czytaj więcej »