Dni Sandomierza 2018. Sprawdź program

Tegoroczne Dni Sandomierza odbędą się w drugi, czerwcowy weekend. W programie m.in. historyczne rekonstrukcje oraz koncerty, w tym gwiazdy – Organka.

Sobota/9 czerwca 2018/ Rynek Starego Miasta

„99. rocznica wkroczenia 14. PUJ w granice Polski Śniatyń, 15 czerwca 1919 – Sandomierz 9 czerwca 2018”

Uroczystości patriotyczne w wykonaniu Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej i Sandomierskiego Ośrodka Kawaleryjskiego ku czci 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich.

12.00: Defilada Grupy Rekonstrukcyjnej Sandomierskiego Ośrodka Kawaleryjskiego w barwach 14. PUJ oraz zaproszonych gości.

12.15: Apel Poległych.

12.30: Inscenizacja wkroczenia 14. Pułku Ułanów w granice Polski pod Śniatyniem.

15.30: Spotkanie Rodzin Weteranów 14. Pułku Ułanów, kawalerzystów oraz zaproszonych gości.

Plac Jana Pawła II

14.00: Piknik Żołnierski – pokazy kawaleryjskie

Truskawkowa Niedziela/ 10 czerwca 2018/ Rynek Starego Miasta w Sandomierzu

Atrakcje na Rynku Starego Miasta:

13.00 – 19.00

– bezpłatne urządzenia rekreacyjne
– wystawcy z truskawkami

14.00 – 19.00/ teren Rynku
„Stacyjkowo” – animacje i konkursy dla dzieci
Stowarzyszenie „Dobro powraca” ze Stalowej Woli: akcja promocyjno – charytatywna

SCENA:

14.00 – spontaniczny START

Od godz. 14.10 – prezentacje lokalnych, młodych talentów:

 • Klasa Mundurowa Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu
 • Sandomierskie Studio Piosenki – cz. 1
 • Formacje taneczne „Paradox”
 • Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Sandomierzu
 • Sandomierskie Studio Piosenki – cz. 2
 • Formacja taneczna „Dance Mania” cz. – 1
 • „Fabryka Ruchu”
 • Centrum Edukacji Artystycznej „Gama”
 • Sandomierskie Studio Piosenki – cz. 3
 • Formacja taneczna „Dance Mania” cz. 2
 • Zespół Tańca Orientalnego Nimbooda

KONCERTY:

godz. 19.00: Zespół BAiKA
godz. 20.30: Ørganek z zespołem

Organizatorzy: Urząd Miejski w Sandomierzu, Sandomierskie Centrum Kultury.
Wsparcie: Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej.

O ZESPOŁACH:

BAiKA – PIOTR BANACH I KATARZYNA SONDEJ

BAiKA to duet, który tworzą: Piotr Banach (założyciel i lider takich zespołów jak Hey, czy Indios Bravos)i Katarzyna Sondej (występująca pod artystycznym pseudonimem – Kafi). Ona śpiewa, obsługuje instrumenty klawiszowe i kazoo. On gra na gitarze, instrumentach perkusyjnych i pisze teksty. Komponują i aranżują wspólnie. Nie grają punk rocka, ale działają zgodnie z punkową ideą – D.I.Y. (do it yourself) , czyli zrób to sam. Sami więc produkują swoje nagrania i sami tworzą do nich video clipy. Wszystko to w domowych warunkach bez oglądania się na obowiązujące trendy i show biznesowe wymagania.

GWIAZDA WIECZORU:

Ørganek z zespołem

Tomasz Organek muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV, współzałożyciel i członek zespołu SOFA, twórca projektu Ørganek.

Kariera z zespołem Sofa

Jest jednym z założycieli zespołu SOFA, w którym gra na gitarze i śpiewa obok Kasi Kurzawskiej i MC S.T.U.B. Na debiutancką płytę zespołu zatytułowaną Many Stylez napisał większość tekstów oraz część muzyki. W 2007 roku wraz z pozostałymi muzykami otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Nowa twarz fonografii.
W 2009 roku grupa wydała drugi album długogrający pt. DoReMiFaSoFa, a w 2012 roku – trzeci pt. Hardkor i disko, w której udzielił się jako kompozytor, autor tekstów i producent.

Kariera solowa

Jako gitarzysta Organek wystąpił gościnnie na płycie zatytułowanej Sequel autorstwa duetu Jacaszek/Miłka. W 2006 roku zagrał gościnnie na płycie Andrzeja Smolika pt. 3, z kolei w 2009 na albumie Kayah pt. Skała. W 2010 roku zaśpiewał w utworze „Mind Goes Blank” z płyty Fox Box Foxa, z którym zdobył nagrodę jury festiwalu TOPtrendy 2010. Rok później zaśpiewał w utworze „Communication Breakdown” Foxa, z którym zdobył nagrodę jury festiwalu WOW! Orange Music Festival 2011.

W 2013 roku powołał zespół pod nazwą Ørganek. Rok później nakładem wytwórni muzycznej Mystic Production ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany Głupi. Pierwszy singel z płyty, piosenka „Kate Moss” dotarła na pierwsze miejsce listy przebojów NRD – Najlepsza Rockowa Dwudziestka radia Eska Rock. Ørganek otrzymał również dwie nagrody Prezydenta Miasta Torunia w ramach festiwalu Toruńskie Gwiazdy w kategorii Nadzieja roku 2014 oraz Płyta roku 2014. Również w 2014 roku zespół wystąpił na koncertach z cyklu Męskie Granie 2014 oraz na Orange Warsaw Festival 2014 gdzie zaprezentował nagrania z debiutu płytowego. 22 października Tomasz Organek został uhonorowany Nagrodą Muzyczną Programu 3 Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego. W grudniu muzyk otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. W czerwcu 2017, w czasie obchodów związanych z świętem Miasta Toruń, został uhonorowany przez mieszkańców miasta Torunia, odsłaniając swoją Katarzynę w Piernikowej Alei Gwiazd.

Członkowie zespołu

Tomasz Organek (Vocals, Guitar),
Adam Staszewski (Bass),
Robert Markiewicz (Drums)
Tomasz Lewandowski (Keys)

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marti
2 lat temu

Można? Można!
A w Tarnobrzegu disco polo

kuku
2 lat temu
Reply to  Marti

Pal licho z disco ale nawet Baranów lepiej się postarał

Batman
2 lat temu
Reply to  kuku

postarał się tak samo jak Tarnobrzeg

xxx
2 lat temu

Po ciulu sie postarał Burmistrz,co to za jakieś wyjce? już w Samborcu czy Obrazowie Wójtowie sie bardziej postarali niż taki niby „gospodarz” Sandomierza.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x