23.06 (sobota) Sandomierskie „Cuda Wianki”. Sprawdź program

Po obchodach święta miasta, Sandomierz zaprasza na kolejną imprezę, pod nazwą „Cuda Wianki”. W programie m.in. warsztaty wicia wianków, opowieści o leczniczych ziołach, gra terenowa, występy, konkursy, koncert zespołu Fifidroki oraz pokaz fire show.

PROGRAM

godz. 17.00 – 20.00/ zielony teren nad Wisłą przy sobótkowym ognisku

Herbarium łąkowe – o łąkowych ziołach i polnych kwiatach opowiedzą zielarki ze Stowarzyszenia „Cztery Źródła”.

Wiły rusałki wianki – pokazy i warsztaty wicia wianków na różne okazje.

godz. 17.00 – 20.00/ Park Piszczele/ Rynek Starego Miasta/ bulwar nad Wisłą

Cuda Wianki – gra terenowa, której celem będzie odnalezienie kwiatu paproci.

godz. 18.00 – 23.00/ Scena nad Wisłą

  • Występy Szkolnego Zespołu Tańca Ludowego Sędomir
  • Konkurs na najpiękniejszy wianek
  • Rejs statkiem po Wiśle
  • Finał konkursu na najciekawszą legendę o Sandomierzu
  • Podsumowanie gry terenowej pt. Cuda Wianki
  • ok. 21.00 koncert zespołu Fifidroki
  • ok. 22.30 -Teatru OgniaFurion – pokaz fire show

Gorąco zapraszamy nad Wisłę!!!

Organizatorzy:

Urząd Miejski, Sandomierskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.

Informacje o artystach:

WARSZTATY WICIA WIANKÓW

Warsztaty wicia wianków na różne okazje z wykorzystaniem żywych kwiatów i ziół przeprowadzi pani Aneta Kroker. Scrapbooking oraz florystyka to jej największe pasje. Pani Aneta prowadzi bloga: www.mojeprosterzeczy.blogspot.com, gdzie można zobaczyć niektóre z jej prac. Jest samoukiem, który dąży do perfekcji. Chętnie bierze udział w różnych szkoleniach. W tym roku uczestniczyła w dwóch warsztatach florystycznych prowadzonych przez Mistrza Polski Florystów – Tomasza Maxa Kuczyńskiego. Pod czujnym okiem mistrza powstawały m.in. przepiękne wianki na różne okazje. Chętnie dzieli się z innymi swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem.

SZKOLNY ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO „SĘDOMIR”

Zespół powstał w 2008 r. Członkami zespołu są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Sandomierzu oraz innych sandomierskich szkół. Na chwilę obecną zespół zrzesza ponad 30 tancerzy doskonalących swoje umiejętności zarówno taneczne jak i wokalne w dwóch grupach szkoleniowych.

Program artystyczny dostosowany jest do wieku i możliwości wykonawczych tancerzy. Młodzi artyści prezentują swoje umiejętności w Polonezie, Krakowiaku (grupa I i II), Suicie tańców lubelskich. Suicie tańców śląskich, Suicie tańców żywieckich, Kujawiaku z oberkiem, Polce warszawskiej oraz Polce.

FIFIDROKI

Alternatywni, folkowi, punkowi i ludowi. Pozagatunkowi, bo liczy się energia. Do tego elektryczni i elektroniczni.

Muzyka Fifidroków ma swoje źródła w śląskich kominach, beskidzkich polach, ukraińskich wsiach, żydowskich kibucach i zakazanych dzielnicach śląskich miast. Ich muzyka jest równie agresywna i brudna co balladowa i baśniowa.

Nie ma gatunku muzycznego, który jasno opisuje muzykę Fifidroków, tak jak nie ma piosenki Fifidroków, która mieści się w danym gatunku. Są natomiast słuchacze, którym brak kategorii nie straszny i którzy doceniają zawartość muzyki w muzyce. To dla nich grają Fifidroki.

Właśnie wydali swoją pierwszą płytę długogrającą “Blomkul” . Niech was jednak nie zwiedzie ta wegetariańska nuta (blomkul to po śląsku “kalafior”), gdyż w utworach zdecydowanie nie brakuje mięsa, krwi, a także magii i lirycznej tajemnicy. Blomkul to nie zawsze lekkostrawny i przyjemny folkowy gulasz, czasem wręcz bulgocze i kipi agresywnie innym razem lekko pyrka na gazie, ale od pierwszego do ostatniego dźwięku jest smakowicie!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content