Wakacje w Świętokrzyskim

Wakacje, to czas, gdy w wielu z nas wstępuje „nowy duch” i mamy, po okresie stagnacji, ochotę na aktywny wypoczynek. Nasze rejony, to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku prowadzonego w najróżniejszy sposób. Obecność Wisły to okazja do powędkowania.

Jednym z ciekawszych zbiorników w świętokrzyskim do wędkowania to zalew Szymanowice. Co prawda wędkowanie jest tu dozwolone tylko z brzegu, ale od strony lasu, w dwóch zatokach każdy wędkarz znajdzie tarliska, w których od końca czerwca można z powodzeniem złowić okazy warte pokazania znajomym i rodzinie. Zachodnia strona zbiornika została wyposażona w stanowiska wędkarskie. A do wschodniej strony, gdzie zbiornik jest otoczony lasem, też można złowić doskonałe okazy karpia, ale też i dorodne karasie, płocie czy liny. Aby jednak rozpocząć przygodę wędkarską, dobrze jest zapoznać się ze sprzętem, jaki byłby przydatny do takiego sportu. Stroną, na której znajdziemy wszechstronne informacje dotyczące sprzętu do wędkowania, a także opis jego przydatności to najlepszerankingi.pl. Znajdziesz tam nie tylko opis rodzajów wędek, ale też na przykład opisy sprzętu, takiego jak echosondy.

Wędkowanie to oczywiście nie jedyny sposób aktywnego spędzania czasu. Dla osób kochających zwiedzanie proponujemy wycieczki rowerowe. Okolice Tarnobrzega czy Sandomierza obfitują w różnego rodzaju dłuższe i krótsze trasy rowerowe. Każdy z cyklistów znajdzie taki rodzaj trasy, która mu odpowiada i pod względem długości, mijanego krajobrazu, jak i nawierzchni, po której pedałuje.

Jedną z ciekawych tras jest wiodąca przez sandomierskie sady prowadząca od Sandomierza (wyruszamy z rynku) w kierunki Andruszkowic, gdzie wśród sadów mijamy rzekę Koprzywiankę, a następnie przez Koprzywnicę, Zawierzbie, Ostrołękę, Bogorię Skotnicką i Ciszycę docieramy, po przeprawie przez Wisłę, do Tarnobrzega. W drodze powrotnej jedziemy trasą wzdłuż wału na Wiśle podziwiając Wyżynę Sandomierską. Przed wyprawą jednak trzeba się zaopatrzyć w odpowiedni rodzaj roweru. Nie każdy bowiem sprzęt tak samo dobrze się spisze na każdej trasie.

Gdy natomiast jesteś piechurem i wycieczki z plecakiem to Twoje hobby, spróbuj powędrować którymś z wielu szlaków turystycznych. Jednym z nich prowadzącym przez malownicze tereny jest żółty szlak turystyczny Sandomierz – Leżajsk, którym powędrujemy około 30 godzin, bo jego długość to 107 km. Szlak zaczyna się z rynku sandomierskiego, by poprowadzić wędrowca ku przeprawie promowej na Sanie. Potem do Stalowej Woli biegnie lewym brzegiem rzeki. Po drodze można odwiedzić wiele malowniczych miejscowości z pomnikami przyrody i obiektami sakralnymi. Aby jednak wycieczka była w pełni udana nie zapomnij zaopatrzyć siebie i bliskich uczestniczących w wędrówce w odpowiednie buty trekkingowe niezbędne przy tego typu wyprawach.

materiał partnera
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content