Poznaj zaawansowaną technologię wykorzystywaną w motoryzacji i lotnictwie

Technologia cały czas idzie do przodu. Wyższe uczelnie wypuszczają na rynek dużo dobrze wykształconych i zdolnych fachowców, opracowujących coraz to nowsze i bardziej skomplikowane rozwiązania. Jedną z takich metod jest cięcie laserem, które znajduje dziesiątki zastosowań w rozmaitych branżach. Przykładem może być wymagająca obróbka metali różnego typu. Przedstawiamy i omawiamy jej działanie oraz zastosowanie.

Cięcie metalu – jak to właściwie działa?

Technologię cięcia metalu z użyciem lasera stosuje się już na całym świecie. Jest ona niezwykle skuteczna i zapewnia m. in. efektywną obróbkę metali. Podczas jej stosowania, energia wraz z wysokoenergetycznym strumieniem tnącym zostają punktowo wprowadzone w materiał. Dzięki temu, fachowcy są w stanie z największą dokładnością wyciąć dowolny kształt. Dla jeszcze lepszego efektu, fabryki stosują nowatorską metodę cięcia CNC (Computerized Numerical Control). Gwarantuje ona stworzenie perfekcyjnego cięcia, z zachowaniem równych oraz czystych krawędzi. Pozwala ona otrzymać perfekcyjną formę metalu. Dzięki cięciu laserem można zatem skutecznie i bezpiecznie uformować drobne elementy, jak choćby ozdobne wzory wykorzystywane w nowoczesnych wnętrzach (metalowe balustrady, stalowe ogrodzenia cięte laserowo). Taka obróbka metali jest stosowana w licznych branżach: motoryzacyjnej lotniczej, automatycznej, elektronicznej czy też medycznej. Specjalny system sterowania ułatwia proces cięcia i sprawia, że jest ono niemal niezawodne.

Odpowiedni wykonawca to gwarancja jakości

Zlecając laserową obróbkę metalu należy wziąć pod uwagę, że jest to skomplikowana technologia. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która ma wieloletnie doświadczenie w operowaniu laserem. Często nasuwa się pytanie, jak wybrać i gdzie znaleźć odpowiednich fachowców, którzy wykonają dla nas cięcie laserem? Przede wszystkim należy wybrać wyspecjalizowane w tej dziedzinie przedsiębiorstwo. Bardzo ważne jest, żeby posiadało ono niezbędny sprzęt, potrzebny do możliwe jak najdokładniejszego wykonania zlecenia. Jedną z firm wyspecjalizowaną w tej technologii jest Fabryka 4×4. To przedsiębiorstwo istniejące już od prawie dziesięciu lat. Pracują w nim wyłącznie wykwalifikowani fachowcy, dla których obróbka metalu nie ma żadnych tajemnic. Korzystają oni z wyjątkowo zaawansowanych maszyn marki Trumpf, umożliwiających wykonanie cięcia na niemal każdej blasze. W zależności od jej obszaru roboczego oraz rodzaju materiału, grubość ciętej blachy może wynieść od 8 mm (aluminium), aż do 25 mm (stal czarna). Odpowiednio przeszkoleni pracownicy obsługujący maszyny do cięcia laserowego, są w stanie zapewnić nawet stuprocentową powtarzalność detali. Fabryka 4×4 skutecznie łączy wysoką jakość przeprowadzonych zleceń z szybkim terminem realizacji zamówienia.

materiał partnera
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content