Nowy napastnik w Siarce

Czwartym letnim nabytkiem Siarki został napastnik Szymon Boruń. 18-latek związał się z Siarką dwuletnią umową.

Nowy zawodnik tarnobrzeskiego klubu najlepiej czujący się na pozycji klasycznej „dziewiątki”. Mimo młodego wieku Szymon to zawodnik silny, dysponujący mocnym strzałem i dobrze wykańczający akcje. Tymi atutami imponował w zespołach juniorskich Polonii Warszawa, z której właśnie przyszedł do Siarki. Boruń pochodzi z Szydłowca ale w miejscowej Szydłowiance nie zagrał ani minuty.

W wieku 10 lat rozpoczął treningi w Radomiu: najpierw w Juniorze Radom, potem Radomiaku. Po dwóch latach trafił do Warszawy i rozpoczął treningi z Polonią, w której występował też jego starszy brat Gerard. Boruń z Polonią wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w sezonie 2016/17 (w drużynie występował też między innymi Eryk Galara). W półfinale jego Polonia Warszawa okazała się minimalnie gorsza od Lecha Poznań, a Szymon strzelił w dwumeczu jedną z bramek dla swojej drużyny.

W Warszawie spędził pięć lat strzelając dużo goli. O potencjale Szymona świadczy fakt, że bramek strzelał tyle co mający już za sobą debiut w Ekstraklasie Daniel Pik. Szymon wciąż czeka na debiut w seniorskiej piłce. Być może miałby go już za sobą, gdyby nie poważna kontuzja, która wykluczyła go z gry na kilka miesięcy.

Teraz Szymon jest zdrowy i liczy, że już wkrótce uda mu się zadebiutować w pierwszym zespole Siarki – Te pięć lat w Polonii to był bardzo fajny okres, dużo się tam nauczyłem, zwłaszcza pod okiem trenera Chmielewskiego. Czas postawić kolejny krok w swojej przygodzie z piłką. Pojawiła się oferta z Siarki, przyjechałem tu na testy, zobaczyłem jak to wszystko wygląda. Drużyna jest bardzo fajna i postanowiłem zostać w Tarnobrzegu. Co do debiutu: chciałbym zadebiutować jak najszybciej, choć zdaje sobie sprawę, że nie będzie to łatwe. Wydaje mi się jednak, że po ciężkiej pracy jaką wykonam w okresie przygotowawczym będę na to gotowy. Po kontuzji nie ma śladu, jestem zdrowy i z każdym dniem czuje się tu coraz lepiej. W aklimatyzacji pomaga mi Eryk z którym grałem w Polonii przez półtora roku” – powiedział Szymon zaraz po podpisaniu kontraktu.

foto&info: Siarka Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content