„Sandomierz – takim go widzę”. Wystawa fotografii Rafała Dziorka

Od 3 do 30 sierpnia br., w sandomierskim Iluzjon Art Cafe będzie można oglądać wystawę fotografii autorstwa Rafała Dziorka pt. „Sandomierz – takim go widzę”. Wernisaż wystawy odbędzie się 3 sierpnia br., o godz. 17.30.

Pochodzę z Sandomierza, pięknego miasta z długoletnią historią. Z wykształcenia jestem inżynierem elektronikiem. Fotografią pasjonuję się już od czasów szkoły podstawowej. Początkowo była to fotografia czarno-biała. Nawet samodzielnie wykonywałem odbitki, co w owym czasie było raczej rzeczą oczywistą. Dzięki temu doświadczeniu poznałem podstawowe zasady chemicznej obróbki obrazów fotograficznych. Obecnie wykonuję tylko fotografie metodą cyfrową, a ciemnię chemiczną zastąpiłem komputerem. Moim obszarem zainteresowania jest szeroko rozumiany krajobraz, począwszy od natury po krajobraz miejski. Fotografia stanowi dla mnie nie tylko pasję, której poświęcam prawie cały mój wolny czas, ale jest również obszarem w którym mogę się spełniać, mogę przekazać moją wizję świata, tak jak ja go postrzegam.

Wystawa „Sandomierz – takim go widzę”, jest moją pierwszą wystawą. Pierwotnie pokazana została w Domu Sztuki na Ursynowie w Warszawie. Moim marzeniem było jednak zaprezentowanie jej w moim rodzinnym mieście. Sandomierz jako temat mojej pierwszej wystawy był niejako wyborem naturalnym, ponieważ z tego miasta wywodzą się moje korzenie. Pomimo, że od wielu lat mieszkam w stolicy, to tutaj wracam w moich wolnych chwilach, mam tu rodzinę i przyjaciół, a na przestrzeni wielu lat mogę obserwować, jak Sandomierz się zmienia i jak staje się coraz piękniejszy.

Mam nadzieję, że wystawa ta nie będzie ostatnią prezentacją mojej twórczości w tym pięknym mieście.

Rafał Dziorek

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content