Sandomierz: Ponad 2 mln zł na nowe oświetlenie uliczne

Już wkrótce w Sandomierzu wymienione zostanie całe oświetlenie uliczne. Na ten cel miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 2 mln zł.

Pieniądze pochodzą z projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. – Otrzymaliśmy 2 mln 919 tysięcy złotych na modernizację całego, miejskiego oświetlenia ulicznego, poprzez wymianę opraw na energooszczędne – komentuje Marek Bronkowski, burmistrz Sandomierza. – Cieszymy się bardzo, ponieważ ten projekt zapewni nam wszystkim odpowiednią widoczność w mieście nocą, a także będą kolejne oszczędności na zakupie energii elektrycznej i oczywiście efekt ekologiczny – dodaje.

Łącznie modernizacja oświetlenia w Sandomierzu kosztować będzie 3 453 415,87 zł. Obok Sandomierza 85% dofinansowanie na modernizację oświetlenia ulicznego na energooszczędne otrzymało jeszcze 16 gmin z terenu województwa świętokrzyskiego.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TBG
3 lat temu

Sandomierz będzie miał nowe ekologiczne oświetlenie, nowe ekologiczne autobusy, wszystko z dofinansowaniem a Tarnobrzeg co??? Dwie „ekologiczne” solarne ławeczki kupione w 100% z własnych pieniędzy. Co robi nasza władza i urzędnicy? Tak zmarnowanych ostatnich 4 lat dawno nie było + bonus – prezydent podejrzany o łapówki w areszcie 🙁

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content