Rafał Lis najlepszym zawodnikiem XII edycji Turnieju Słowian (fotoreportaż oraz video HD)

Rafał Lis z Szansy Start Gdańsk został najlepszym zawodnikiem XII edycji Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach. Tytuł MVP reprezentant Polski zapewnił sobie pokonując w finale kategorii open Macieja Nalepkę z IKS Jezioro Tarnobrzeg.

Obok Polaków w zawodach rozegranych w Tarnobrzegu rywalizowali tenisiści stołowi grający na wózkach z Czech, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Rosji i Białorusi.

NAJLEPSZA DRUŻYNA

W premierowej odsłonie turnieju drużynowego wystąpiło 20 dwuosobowych drużyn.

Zgodnie z przewidywaniami w finale spotkały się dwie drużyny z reprezentacji Polski, czyli – POL1 Rafał Lis/Krzysztof Żyłka (klasa 4) z POL2 Mariusz Czerwiński/Maciej Nalepka (klasa 3). Po wygraniu gry deblowej przez POL2, w następnej grze Mariusz Czerwiński przegrywa z Rafałem Lisem i o wyniku meczu decyduje pojedynek Krzysztofa Żyłki z Maciejem Nalepką. Po zaciętej i emocjonującej walce wgrywa 3:2 Żyłka pieczętując zwycięstwo 2:1 w tym finale POL1.

INDYWIDUALNE STARCIA

W kolejnych dwóch dniach zawodów rozgrywano turniej indywidualny gdzie zawodniczki i zawodnicy walczyli o podium w sześciu klasach startowych.
W turnieju indywidualnym w klasie łączonej kobiet 2-4 zwyciężyła zawodniczka z Serbii Ana Prvulovic przed swoją rodaczką Milica Veljkovic i Czeszką Spomenka Habetinkova.

W klasie 1 zawodników najbardziej poszkodowanych sprawnościowo zwyciężył Rosjanin Dmitriy Lavrov przed Słowakiem Martinem Barbierik i Mateuszem Walskim z IKS Jezioro Tarnobrzeg.

W finale klasy 2 spotkali się dwaj zawodnicy z reprezentacji Polski Rafał Czuper i Tomasz Jakimczuk, których mecze są zawsze zacięte i wyrównane. Tym razem zwyciężył Rafał pokonując 3:2 (8, -9, 6, -9, 6) Tomka.

Finał klasy 3 to pojedynek reprezentanta Polski Macieja Nalepki z Mladenem Ciric, w którym to zawodnik IKS-u miał małe problemy w pierwszym secie z groźnym zawodnikiem z Serbii lecz trzy następne wgrywa zdecydowanie i cały mecz 3:1 (-11, 8, 7, 5).

W finale klasy 4 dochodzi do kolejnego meczu dwóch Polaków, w którym Krzysztofa Żyłka po pojedynku stojącym na wysokim poziomie pokonuje wiecznego rywala i kolegę z drużyny Rafała Lisa 3:2 (12, 3, -6, -6, 5).

KATEGORIA OPEN CZYLI NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

W półfinale kategorii Open spotkały się dwie pary z Polski, Lis z Czerwińskim i Nalepka z Żyłką. Do gry finałowej awansowali Maciej Nalepka i Rafał Lis, którzy rozegrali mecz wyłaniający nie tylko zwycięzcę tej kategorii ale też najlepszego zawodnika turnieju. Zwyciężył Rafał Lis pokonując 3:1 (-10, 7, 5, 7) Macieja Nalepkę i tym samym został Most Valuable Player – najlepszym zawodnikiem XII Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Tarnobrzeg 2018

– Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji i przeprowadzeniu tych zawodów tj. sędziom głównym, obsłudze internetowej turnieju, sędziom sędziującym przy stołach, obsłudze technicznej i opiece medycznej oraz pracownikom szkoły ZSP nr 1. Dziękuje dzieciom i młodzieży z Domu Dziecka w Skopaniu za pomoc zawodnikom na wózkach w czasie meczy przy stołach tenisowych. Poprzez 3 dniową transmisję w Internecie, której podjęła się ekipa PodkarpacieLive.TV pokazaliśmy jeszcze szerszej publiczności Turniej Słowian, który jest doskonałą promocją sportu paraolimpijskiego, tenisa stołowego na wózkach, w kraju i po za jego granicami – komentuje zawody ich organizator, Rajmund Zięba prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg.

– Podziękowania należą się naszym parterom (instytucją), które dofinansowały organizację zwodów również sponsorom prywatnym, firmą za wsparcie finansowe turnieju.
Nagrody dla zawodników ufundowali Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Powiat Niżański, Aga Sport – Bożena Waldowska z Gliwic oraz sponsorzy – dodaje.

WYNIKI

TURNIEJ DRUŻYNOWY

1. Rafał Lis / Krzysztof Żyłka POL1
2. Mariusz Czerwiński / Maciej Nalepka POL2
3. Tomasz Jakimczuk / Rafał Czuper POL3

TURNIEJ INDYWIDUALNY

Kobiety klasa 2-4

1. Ana Prvulovic – Serbia
2. Milica Veljkovic – Serbia
3. Spomenka Habetinkova – Czechy
4. Antonina Arsenova – Rosja

Klasa 1

1. Dmitriy Lavrov – Rosja
2. Martin Barbierik – Słowacja
3. Mateusz Walski – Polska

Klasa 1-2

1. Rafał Czuper – Polska
2. Tomasz Jakimczuk – Polska
3. Dmitriy Lavrov – Rosja
4. Ana Prvulovic – Serbia
5. Andrej Mantula – Białoruś

Klasa 3

1. Maciej Nalepka – Polska
2. Mladen Ciric – Serbia
3. Mariusz Czerwiński – Polska
4. Janusz Chamot – Polska
5. Sinisa Bradasevic – Serbia

Klasa 4-5

1. Krzysztof Żyłka – Polska
2. Rafał Lis – Polska
3. Bojan Stamenkovic – Serbia
4. Sławomir Przybysz – Polska
5. Milos Stojiljkovic – Serbia

Klasa OPEN

1. Rafał Lis – Polska
2. Maciej Nalepka – Polska
3. Mariusz Czerwiński – Polska

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content