Francja czy Gruzja – który kierunek wakacyjnych podróży warto wybrać?

Czas wakacyjnych wyjazdów stwarza fantastyczną okazję do lepszego poznania Europy. Żaden przekaz telewizyjny ani internetowy nie zastąpi osobistego doświadczenia i emocji z tym związanych. Jeżeli poszukujecie miejsca wypoczynku dla siebie i najbliższych, zerknijcie do naszego krótkiego przeglądu dwóch interesujących kierunków: Francji i Gruzji.

 Francja – dlaczego warto się do niej wybrać i co warto tu zobaczyć?

 Francja to bardzo wdzięczny do zwiedzania kraj, nie tylko ze względu na swoje dogodne położenie w Europie, ale także z powodu fascynującej architektury, kultury i sztuki. Wybierając się na wycieczkę do Francji, koniecznie zaplanuj wizytę w muzeum sztuki w Luwrze. Wspaniałe zbiory zostały dla ułatwienia podzielone na następujące działy:

  • Dział Sztuki Bliskiego Wschodu,
  • Dział Sztuki Starożytnego Egiptu,
  • Dział Sztuki Starożytnej Grecji, Etrurii i Rzymu,
  • Dział Sztuki Islamu,
  • Dział Rzeźby,
  • Dział Rzemiosła Artystycznego,
  • Dział Malarstwa,
  • Dział Grafiki i Rysunku.

Muzeum w Luwrze stanowi jeden z największych tego typu obiektów na świecie i dostarcza ogromu wiedzy oraz emocji związanych z obcowaniem z zabytkami sztuki z różnych kręgów kulturowych.

Innym obowiązkowym punktem na mapie zwiedzania jest Katedra Notre-Dame w Paryżu, wybudowana w gotyckim stylu. Zapierające dech w piersi kolorowe witraże, potęga i majestat budowli robią ogromne i niezapomniane wrażenie. Polskim akcentem w katedrze jest relikwiarz drzewa Krzyża Świętego, który był niemym towarzyszem koronacji polskich królów, a który do dziś jest przechowywany w skarbcu kościoła. Zorganizowany wyjazd do Francji można wykupić, wchodząc na stronę sprawdzonego biura podróży https://dreamtours.pl/wakacje/francja.

Romantyczna i nietypowa Gruzja – kraj dla prawdziwych odkrywców

W erze łatwo dostępnych wycieczek turyści stali się coraz bardziej wymagający. Znudzony do bólu Egipt, Grecja czy Hiszpania odchodzą na dalszy plan, ustępując miejsca niewydeptanym ścieżkom w krajach bałkańskich, między innymi w Gruzji. Wśród najważniejszych atrakcji, jakie trzeba zobaczyć, będąc w Gruzji, jest miasto Kutaisi z fascynującą pod względem architektonicznym Katedrą Bagrata i Monastyrem  Gelati. Każda z tych atrakcji została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będąc na wycieczce w Gruzji, nie sposób pominąć również stolicy kraju – Tbilisi z urokliwą (szczególnie w godzinach nocnych) Aleją Rustaweli. To wspaniałe miejsce do spotkań przy lampce wina i pysznej kolacji. Pozostając przy kuchni, warto spróbować tutejszych przysmaków: chaczapuri adżaruli w kształcie charakterystycznej łódki, gruzińskiego odpowiednika naszych pierogów – chinkali – i grillowanego bakłażana.

Lokalne smaki zapewniają prawdziwą ucztę dla zmysłów i rozbudzają apetyt na więcej. Możliwość bezpiecznego wyjazdu do Gruzji daje biuro podróży https://dreamtours.pl/wakacje/gruzja. Inne interesujące kierunki podróży znajdziesz na stronie https://dreamtours.pl.

Materiał partnera

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content