Sandomierz: Wieloletni burmistrz znów powalczy o urząd włodarza miasta

Jerzy Borowski wystartuje w wyborach na urząd burmistrza Sandomierza. Funkcję tę J. Borowski pełnił przez trzy kadencje, w latach 2002-2014.

J. Borowski wystartuje z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Jerzego Borowskiego. Komitet ten zamierza zgłosić kandydatów na radnych Rady Miasta Sandomierza w trzech okręgach wyborczych.

Jerzy Borowski urodził się w Sandomierzu. W wyborach w 1994 r po raz pierwszy uzyskał mandat radnego Rady Miejskiej Sandomierza. W tym samym roku wszedł w skład zarządu miasta, zaś w latach 1995-2002 pełnił funkcje wiceburmistrza. W latach 2002 – 2014 pełnił przez 3 kadencje funkcje burmistrza Sandomierza.

W wyborach w 2014 r J. Borowski przegrał w drugiej turze ze swoim byłym zastępcą Markiem Bronkowskim, który uzyskał o 1012 głosów więcej. Obecny burmistrz zapowiedział, że będzie ubiegał się o reelekcje. Jego kandydatura zostanie zgłoszona przez KWW Marka Bronkowskiego.

O fotel burmistrza Sandomierza ubiegać się będą jeszcze Krzysztof Szatan popierany przez Prawo i Sprawiedliwość, Marcin Marzec rekomendowany przez PSL, PO i Nowoczesną oraz z własnych komitetów wyborczych Wojciech Czerwiec i Zbigniew Rusak.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content