Paraliż komunikacyjny w Tarnobrzegu. Rozpoczął się remont skrzyżowania Wisłostrada – Sikorskiego – Mickiewicza (fotoreportaż)

Rozpoczęty dzisiaj remont skrzyżowania Wisłostrada – Sikorskiego – Mickiewicza kompletnie sparaliżował Tarnobrzeg. W godzinach szczytu długie korki tworzyły się nie tylko na wyjazdowych ulicach miasta, również przez centrum i mniejsze ulice ciężko było przejechać.

W okolicach remontowanego skrzyżowania wprowadzona została czasowa zmiana organizacji ruchu – mapka:skrzyzowanie pdf

Prace w ciągu drogi wojewódzkiej 871 mają potrwać do 16 listopada br.

Dodatkowo utrudnienia w ruchu występują również z powodu remontu ul. Wyszyńskiego, która na chwilę obecną, jest całkowicie wyłączona z ruchu.

Zdjęcia robiliśmy w okolicach Wisłostrady (przy wjeździe do miasta), ul. A. Mickiewicza i Szpitalnej około godziny 17-17.30.

Do fatalnej sytuacji w mieście odniósł się Kamil Kalinka, zastępca prezydenta Tarnobrzega – szczegóły tutaj

foto: Agnieszka Nycz

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
36 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anka
4 lat temu

Dopiero co uruchomił stronę a już przegrał wybory. Nie współczuję.

witek
4 lat temu

Kamil (minuuuuuuuuuuuuuuuuuuus) brak głosu

Andrzej W.
4 lat temu

Raptem godzinka w korku… Szybko dogoniliśmy realia komunikacyjne dużych miast czyli korki, korki, koreczki 🙂 Rządzący miastem mają już po wyborach.

witek
4 lat temu

Czy nie można było zrobić jeden odcinek i zacząć kolejny? Najlepiej rozpieprzyć wszystkie ulice jednocześnie.

Kierowca
4 lat temu

Takiego dramatu komunikacyjnego jeszcze w Tarnobrzegu nie widziałem. Kto to tak rozwiązał aby wszystkie ważne ulice zablokować?

technolog
4 lat temu
Reply to  Kierowca

Wszystkie ważne ulice zamknęli? raptem wjazd na Mickiewicza od strony tego skrzyżowania. Zaproponuj swoje logistyczne rozwiązanie: jak wyremontować skrzyżowanie aby nie utrudnić życia kierowcom? Nic nie wymyślisz

Mądrzejszy od Ciebie
4 lat temu
Reply to  technolog

Np tak, żeby w jednym czasie nie zamykać dwóch ulic w mieście. Jedna w Centrum a druga przy najbardziej ruchliwym skrzyżowaniu w mieście z trasą na Rzeszów, Mielec, na Kraków, na most, nad Jezioro, itp… itd… na wszystkie pobliskie miejscowości, z których dojeżdża młodzież do szkoły, itp, itd znowu :)Bo nie wiem czy zakodowałeś, ale jest wrzesień 🙂 Wystarczy rano lub w południe znaleźć się w okolicach „dworca” w TBG 🙂 To jest odpowiedź 🙂 Comprende? 🙂

kawka
4 lat temu

Nie ma tu mądrości raczej brednie o zamknięciu dwóch ulic a zamknięta jest jedna a w drugiej żle zorganizowany ruch Zakoduj se teraz ty że „uczył marcin marcina”

Taka jedna
4 lat temu
Reply to  Kierowca

Wyyybory 🙂 Niech mieszkańcy widzą, że infrastruktura drogowa w mieście idzie pełną parą! :)PS jeżeli jest taka możliwość to proponuje przerzucić się na rower – nawet ten miejski 🙂 Jak nie to współczuje i życzę wytrwałości! tak na serio, bez uszczypliwości 🙂 Bo sama dzisiaj odstałam swoje 🙂

tramp
4 lat temu

Typowe zagranie: inwestycje uruchamiane tuż przed wyborami. Głupi lud tym razem tego nie kupi, gdy będzie codziennie stał w wielogodzinnych korkach.

Antoni
4 lat temu

Strzał w kolano niczym N. Kolano. Niedługo wybory. Docenimy władzę.

Kur Miejski
4 lat temu

Ale jaja, ale jaja!
I to przed wyborami! A kandydatów dostatek, zwłaszcza niejaki Wianecki, który chce przerwać budowę obwodnicy 😀

Alicja
4 lat temu

17 17.30 to pikus o 15 z minutami padaly pytania Czy to ewakuacja jakas w Tarnobrzegu?

R.
4 lat temu

Kupcie sobie samoloty nienawistne debile.

Kierowca
4 lat temu
Reply to  R.

Ooo władzunia się odezwała…

wyborca
4 lat temu

to jest remont i trzeba to zrozumieć, najłatwiej marudzić że droga fatalna a jak już remontują to narzekać że sa utrudnienia, malkontenci!

Taki ktoś
4 lat temu
Reply to  wyborca

Powiedział co „wiedział” wyborca KK 🙂 Brawo :)Następnym razem proponuję się nieco zastanowić nad treścią publikowanych komentarzy :)tak z czystej troski i bez hejtu 🙂

Pewien Pan
4 lat temu

Jak ktoś chce załatwić coś w US na Wyspiańskiego – nie ma opcji. 37 minut stania przy wyjeździe, zaznaczam, że tam jest tylko jeden wyjazd przy nowych blokach na „Nowej Targowej”… :)aaa i oczywiście brak miejsca parkingowego przy US (wiem, powstał tam nowy parking, ale od rana do nocy znalezienie miejsca graniczy z cudem 🙂 Więc jak już ktoś tam wjedzie, to musi poświęcić kolejne 40 minut na „kółko” :)i tam jest przedszkole 🙂 Więc kolejne 40 minut 🙂 a jak znajdzie się ktoś odważny na pokonanie trasy z Dzikowa do Miechocina to szacun!!! Pewnie większość zmotoryzowanych do tej pory nie zdawała sobie sprawy jakie mamy „boczne” drogi w mieście 🙂 PS one też są zakorkowane na maksa! 🙂

Genia50
4 lat temu
Reply to  Pewien Pan

Urząd Skarbowy i Urząd Statystyczny należy przenieść z ulicy Wyspiańskiego na obrzeże miasta obecna lokalizacja powoduje, że parkują gdzie się da i nie da, blokują garaże i dostęp do szkoły i przedszkola. Wiem, że to trudne bo budynek należy do PSLu, który trzepie miliony za wynajem ale trudno, nie można dłużej tolerować obecnego stanu.

działkowicz
4 lat temu
Reply to  Pewien Pan

Mam działkę w ROD „Miechocin” i codziennie jeżdżę na działkę rowerem z ul. Wyspiańskiego lub chodzę pieszo drogą między działkami a terenem dawnego Polmozbytu bo to najkrótsza trasa. Od czasu rozpoczęcia remontu zrobił się horor. Masa samochodów jeździ drogą z nawierzchnią szutrową podnosząc tumany kurzu. Mimo ograniczenia do 20 km/h większość, zwłaszcza z rejestracjami RTA.. i TSA.. gna jak opętana. Normalnie jest to droga, którą spacerują rodzice z dziećmi lub właściele z psami. Może ktoś skieruje tam polewaczkę z wodą by trochę ulżyć no i ile potrwa ten remont?

Zyga
4 lat temu

Ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Kamil z Maciusiem robią pa-pa!

Y-44
4 lat temu

Kto odpowiada za ten paraliż? Kto wydał zgodę na dwa równoczesne remonty w mieście (skrzyżowanie, zamknięta Wyszyńskiego). Jaki debil/debile powinni zostać dyscyplinarnie wywaleni na pysk!?
Rozumiem remont=korki, ale w tym przypadku kompletny paraliż miasta to gruba przesada.
Radnych i to coś pełniące funkcję prezydenta tego burdelu proszę o ustąpienie ze swoich stanowisk.
Remontu drogi nie potraficie zorganizować, a obiecujecie cuda na kiju w kampanii.
Tak jesteście niepełnosprawni umysłowo i wasze miejsce jest co najwyżej w szalecie (wielkiej inwestycji na skalę byłego miasta wojewódzkiego) na funkcji sprzątaczek.

wim
4 lat temu
Reply to  Y-44

Zgadzam się z opinią Y-44, Takiego paraliżu miasta nigdy nie było, a mieszkam w tym mieście od urodzenia. Myślę że te remonty są robione pod kampanie wyborczą aby pokazać jak władza dba o drogi aby nam się lepiej poruszało po mieście. Tylko nie ma osoby która by mądrze pokierowała tymi remontami.
Jeśli chodzi o kandydatów na prezydenta miasta to nie ma żadnej alternatywy na kogo głosować. Nie idę na wybory !!!

działkowicz
4 lat temu
Reply to  wim

Nie idź na wybory i odmróź sobie w dodatku uszy na złość Kalince, typowy leming.

Ewa
4 lat temu

A nie można było robić remontów w wakacje Najpierw jeden potem drugi Ktoś nie pomyślał i teraz kłopot jest z dojazdem do pracy szkół itd Ale tarnobrzeg to zadupie spacelować można

Marko
4 lat temu

Wystarczyło tiry puścić na Sandomierz przez Łoniòw i już było by nieźle

Edyta
4 lat temu

To że ktoś podjoł decyzję tak bezmyślną o równorzędnym remoncie i Tarnobrzeg jest cały zakorkowany, to ludzie porostu przeginają autami po chodniku!!!!!! Ja rozumiem wszystko stałam dziś niestety w tym nieszczęsnym korku 40min ale co ludzie wyprawiali swoimi autami to porażka kobieta z wózkiem idzie a chłop po chodniku za nią jprdl chyba zapomniał że w aucie siedzi!!!!

ren
4 lat temu

Kto wymyślił wahadło ze światłami przy grzybie? Wystarczy rozebrać część wysepki między jezdniami i płynnie puścić ruch w obu kierunkach. Powoli, ale do przodu. Ale cóż takich mamy specjalistów.

Fajnie
4 lat temu

Pan Kalinka już nie musi przekonywać mieszkańców co potrafi dla miasta. Za dużo wyjężdża z miasta bo obiecał,ze nie będzie siedział jak Kiełb. No to jeżdzi i nie ma czasu w urzędzie pomyśleć. A gdzie był sekretarz i Pekar .To oni też nie myślą . A przpomniałem sobie Pekar czyta ksiażki a nie zna się na organizacji ruchu chociaż wedle przepisów to ona odpowiada za tę organizację bo ją podpisała. Trochę pozwów miasto otrzyma za szkody wyrządzone taką organizacją . Tylko kto to zapłaci .PIS

prawda
4 lat temu

Kalinka przyznaje że to on wymyślił tę organizację i remonty bo załatwił pieniądze. Tylko pieniądze to nie wszystko.Trzeba jeszcze trochę rozumku.A juz ręce opadają jak jeszcze czepia sie Kiełba ,który nie ma nic wspólnego z organizacją .To już osobista decyzja Kalinki. Facet po prostu nie ma wiedzy ,wyczucia i doświadczenia. Nalepiej mu wychodzą konferencje ile to esemesów wysłał kiełb. Ile poswięcił na to czasu a nie lepiej było zająć się organizacją ruchu,

Poldek Misiak
4 lat temu

Mamy obwodnicę: przez miechocin,wzdłuż działek,potem koło torów i wyjazd na Kopernika

...
4 lat temu

Widać tu jak logistyka wpływa na ruch. Dlatego obwodnica wcale nie jest niezbędna – wystarczy dobrze zorganizować ruch w mieście (powiązać pracę skrzyżowań) i nigdy nie będzie problemu.
Oczywiście tego problemu też jest rozwiązanie, bo można puścić ruch tirów drogą po drugiej stronie Wisły i np. do Stalowej Woli dostaną się przez Sandomierz albo już wcześniej przekierowywać i jadące od strony Majdanu samochody kierować bezpośrednio na Stalową.
Droga przez Machów, Chmielów, Ocice aż do Mokrzyszowa też jest rozwiązaniem.

Ogólnie trochę niemądre jest robienie takich remontów już we wrześniu…

tramp
4 lat temu

Czym prędzej na prezydenta wybrać N.Kolano ! Tylko dzięki temu prezydentowi będziemy po mieście jeździć kolejką i niestraszne będą remonty dróg ani skrzyżowań !

Artur
4 lat temu

Powtarzam za renem: „Kto wymyślił wahadło ze światłami przy grzybie? Wystarczy rozebrać część wysepki między jezdniami i płynnie puścić ruch w obu kierunkach. Powoli, ale do przodu.” Wczoraj wjeżdżałem od Nagnajowa 50 minut o 14.30 !!! Co z tego że na wahadle miałem 3 razy zielone światło skoro nie ruszaliśmy bo trzymają światła ze św. Barbary jak i wszystkie kolejne! Debilne pomysły – jeszcze np. Kopernika by zaczęli robić! Teraz wiadomo po co wcześniej te rowery wprowadzili 🙂

Ewa
4 lat temu

Pustki na. mieście co się stało? ???? Wszyscy spacerują?

Marek
4 lat temu

Niech policja zatrzyma sie koło Orlenu i wystawia mandaty tym co od Mielca skręcają na stację żeby skrócic sobie przejazd!! Jest zmiana organizacji i żółta ciągła linia!!!!!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
36
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content